Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak...

Fojtó a közép-ázsiaimra? Csak szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

a kutyasuliban áttettek minket a nagycsoportba, mert a kájom nekitámadt egy kutyának. (ennyit látott az oktató.)

nem álltam neki okoskodni, de tisztán láttam, hogy a kutya az én másik kutyámba kötött bele, és a kájom csak megvédte a szukát, a falkatársát.

én rögtön húztam vissza az én kutyám, de még a másik kutya jött utánunk és marták egymást.

senki nem sérült meg, de a kájom utána már olyan feszült lett, hogy inkább kimentünk a karámból...


nekem egyébként mindent hagy, egy tündér, a többi kutyától megvédi a kajáját, de én a szájából is kivehetem, egy mordulást sem hallat, birkózhatunk, iszonyúan figyel, hogy ne okozzon fájdalmat, a szájában turkálhatok, pankrációzhatok vele,...:D

behívásra úgy rohan felém, mint egy tank, és gyönyörűen jön láb mellett, ül, fekszik, marad... ezek már mennek neki.


szóval soha semmilyen erőszakot nem alkalmaztam a nevelésénél, annál sokkal bizalmasabb a kapcsolatunk...


de múltkor apukám vezette a kutyasuliban, és rámordult.

(de csak azért szerintem, mert apu egyrészt marha bénán bánik vele:D, másrészt meg fáj a lába és nyilván jelezte, hogy oké, most kicsit pihenjünk... - orvosnál már voltunk, egyelőre nem kap rá semmit, valószínűleg magától meggyógyul.)


Szóval azóta szerencsétlen kutyámat fenevadként kezelik...

senki nem jöhet oda hozzá (mondjuk ez oké.) de még akkor is szétválasztatták egy másik káj kölyökkel, amikor játszottak volna... de oké, értem, ne menjen hozzá közel más kutya.


viszont fojtót rakattak rá...

amúgy szögeset tanácsoltak, de mondtam, hogy oké, beszereztem, de csak legvégső esetben akarom használni...


Szóval szerintem kicsit túllihegik a dolgot, volt már egy káj a kulijukban, akinél elszabadult a pokol, mert egy vézna, határozatlan lány nem bírt vele.

(én is lány vagyok, de szeretettel és határozottan nevelem.)



Én vagyok túl elnéző a kutyával???

Szerintem egy fájdalomból adódó morgás még nem a világ...

Emiatt nem kellene szerencsétlent fojtón rángatni, ha egyszer sima nyakörvvel is gyönyörűen, példaszerűen csinál mindent...


2011. szept. 22. 11:57
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
74%

Aki ilyen kutyát tart az számoljon a következményekkel is. Hiába hogy állítólag jogosan cselekedett a kutyád, csakhogy ő egyet harap és annyi a másik kutyának, a legtöbb másik fajta viszont nem ilyen veszélyes mert kisebb, gyengébb.

Azzal sem értek, hogy a kutya bármikor is a gazdára moroghat (még ha idegen lenne, de apád, akit gondolom nem évente egyszer lát).

A fojtónyakörvvel meg nem tudom mi a baj, és kölyökkor óta azt használom mert gyorsan fel lehet tenni, és nem kopik a szőr. Na persze ha nevelés céljából használod akkor fojtóra kell tenni, de nem hinném a "kutyuskád érzékeny lelkecskéjét" ez túlságosan meghatná.

2011. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja és: én semmit nem tennék meg a kutyámmal ha nem tetszik, akárki mondja. Mert hallottam már horror sztorikat, amire azt mondta a gazda, hogy "hát a kutyaiskolában mondták, meg a kiképző jobban tudja". Hát kösz, az én kutyámhoz ne nyúljon, ne rendezkedjen vele, engem tanítson. Persze akkor nekik is joguk van mondani, hogy nem tanítanak, de nem erőltetheti rád.
2011. szept. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
93%
Erős túlzás, amit csinálnak. Leírásod alapján szerintem nem igazán értik a dolgukat, én nem vinném oda a kutyámat a helyedben.
2011. szept. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kutyát fojtóval se tudsz leszedni a másikról, úgyhogy sztem teljesen felesleges.
2011. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, amúgy nem hiszem, hogyhogy egy ilyen kutyának összetörné a lelkét a fojtó. Ami nem tetszik, az az, hogy egyetlen verekedés miatt vadállatként kezelik a kutyát. Egyszer megtörtént, lerendeztétek, innentől kezdve megy tovább az élet, nem kell örökre leírni őt. A morgás szerintem se jó, de arra is ugyanez vonatkozik.
2011. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, nekem is van fojtó a németjuhászomon, és tanulni és sátlni csak szögesbe megyünk.

