Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya ehet gyümölcsöt?...

Egy kiskutya ehet gyümölcsöt? (pl: almát vagy dinnyét? ) (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kis csivavám és anyukámmal néztem a tv-t almát ettem és az alma csutkát egy tányérba tettem az ágy mellé. A kutyusom meg elcsente és jóízüen megette. Azóta szinte "támad" rám ha almát eszek annyira szereti. Csak nemtudodm hogy szabad e neki adni ezért nemmerem. lehet tőle valami baja?? Még nagyon szereti a dinnyét ha dinnyét eszünk mindig kunyerál egy kicsit. Valameik nap meg a barack héját csente el és ette meg. Nemtudom hogy ezek jóttesznek e neki vgy szabad e adni???? főleg hogy ilyen kis picuri :)És milyen gyümölcsöt/zöldséget ehet??
2011. szept. 11. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinte nyugodtan eheti, semmi baja nem lesz tőle. Az enyémek rendszeresen felfalják az összes gyümölcsöt a kertben. Körtét, almát, szilvát, meggyet, málnát. Nálunk nincsenek permetezve a fák, így semmi bajuk nem lehet ezektől a gyümölcsöktől.


Kisebb hasmenés előfordulhat, figyelj oda, hogy ne egyen belőle túl sokat. Egyszer-egyszer nyugodtan adhatsz neki.

2011. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ehet gyümölcsöt ha szereti. Az én kutyusom imádja a nyers sárgarépát.
2011. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

az enyém is almát, körtét, szilvát, banánt, cseresznyét, dinnyét........(szinte) minden gyümölcsöt megeszik ,de viszont hallottam valahol hogy egyszerre nem ehet sok magas cukor tartalmú gyümölcsöt pl: dinnye, banán füge,datolya..STB mert a vércukor szintjét megemelheti hirtelen és rosszul lehet tőle.


de ahogy az előző válaszoló írta nem lesz neki semmi baja ha csak "nasizik" belőlük, max egy pici hasmenés.

2011. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm :) oké akkor nem aggódok. igen ma reggel is láttam hogy egy picit ment a hasa de nem vézesen.
2011. szept. 11. 10:49
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
csak szőlőt meg csokit ne adj neki, a többivel nincs gond:)
2011. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk a foxink az olyan mint egy konyhamalac!! Minden gyümölcsöt megeszik a zöldséget is imáádja !!! Olyan is volt hogy odakint hámoztuk a krumplit és meggete a héjat sőt még az uborkahéját is megeszi!!! de az utóbbi ketőt pedig nem adjuk oda neki csak a lesett darabokat ette meg!!!
2011. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Igen, nyugodtan adj neki, de mindent csak mértékkel. Főleg ha valami újat kap, azzal óvatosan, nehogy hasmenés legyen a vége.

A vitamin soha nem árt, egyedül a szőlőre szokták mondani, hogy nem szabad.

2011. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én még annyit fűznék hozzá,hogy: az almának a csutkáját ne hagyd hogy rágcsálja,pontosabban hogy a magot ne egye(nagy mennyiségben)..ugyanis az mérgező számukra
2011. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bár ez régi kérdés de szomorúan olvasom, hogy gyümölcsöt esznek a kutyuitok. Gondolom nem nagy mennyiségben, de mint állatvédő szeretnék hozzászólni a kérdéshez. A kutya alapjában véve húsevő állat, akármilyen régen is elvált az evolúciója a farkastól (ami köztudottan húsevő vadállat), a felépítésük, bélrendszerük hasonló és a húshoz van szokva. Természetesen megeszik a lepotyogott gyümölcsöket, bogyókat, vagy akár a dinnyét, mert nekik is ugyanolyan édes mint nekünk, de ez rájuk veszélyesebb, nem csillapítja az étvágyukat, hamar eltudják vele rontani a gyomrukat. Ettől függően lehet nekik zöldséget adni, ha az étrendjük megfelelően tartalmaz valamilyen húsos ételt. Az ő szervezetük csak abból tudja hasznosítani és felhasználni leginkább a vitaminokat. Remélem tudtam segíteni. :)
2012. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!