Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora veszéllyel jár egy...

Mekkora veszéllyel jár egy amerikai staffordshire tartása?

Figyelt kérdés
arra gondolok, hogy mennyivel nagyobb az esélye annak, hogy elborul az agya a kutyának
2011. szept. 23. 09:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd ki Jan Fennel kutyapszichológia című könyvét. 131 oldal, én két nap alatt kiolvastam, pedig csak délutánonként álltam neki. Nagyon megéri! Akkor megfelelő tudással állsz neki a kutyázásnak, és olyan tökéletes kiskkutyád lesz, amilyet csak akarsz. Nem kutya"pszichológiáról" szól egyébként a könyv, úgyhogy a címe se rettentsen el.


És én a helyedben letöltenék vagy megvennék egy könyvet a kutya nevelésével,képzésével kapcsolatban. Hogy hogyan, mikor kell, érdemes tanítani alapengedelmességi gyakorlatokat, Ül, Fekszik, Marad, Gyere ide, Lábhoz, Hozd vissza...stb stb stb.


Én a kiskutyát az alomból, ha mindenképpen nyugodt és behodoló típusu kutyát szeretnél, akkor olyat választanék az alomból. Egy kölyökkutya testbeszéde sokat elárul a jelleméről. Például, ha "a kutya választ ki téged" effektust tekintjük: a kölyökkutya inkább irányító természet, kissé erőszakosan közeledik feléd, rád "erőszakolja magát", a te esetetben, mivel nem ezek a belső tulajdonságok az elvárásaid, ne ez legyen az általad kiválasztott kölyökkutya. De nem is az, amleyik a sarokba húzódva, vagy az anyakutya mögé bújva, félősen pillantgat feléd. Az túl félős, ő vele azért lenne nehéz. Neked az alomból inkább egy olyan kölyköt kellene választanod, amelyik, észrevesz téged, örül is neked, de nem ácsorog a lábadnál, hanem miután konstatálta a jelenléted, visszamegy a többiekhez játszani...stb.


Ehhez a részéhez pont nem értek anyira, úgyhogy csak tippelgetek, google-z rá, hogy kölyök kutya kiválasztása alomból (vagy valami ilyesmi) és olvasgass, hogyan juthatsz hozzá a számodra tökéletes kölyökhöz.


És Jan Fennel (rövid!) olvasmányát se feletsd el! :-) Tényleg hasznos és semmiből nem áll elolvasni. Tényleg rövid.


Sok sikert és örömöt kívánok a kutyázáshoz!

2011. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm! el olvasom
2011. szept. 23. 11:36
 13/16 Emy1991 ***** válasza:
Nekünk van amstaffunk és nagyon szelíd.A kisgyerekeket is imádja. A járókelőket ugatja, de senkit nem bántana. Nem veszélyesebb,mint más fajta. Hülyeség,h szaporító meg ilyenek és ilyesmiben nem hiszek. Amstaffunknak sincs tk-e és mégis békés kutya. Minden csak nevelés kérdése. Nagyon szeret játszani, imádja a botokat vinni. Én is féltem tőle,mikor a párom haza hozta mert,h veszélyes kutya. De nem. Most vannak kölykei és simán odaenged és megmutatja, el is vehetjük tőle. Nagyon aranyos kutyusok.
2011. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

a szülők a törzskönyv,a szakszerű tenyésztő ??????????

ezek úgy 5-10 % ban befolyásolják a születendő kutya VISELKEDÉSÉT !!

A MARADÉK 90-95 % ban a gazdák viselkedése,hozzáértése,a következetességük és persze a felelősség tudatuk az ami egy kutyát viselkedését jó-vagy rossz irányba tereli .

ezek a tények, ez az igazság, a többi csak önáltatás

például . ( az én kutyám hiperaktív = lófasz.....t csak lusta a gazdi a kutyáját megfelelően tartani, lefárasztani,tanítani,stb,az eb meg örül ha végre szabadon futhat,csak azért rosszaklkodik rágcsál mert UNATKOZIK

!!!!

az én kutyám agresszív-ideggyenge = egy fenét ,a szaporítótol 10-20-30-50 000-ft-ért vett kutya is kutya ! csak a lelki-fizikai-szellemi alakulását a gazdi elcseszte, mert NEM ÉRTETT HOZZÁ, VAGY MERT SÍMÁN LUSTA! meg kellene végre jegyezni,hogy az esetek 99%.ban az ember a hibás ,ha a kutyája viselkedése rossz !!!

egy kutya ára sok mindentől függ : egy németjuhász kölyök már 30 000 ft-tól is megkapható jó nevű tenyészetekben, mert rengeteg tenyészet van !

sok a kölyök !

az el nem adott kölykökből sokat el kell altatnia a tenyésztőnek ,mert nem képes etetni !!

az altatás is pénzbe kerül 4

egy angol buldog jó nevű tenyészetben talán 200000.-ft-nál is többe kerül !!!!!

egy ---AMSTAFF remek kutyád lehet ,ha megfelelő módon neveled ! és fegyverré is válhat ellened ,vagy mások ellen ,ha rosszul !

egy pincsi,ha harap az esetleg megkarcol, egy amstaff csak egyszer harap meg !!!!!!

tehát a lényeg,csak rajtad áll !!!!!!!

sok sikert!

2011. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a staffik nem veszélyesek, csak ha egy sztaffi megharap az jobban fáj mintha egy yorki tenné:Dennyi a különbség.keress rá googliban a kutyafajták vérmérséklet tesztjére, ez egy olyan teszt, ahol a kutyafajták viselkedését vizsgálják, mennyire agresszívak, ilyesmik. a staffik nagyon jó eredményt értek el ott, jobbat mint sok családi kedvencnek tartott kutya.annyi a lényeg h töketlen embernek ne legyen ilyen kutyája.de ilyen embernek inkább semmilyen kutyája ne legyen.
2011. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is amerikai staffordshire terrierem van nagyon szeret játszani csak arra figyelj hogy más kutyákkal szemben milyen
2014. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!