Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy lány kutyának mikor...

Anetalia kérdése:

Egy lány kutyának mikor lehetnek kicsinye-i?

Figyelt kérdés

Most lesz kutyám pénteken.

És nem tudom mikor kell ivartalanítani.

Nem akarok tenyésztő lenni.


2011. szept. 19. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amikor tüzel.
2011. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amikor a tüzelés elmúlt, utána egy hétig kb megtermékenyíthető. Már az első alkalommal is lehetnek kiskutyák, de 3 éves kor alatt nem ajánlják.
2011. szept. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mikor megkapod a kutyát, gondolom megcélzod az állatorvost oltás ügyben...akkor kérdezz rá az ivartalanításra is.
2011. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kölykei inkább soha ne legyenek - hacsak nem annyira nagyon kívételes a génállománya ami 1000 évben egyszer születik.

Ivartalanítani meg mrá fél évesen lehet.

Hasznos cikk, ha nem vagy jártas a témában, mindenképp olvasd el:

[link]

2011. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kölykei inkább soha ne legyenek - hacsak nem annyira nagyon kívételes a génállománya ami 1000 évben egyszer születik.


ezt most mért mondod? :O

2011. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kutyámat nem merték ivartalanítani, különböző okok miatt. Nem akartam kölyköket, ezért azóta oltást kap fél évente és nem tüzel. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de semmi baja a kutyának, kölyök nincs és 10 ezerből megvan évente. Ezt csak azért írom, mert van más alternatíva is.
2011. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki a kutya érdekeit tartja szem előtt, és nem akarja elletni. Imádlak:)

Egyébként a szuka kutyák 6-8-10 hónapos koruk körül tüzelnek először. Szerintem 7-8 hónaposan nyugodtan megműttetheted, a lehető legjobbat teszed vele.

2011. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
0%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:40


Az ivartalanítást meg csak egyszer kell kifizetni.

A kutyád a sok hormontól jó eséllyel fog kapni egy méhgyulladást és akkor örülhetsz ha időben észreveszed és sikerül ivartalanítani.

Nem az a megoldás, hogy telehormonozzuk a kutyát, ha nem pakolják ki, simán vigyázni is lehet rá.

2011. szept. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akiteki! Úgy kezdtem, hogy nem lehet ivartalanítani, az altatásból eredő problémák miatt. Kaphat méhgyulladást,sőt sok sok más betegséget is, de őszintén remélem hogy nem fog. Nem vagyok 'profi' kutyatartó. Csak leírtam, hogy ilyen is van, alkalmi megoldásnak megteszi. Örülök, hogy itt lassan mindenkinek állatorvosi diplomája van, és ossza mérhetetlen tudását. Már már nevetséges hogy az ország egyik fele elveszíti a lakását, vagy nincs mit ennie, a másik meg az egyszerű kérdezőt leoltja, hogy miért nem vett 100ezerért kiskutyát... nem szoktam reagálni a többi válaszra, csak a kérdésre, de ez....
2011. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

Ja, biztosan megint más a hibás, hogy ilyen állatkínzó módszereket reklámozol.

Továbbra sem fogom fel, miért kell szerencsétlen kutyát évente 10 ezerért hormonokkal tönkretenni, ahelyett hogy figyelnének rá egy kicsit.

A többi mondatod simán kötözködés.

2011. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!