Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más yorkija is ilyen? Vagy...

Más yorkija is ilyen? Vagy csak az enyém ennyire ideg gyenge?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy állandóan megijed! Ha csak elmegyek mellette felsikít, pedig hozzá sem érek! Nem meri beledugni a fejét az etetőtáljába, mert ha az arca hozzáér a tál széléhez, és az egy kicsit megbillen, ő ettől is megijed és felsír. Emellett viszont mindig lábatlankodik, főleg akkor, ha késésben vagyok és sietek, és ilyenkor már csak juszt is sír valami miatt, pl ha közvetlenül mellé lépek. Ez normális ennél a fajtánál? Vagy már túlzott hiszt? Tudom, van sok fóbiája a kutyámnak, de ez normális? Nem lehetne valahogy leszoktatni róla? Esetleg ez valami öröklött valami? Ő már 3 éves kisfiú. Az életem értelme, nagyon szeretem. Hogyan tudnék rajta segíteni, hogy ne legyen ennyire betoji?
2009. ápr. 22. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
sok ilyen kicsi fajta kutya idegesebb az átlagnál, sajna a tenyésztésük során az eredeti génállomány kicsit...elkorcsosult...
2009. ápr. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, nem Tk-ves, úgy kaptam ajándékba, és millió hibái vannak. Valószínű, hogy egy szaporítótól vették...
2009. ápr. 22. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb kutyáknál gyakori az ideggyengeség sajnos. Ezeknek apicúroknak a szíve gyorsabban ver, mint a nagyobb testvéreiké, így gyakoribb a szívinfarktus is náluk. Mivel ez nem nevelési probléma, hanem idegi eredetű, ezért jobbá tenni nem nagyon lehet, így a legjobb megoldás, ha nyugodt környezetet biztosítasz neki, minden kétes helyzettől jó messzire. Vagy, ha nagyon bátor vagy, és bele mersz vágni, teheted az ellenkezőjét. Vidd bele minnél több kritikus helyzetbe(persze csak szép lassan, fokozatosan), és dicsérd nyugtasd, dicsérd, nyugtasd.... Egy idő múlva vagy javulni fog, avgy nem. Ha nem javul, az előző megoldás maradt...
2009. ápr. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Ő 1,6 kg kis csöppség. Pofája az nagyon nagy, és remek színészi tehetség. Van az udvarunkban egy roti, meg egy am. staffordshierre terrier, őket ezerrel rendezi, visszazavarja a helyükre, nekik megy. harapdálja őket. Nagyából most kezd szocializálódni, és úgymond valamelyest kutyaként viselkedni, de az intenzív "kutyaismerkedést/ játékba hívást" nem szereti...
2009. ápr. 22. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!