Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha száraz a kutya orra, az...

Ha száraz a kutya orra, az minek a jele?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutyusról van szó, már kb.2éve meghalt a gazdija és a családtagok csak néha járnak oda, szóval szegénykém egész nap egyedül van egy cica társával. Hétvégén voltunk a szomszédban, megsimogattam (bár nagyon fél mindentől még egy pici rezzenéstől is) és megnéztem, hogy mit adtak neki enni-felszeletelt kenyeret tejjel leöntve. Vittem neki kutyaeledelt és otthonról egy kis ételmaradékot, annyira éhes volt szegénykém :-( Nagyon sajnálom őt, de nem tudom megamhoz venni, mert 2kutyánk van otthon és nem fogadnák be. Szóval a kérdéshez visszatérve lehet, hogy a nem megfelelő táplálkozás miatt száraz az orra vagy beteg lehet?
2009. ápr. 20. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent a száraz orr. Az elégtelen táplálkozás máshol ütközik ki, és ha nem látszik betegnek akkor nem kell aggódni. Nekem 3 kutyám van, makkegészségesek, és csak akkor nem száraz az orruk, ha isznak, vagy esznek és megnyalják...
2009. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nem látszik betegnek csak kicsit ápolatlan a szőre és persze bolhás is. Köszi a megnyugtató választ!
2009. ápr. 20. 09:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az en kutyaim orrjaik is csak minimalisan nedvesek !!

nem kell aggodni ha nem latszik rajta semi baj!!

es ha tenyleg nagyon sajnalod de nem engednek szuleid hogy befogaddjatok..akkor at at mehetsz midnen nap hozza.. :) kicsit megfesulgetheted.. minden nap tiszta vizet adhatsz neki mert jon a nyar ugyebar es ez iszonyat fontos.. aztaan pedig egy kis etelmaradekot is adhatsz nekii !!

Es jo hogy vannak meg ilyen emberkek mint en :P

en is minden kobor kutyanak adok enni ha van nalam valami.. es iamdom a kutyakat :)

pusziiii`

2009. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen én is arra gondoltam, hogy majd amikor csak tudok átmegyek (átmászom, mert a kapu be van zárva) hozzá és adok neki enni, inni és egy picit megsimizem, mert szegénynek olyan szeretet hiánya van:-(

Hát IGEN jó, hogy vannak még ilyen emberek, mint mi csak az a baj, hogy belőlünk van a kevesebb:-((( De ez ellen sajnos nem sokat tehetünk....

2009. ápr. 20. 10:44
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és majd el felejtettem, köszi a választ!
2009. ápr. 20. 10:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia nagyon kedves jó ember vagy ez már abból is látszik hogy így gondoskodsz a szomszéd kutyáról én is nagyon sajnálom :( én is adnák neki vmit enni nekem macskám van tudom hogy az nem olyan mint a kutya de a macskámnak néha nedves az orra néha száraz és nem beteges .Nálunk a faluban a temetőben él egy csomo kobor macska nagyon sajnálom őket mert ilyen kopott szőrű mindegyik majdnem mindennap elsétálok és adok nekik enni (konzervet, esetleg száraz tápot az egyik macskának a szeme volt begyulladva vittem neki szemcseppet szerencsére teljesen meggyogyult szoval csak arra akarok kijukadni hogy nem baj ha száraz az orra
2009. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Annak a jelen hogy ideje vele orvoshoz menni!


Túl sok dolog lehet a háttérben, és ezek közül egyik sem diagnosztizálható csak ennyi információ alapján,fizikális vizsgálat nélkül!

2009. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

A bolhásság nagyonis egy betegség! Egy fertőzés!

Arról nem is beszélve hogy rengeteg járulékos problémát okozhat, és kevesen vannak vele tisztában, de erős fertőzöttség esetén akár halált is!


A bolhák a kutya vérét szívják és a bőrére ürítenek ami a csípésekkel együtt erős irritációt okoz, a kivakart sebek pedig elfertőződhetnek, a nagy melegben a legyek beköpik a lárvák pedig gyakorlatilag élve szétrágják a kutyát.


Nagyon kegyetlen halál ez!


Mindenképpen küld el Őket orvoshoz!

2009. ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

probáld meg a kutya gazdáit rábeszélni, hogy mondjanak le rola és elvitetni egy menhelyre (menhelyre, nem sintértelepre), ott legalább enni kap és az alapvető orvosi kezeléseket (oltások, bolhairtás, stb) megkapja


nem élet ez igy nyomorult állatnak ... és szerintem a gazdái is inkább örülnének ha nem kellene foglakozni vele

2009. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként már simán súrolja az állatkínzás határát.

jelentsd a helyi állatvédőknek, majd Ők ráveszik a gazdit hogy mondjon le róla, vagy feljelentést tesznek!

2009. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!