Én kézbentarthatóság szempontjából jobbnak ítélem, mint a sima nyakörvet :)

Jah.. és első helyezést értünk el engedelmességin, szóval gondolhatod, hogy nem egy engedetlen kutya.. :D

2011. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Olyan példaszerűen nem csinál mindent, hiszen a tiltásod ellenére is rátámad egy másik kutyára.

A fojtóval semmi baj, az tökéletes arra,hogy megfogj egy nagy kutyát. Az enyémekkel semmi gond, de 80 kilósak, ivaros tenyészkutyák, így csak fojtóval megyünk sétálni pl erdőbe, megláthatnak egy vadat, tüzelő szukát...

Szögest nem használnék. az szerintem túlzás. Egy jó egysoros fojtóval ugyanúgy meg lehet fogni a kutyát.

2011. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
93%

Ott problémák vannak, ha a kutya rámorog a gazdára. Ha így folytatjátok a nevelését, mikor felnőtt lesz és véglegesen beérik, benne lesztek a hírekben.


Mitől fáj így egy kölyökkutya lába?


A fojtóval nincs baj, sok helyen alkalmazzák. Viszont normális kutyaiskolában nem használnak szöges nyakörvet! Én is azt javasolom, keress más iskolát.


Azt se felejtsd el, hogy a KÁJ nem erre van kitalálva, a pásztorkutyák hamar megunják az ilyen ül/fekszik/marad, stb. gyakorlatokat. Kb. 10-15 percig bírják, de akkor is csak muszájból. Suliban egy pásztorkutyának 2 fontos dolog van:

1. szocializáció (emberrel, állattal)

2. behívás


Slussz. A többit ha csinálja, az ok, de erőltetni nem szabad. Őrző-védő pedig felejtős.

2011. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

sérülten eleve nem kéne csesztetni a kutyádat nyílvánosan, kutyatársaságban.... a fojtó (főleg egy textil, vagy egy retriever póráz) megfelelő kezekben még kényelmesebb(a kutyának is) és jobban használható mint egy sima nyakörv...

ha nem szimpatikus az iskola akkor meg nem kötelező odajárni

2011. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

én is ezt mondtam, hogy fáj a lába, ne álljak-e ki?...

de azt mondták, majd ők figyelik és szólnak, ha kiálljak...

(naná, hogy kiállás lett annak is a vége...)

amúgy nem tudom, mitől sérülhetett meg a lába, a doktor azt mondta, ficam van a lábujjában. ha gennyedzeni kezd, akkor vigyük vissza, amúgy nem ír fel gyógyszert, mert több a mellékhatása...


egyáltalán nem kényeztetem el, csak nem erőszakkal akarom nevelni.

jutalomfalattal motiválom, és kész, bármit lelkesen megtesz.


a többi kutyámon fojtót használok, náluk segített, hogy ne húzzanak.

meg azóta a falkavezérséget is tisztáztuk.


de ha egyszer semmi gond a kutyámmal, és tök normálisan viselkedik?...

megvédte a falkatagot.

egyébként meg abszolút nem lehet kihozni a sodrából, ok nélkül még sosem támadt.

ha sétáltatom, a kerítés mögül ugató kutyákra oda se bagózik...


és az én kutyám konkrétan abbahagyta volna a harcot, ha a másik kutya gazdája nem áll, mint egy tök, és hagyja, hogy a kutyája direkt jöjjön utánunk...

én húztam hátra az enyémet, és üvöltöztem (az oktatóval egyetemben), hogy vidd már el a kutyád!...


A nagycsoportban is le se tojja a többi kutyát...



ááá...

nem értem, miért kell más viselkedést elvárni egy közép-ázsiaitól, mint amire született...


ritka jó kutya.


na mindegy, köszönöm a válaszokat, még gondolkodom...


amúgy volt már ilyen kutyám, pedig 2 évesen került hozzám, az ég világon semmi baj nem volt vele.


persze, az idegen emberektől azonnal védett, a környék kutyáival tisztázta, kinek hol a helye, és kész, annyi.

normális kutyaként viselkedett.

ahogy a mostani is.


a többi kutyámnak nagyon jót tett a suli, de ezt az egyet nem értem, miért kell vadállatnak nézni...



köszi a válaszokat!

2011. szept. 22. 13:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!