Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik kis testű kutyát tartanak...

Akik kis testű kutyát tartanak, miért nem tudják megnevelni? Miért kell a kutyát nem kutyaként tartani?

Figyelt kérdés
Ha az utcán sétálok, bármikor odajön hozzám egy kistestű kutya, és azt nézi, hol haraphat bele a lábam szárába. És miért? Mert a gazdi magasról tesz rá, hogy esetleg a kutya neveléséhez nem megfelelő az a póráz, amivel a kutya arra megy, amerre akar. Meg a felkapkodás, és ölben hurcolgatás. Az öltöztetés meg "masnit a hajába"! Ugyanmár! Miért nem lehet azokat is úgy tartani, mint ahogy az ember a kutyát tartja. Házban, hagyni, hogy a kutya hadd szaladgáljon, de közben tudja, hol a helye a rangsorban.
2011. szept. 20. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül csak a nevelés hiánya miatt van, bár az is erősen közrejátszik. Hanem azért, mert a legtöbb ideggyenge, szaporított egyed... A divatkutya kell, de jó olcsón ám felfogás tipikus eredménye...
2011. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiskutyám (havanese) tudja, hogy hol a helye a rangsorban. Ő a főnök, mi jövünk utána:)

Egyébként én is utálom, ha egy kiskutyát játékszernek néznek és nem kutyának csak azért mert kistestű. A hegyes kis fogaikkal tudnak fájdalmas sebeket ejteni.

2011. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Mert pici, nagyfejű, magas hangú, kerek szemű = csecsemő. Babusgatható, pici. És egy laza mozdulattal le lehet szerelni, ha bevadul.


Persze ezt egy kaukázusival eljátszani nehezebb.

2011. szept. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Én vásárban majdnem elestem egy ilyen kutya miatt. Vagyis a gazdája miatt, aki a tömegben nem vitte, vagy otthon hagyta, hanem hosszú pórázon sétáltatta, jó pár ember majdnem orra esett benne, meg majdnem eltaposták, a 12-13 éves gazdi meg mindenkivel ordibált, hogy képzeljük, helyet a kutyának!!! Na, szívesen léptem volna rá... nem a kutyára.
2011. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

érdekes kérdés. A környéken, ahol lakom, a kis termetű kutyák nem szemtelenkednek senkivel, főleg emberekkel, és nem kényeztetik el őket masnikkal.

Viszont, amikor a kutyámmal az állatorvosi rendelő előtt várakoztam, egy pincsi jelent meg és ugatott a kutyámnak, az meg nem ugatott vissza, ami érdekes volt számomra, mert ő mindig visszaugatott más kutyáknak. Ehelyett rám nézett érdeklődő tekintettel...

2011. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:56


Ezzel erősen vitatkoznék... Volt rá példa nem is olyan régen, hogy el kellett egy westit altatni, mert olyan szinten agresszív volt (nagyon szoros rokon párosításból született), hogy már komoly sérüléseket okozott embereknek.

2011. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Helló, ne általánosíts! Az én kistermetű kutyám 11 hónaposan 20 féle parancsot teljesít, és nem kapkod senki lába stb.-je után, pedig póráz nélkül sétálunk. Van ilyen is...
2011. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Ma már volt ilyen kérdés, ott megvitattuk.

Amúgy engem még soha nem akart kistestű kutya bántani (az elmúlt 6 év alatt), de német juhász az igen, 2x is.

Üdv, egy bearded collie gazdija.

2011. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy vannak kivételek. Ezt elfelejtettem odaírni.
2011. szept. 20. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:

20:03


Szélsőségek vannak, de tény, hogy egy shitzut/yorkit egyszerűbben leszerelsz, mint mondjuk egy rottweilert.

2011. szept. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!