Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaengeded a kutyád bármelyik...

Odaengeded a kutyád bármelyik más kutyához?

Figyelt kérdés

Az enyém imád spanolni a többivel, kicsivel, naggyal mindegy. Én is örülök, amikor ő örül, játszik szaladgál a többivel. De már baromira elegem van belőle, hogy állandóan elkap a saját kutyáját leszaró gazdák ápolatlan kutyáitól folyton betegségeket,fülatka, bolha, rüh, kiütések, megfázás, iszonyat pénzek mennek nálunk dokira.

Azt fontolgatom, hogy befejeztem, idegen kutyához nem mehet többet oda. Ti ezt hogy oldjátok meg? Az a baj, hogy nem kérhetek kiskönyvet minden kutyához, a legtöbb apróbb" betegség pedig nincs ráírva a kutyára.... Egy pali pl megkérdezte tőlem régebben, hogy oltva van e az enyém, akkor csudáztam érte, de lehet hogy én is ezt fogom tenni!! El vagyok keseredve, hogy mindig hazahozunk valami kehet, havi egy van, de a kutyámat azért nem szeretném kivonni a társasági életből, valami ötlet akkor hogyan tovább?


2011. szept. 5. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen oda, de olyan szituációval mint a tiéd még soha nem találkoztam.

Nem kaptak el soha semmit más kutyáktól.

2011. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem 2 kistesű kutyám van én nem szoktam idegen kutyákhoz oda engedni max csak megszagolják egymást mert már nekem is nem egyszer volt olyan hogy a kutyám atkás lett meg stb... Én csak ahoz a kutyhoz ebgedem oda játszani akinek ismerem is a gazdáját ismerős rokon szomszéd kutyája ezzel eljátszanak de más idegen kutyájával nem hagyom hogy játszanak max egy szglászás mikor találkozunk egy másik kutyával és megyünk tovább!
2011. szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

19:37 vagyok 63%-os válaszoló


Azt kihagytam hogy idegen kutyával csak akkor engedem játszani halátom hogy na erre a kutyára azért ad a gazdája ez a kutyán is meglátszik. Amúgy ez enyém az atkát egyszer egy hozzán bejövő idegen kutyától kapta el akinek volt gazdája. Szóval azóta ezért válagatom meg ennyire hogy melyikhez engedem oda őket.....

2011. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha látom hogy a másik gazdi eggyüttműködik akkor igen. Többször volt már hogy a gazdi mikor meglátta hogy a kutyusok haverkodnak felkapta az övét és sértődötten kérdőre vont hogy én ezt hogy merem (ez általában kistestű ebek gazdáival történik meg...). Szóval a betegségektől kevésbé félek, bár a jelenlegi kutyám még csak fél éves, de ennek ellenére kap veszettség ellenit és a tenyésztő által javasolt kombinált oltást is, ahogyan bolha/kullancs-ellenit és féreghajtót is. Ennél többet nem tudsz tenni egy kutya egészségéért - ha ezek után is rendszeresen problémás a kutyád akkor vagy a doki húz le, vagy a kedvenced immunrendszere gyenge.
2011. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt azért, mert nem mindenki örül neki, másrészt mert nem tudhatom, hogy épp milyen bacit fogok összeszedni. Vannak ismerőseim, akikkel együtt kivisszük a kutyáinkat és akkor bandáznak, de bármilyen vadidegenhez nem engedem oda őket.

Annak meg pláne nem örülök, ha hozzám odaengedik, mert az egyik kutyum sajnos nincs elég jól szocializálva, és könnyen dönt úgy hogy támad, ha nem tetszik neki valami.

2011. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, az én kutyám az elmúlt 4 évben biztos találkozott már néhány száz kutyával, és eddig semmi baja nem volt. Illetve egy parazita fertőzést kapott el tavaly nyáron, de azt meg a szúnyogok terjesztik...szóval peched van:S
2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Immunrendszert erősítjük, rajta vagyok! A gond inkább az, hogy nincs állandó kis spanja a kutyámnak a környékünkön, akiket én nagyon szeretek, azok kutyái az enyémmel nem nagyon játszanak , kivéve egyet, de azzal meg ritkán futok össze sajnos. De akkor próbálom ezt a vonalat erőltetni, jobb mint semmi, és mégis kutyatársaság. Illetve vannak olyan ismerősök is, akikkel nagyon jól kijövök, a kutyák is, csak hát tudom, hogy baja van a kutyának és mégse viszi dokihoz... így kínos a tali, úgyhogy kerülöm. Nem nagyon akar ez összejönni, hogy nekem is jó legyen meg kutyómnak is egyszerre:(
2011. szept. 5. 20:27
 8/12 A kérdező kommentje:
Én bes*zarok néhány "kutyatartón" egyébként: egy szőrhiányos westi gazdája teljesen nyugodtan állította, hogy a kutyája allergiás az a baja, -onnan hoztunk haza rühet pl. A másik tacsi keverékes öregasszony először odaengedte az övét az enyémhez, majd közölte hogy bolhás a kutyája mert nem tudja kiírtani, nem-e tudok tanácsot adni, hát tényleg megáll az ember esze. Nevetségesnek tartottam eddig a kiskutyatulajoknál azt a viselkedést, hogy felkapják az ebet ölbe, ha jön egy másik, már kezd derengeni vajon miért....:(
2011. szept. 5. 20:40
 9/12 A kérdező kommentje:

Előző kutyám (mondjuk ő rövid szőrű vizsla volt és szívós keverék) soha nem volt beteg- kivéve álvemhesség azon kívül semmi a 14 éve alatt. Kóbor kutyához is odaengedtem pedig. Szóval azért biztos közrejátszik az immunrendszer is .....

Magammal beszélgetek... :)

2011. szept. 5. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Én rendszeresen hozok haza utcakutyákat ideiglenesen. Rühesek, férgesek, meg ki tudja mi bajuk van. Az enyémek még sohasem kaptak el semmit. Szóval elképzelhető, hogy a Te kutyusod jelen esetben a gyenge, és akkor is elkaphatja ezeket a betegségeket, ha csak a másik kutya után szaglászik, lefekszik oda,ahol előtte egy másik volt, vagy megsimogatja egy olyan, akinek van otthon kutyája. Az agyonféltés nem biztos, hogy segít. Erősítsd fel, és akkor mehet a móka.
2011. szept. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!