Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet kezdeni egy buta...

Mit lehet kezdeni egy buta kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kistestű kutyám (1 éve van nálam) és az a gond, hogy folyton bepisil. Írtam levelet az egyik kutyasulinak, hátha tudnak valamit tanácsolni. Azt mondták, hogy valószínűleg a szeparációs stressz miatt pisil be, amikor elmegyek itthonról és, hogy rendbe kellene tenni a falkavezérséget. Ez idáig oké. Csakhogy nem ért meg semmit. Hiába mondom neki, hogy maradsz, ül stb. nem fogja fel. Csomószor elpróbáljuk, jutalomfalattal szoktam tanítani, de semmi fejlődés. Bármit mondok neki, néz rám és forgatja a fejét.
2011. szept. 5. 15:03
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem a kutya a hülye, hanem te nem tudod, hogyan kell neki megtanítani a dolgokat. Vidd el kutyasuliba, ott megtanítják, hogyan kell bánni vele
2011. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elmentek ketten kutyasuliba és te is tanulsz kis türelmet + a kutya is tanul fegyelmet ;) + megtanulod, hogyan kell kutyát nevelni, mivel most nem jól csinálod
2011. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha annyira rosszul csinálom, hogy sikerült megnevelnem a többi kutyámat? A többiek nagyon szófogadóak és amit mondok, megcsinálják.
2011. szept. 5. 15:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne a kutyát hibáztasd.Minden kutya a gazdája tükörképe.Te csinálod rosszul.Sok türelem kell egy kutyához főleg egy kölyökhöz.Ha kertes házba laksz akkor szoktasd hozzá ,hogy az udvarra pisiljen.Ha viszont nem akkor akkor pelenkára vagy alomra.Naponta többször is foglalkozz vele.Sokat játsz vele mert a kapcsolatot építeni kell és valahol el kell kezdeni.Az ül parancsot ,úgy tudod megtanítani ,hogy előveszel egy kis párizsit de soha ne legyen száraztáp.A feje főlé emeled akkor valószínű leül de mindig mond neki ,hogy "ül" de ha nem akar leülni akkor nyomd le a fenekét és csak akkor kapja meg ha ne pattant fel.Ha éppen utána ugrik akkor mond azt hatáozottan ,hogy "NEM".Meg kell tanítani kiskorától kezdve mit jelent a "nem"szó.Ha rápisil az alomra akkor dicsérd meg ha pedig a szőnyegre vagy kőre akkor határozott nem.De mindig akkor mond neki ha akkor tette mert ha nem akkor mondod neki nem fogja tudni miért kapott negatív jelet.Valószínű azért "nem fogja fel" a kutya amit mondasz mert még nem tudja mit jelent.Meg kell a kutyát mindenre tanítani vagy mutatni.Mindenképpen meg kell várni ,hogy szocialázálódjon a kutya.Tudja ,hogy ki a falkavezér a házba .Soha ne engedd ,hogy ő vezessen.Én nagyon ajánlom a kutyaiskolát vagy az agilityt mert az nagyon jó kapcsolat építő.Az arra is tanít ,hogy rád figyeljen a kutya.Ha valami kérdésed van nyugodtan írj egy e-mailt és segítek. pl.:tanítás,nevelési probléma,sétáltatás vagy bármi.

lilla.14@windowslive.com

Üdv.:Kovács Lilla

2011. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ó a te hibádba én is beleestem. Gyerekkoromban a 60 kilós kutyánkat probléma mentesen sétáltattam laza pórázon, de nyugis helyen póráz nélkül is, behívható volt és engedelmes. Én tanítottam. Aztán az első saját kutyám is kifogástalan volt. A második meg úgy feladta a leckét, hogy csak néztem. Húztam halasztottam a kutyasulizást, hiszen korábban minden kutyával szót értettem gyorsan és könnyen, nem akartam elhinni, hogy velem van a baj.

Szerinted velem volt? Hát persze. Mostanra ez a kutya is tökéletesen ért, szót fogad és engedelmes, csak kicsit rögesebb volt az út a kőfején át, szükségem volt az oktatók profizmusára és segítségére. Ha teheted, vidd el suliba, azzal jársz a legjobban.

Ha ez semmiképp nem megoldható, akkor több türelemmel keresd meg azt a dolgot, amivel jobban tudod motiválni.

Buta kutya nincs, csak nem minegyik olyan könnyű eset.

2011. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Buta kutya nincs!!

Azért mert te rontottad el!

Azért volt a többi szófogadó mert azt jól nevelted, ezt nem!

Felfogtad vagy mondjam el még egyszer?

2011. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 tetris ***** válasza:
Márpedig igenis van buta kutya!!! A mienk legalábbis az!
2011. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem nincs! az nem buta, hanem ROSSZUL NEVELTÉTEK!!! Okoska!
2011. szept. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs buta kutya. Csak a gazdi nem ismeri a megfelelő motivációt, nem elég türelmes, vagy ugyanazzal a módszerrel próbálják tanítani, mint bármelyik korábbi kutyát, holott az aktuálisnak tök más személyisége van.

És van amelyik lassabban tanul, mint a másik. De mindegyik megtanítható bármire.

2011. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Minden kutyának a gazdája a tükörképe".

Buta kutya nincs csak rossz gazda.Ha te rosszul csinálod akkor ne a kutyát hibáztasd.Képzeld el ha te 3 éves lennél és egy 20 éves elkezdene neked mondani.Azt se értednéd mit mond.Így van a kutyánál is.

2011. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!