Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 8 éves szuka kutyát...

Egy 8 éves szuka kutyát érdemes még ivartalanítani? Azért hogy megvédjem néhány betegségtől

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen. ha 10évesen kap gennyes méhgyulladást akkor sokkal súlyosabb lesz a műtétje. és az a tapasztalat,hogy az ivaros szukák 80%-a kap emlő-méhdaganatot,gennyes méhgyulladást. Tehát most műtesd amikor még erős.
2011. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Kísértem végig a műtéten szukát gennyes méhgyulladással, telis tele cisztákkal. Nem volt egy szívmelengető látvány, mindennap infúzió, és imádkozás...Inkább amíg még egészséges.

De persze konzultálj dokival, az ő korában már érdemes előtte nézni egy szívultrahangot, nehogy az altatással baj legyen, és csak olyan dokinál csináltasd, aki altatógéppel altat.

2011. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnos van egy picike daganata az egyik emlőjében amit nem sokára kivesznek bár az orvos azt mondja nem komoly és nincs áttét,
2011. szept. 2. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:

akkorel lehet intézni a kettőt együtt.

Sajnos ez a helyzet ezért jobb (ha nem tenyészállat) akkor ivartalanítani at első tüzelés környékén.

Szukáknál a leggyakoribb halálok az emlő-/méhdaganat

2011. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor egyeztess a dokival, hogy javasolja-e egyúttal az ivartalanítást is. Igazából mindig az altatás a kockázat egy ilyen műtétnél, ha már úgyis elaltatják, akkor szerintem mindenképp érdemes egykörben az ivartalanítást is elintézni, ha a doki is úgy gondolja.
2011. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nagy Zia ***** válasza:
46%
hát... akkor már ne "szüljön" úgyhogy igen!
2011. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és ha kivágatjuk akkor ne újul ki újra az emlő daganat , szerencsére az egész ping-pong labda nagyságú és nincsenek áttétek.
2011. szept. 3. 14:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emlődaganat elég jól műthető. Viszont figyelni kell rá, Közel van a tüdő és ha nem műtik meg,akkor hamarképez tüdőáttétet.

Ha úgyis altatják,akkor ivartalaníttassátok. A hormontermelés leállásával az emlődaganat veszélye is csökken. (Sajnos nem szűnik meg, az csak akkor lenne minimális, ha az első tüzelés előtt ivartalanítják a kutyát)

2011. szept. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem, szóval akkor mindenképp ivartalanítsam? van még egy 2 éves szukám is őt is ajánlatos ugye?
2011. szept. 3. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp! Sajnos nekem is rossz élményeim vannak az emlődaganattal... :( az én kutyusom 10 éves volt, amikor felfedeztünk egy csomót az emlőjében. Elvittük orvoshoz, azt mondták, jó, ezt ki kell venni, + még ajánlatos egyúttal ivartalanítani is, mert így kevesebb az esélye, hogy újra kialakuljon, bizonyos hormonok hiánya miatt. A műtét után mondták, hogy sajnos sokkal rosszabb a helyzet, mint gondolták, nem csak az az egy csomó volt, hanem rengeteg apró, amit nem lehetett a bőrén keresztül érezni, + a méhe meg a petefészkei is nagyon ramaty állapotban voltak, tele cisztával meg minden. Nem kecsegetettek túl sok jóval, mondták, h ez már vlsz áttétes... 4 hónapig élt még ezután a kutyám. :( ebből a műtétből még felgyógyult, de igaznak bizonyult, hogy áttétes. A májára ment rá, az első tünetektől számítva 1 héten belül elment szegény, pedig mindent megtettünk érte. Soha nem fogom megbocsátani magamnak, hogy nem ivartalaníttattuk még fiatalabb korában, akkor lehet, hogy még mindig velünk lenne.

Remélem, a te kutyusod szerencsésebb lesz! A másikat is mindenképp megéri ivartalaníttatni, ő se járjon így.

2011. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!