Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan írjak meg egy profi...

Hogyan írjak meg egy profi levelet kutyakölyök érdeklődéséről? Mit tartalmazzon?

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy levelet, amelyben az áll, hogy érdeklődni szeretnék fajtatiszta labrador kölyök iránt illetve az ára iránt. Hogyan lehetne ezt diszkréten leírni?

Meg azt is hogy milyen környezetben lakok, és hogy meg tudjam győzni az olvasót, hogy igen is jó helye lenne a kutyának egy nagy kertes házban nagy udvarral?!

Azt is bele kellene valahogy szerkeszteni hogy hobbikutya lenne...

Tudnátok egy példalevelet írni? Nagyon fontos lenne, és megköszönném.


2011. szept. 23. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Üdvözlöm!

Szeretnék érdeklődni, hogy a fajtiszta labrador kölykök elvihetőek-e már és mennyibe kerülne?

Kertes házban lakunk és szeretnénk már a családba egy játékos, barátságos kutyát ezért a labradort találtam ennek a célnak a legmegfelelőbbnek.

Válaszát várom!

Üdvözlettel: XY

2011. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Emy1991 ***** válasza:
50%

Szerintem fölösleges olyan diszkrétnek lennie a levélnek. A tenyésztőtől simán meg tudod venni és hosszú távon nem érdeklődnek a kutyus iránt (Ez csak tapasztalat, lehet,h máshol máshogy van) Miért nem hívod fel? Szerintem úgy gyorsabb és ők is jobban szeretik szerintem.


De itt a pl: Jó Napot!!! Érdeklődni szeretnék a labrador kutyusok iránt.Van-e törzskönyvük és milyen oltásokat kaptak? Mennyi idősek? Mennyibe kerülnek? Nem tenyészteni szeretném, csak hobbi kutya lenne.Már nagyon régóta szeretnék ilyen kutyust, a környezet is megfelelő hozzá.Nagy udvarunk van és ott remekül érezné magát a kutyus.

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv

2011. szept. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Amit itt leírtál, annyi elég. Miben kellene profinak lenni, vagy mi a célod? Az, hogy adjon el egyet, vagy adja olcsóbban? Célszerű rátérni a lényegre, nem köntörfalazni, sem túlzottan udvariaskodni.

T. Ebtenyésztő!

Érdeklődöm a labrador kutyakölyök iránt. Szíveskedjen tájékoztatni a kutya pedigréjéről (vérvonaláról) áráról, oltásairól, és az elérhetőségéről. Kedvező válasza esetén a kutyát megnézem egy megbeszélt időpontban. Köszönettel, XY.

2011. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészítve:

"Szeretnék érdeklődni, hogy a fajTAtiszta labrador kölykök elvihetőek-e már, mennyibe kerülnek és a szülők rendelkeznek-e egészségügyi szűrésekkel? "

2011. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt tenyésztő!


X. Y. vagyok, a neten/ismerős által/stb. találtam rá az Ön tenyészetére. Nagyon szeretném családunkat rövid időn belül egy szépséges fiú/lány labrador kutyussal bővíteni, ezért érdeklődöm, hogy az Ön tenyészetében van-e jelenleg olyan kiskutya, aki még nem találta meg a családját. Ha esetleg nincs, szeretném tudni, mikorra várható a következő alom születése.


Rólunk: Mi kertes házban élünk, X gyermekem van, akik szintén nagyon szeretik a kutyákat. (Itt írd le, milyen a családotok összetétele, a tenyésztő díjazni fogja.) Hobbi célra vásárolnám a kutyust, de természetesen fontos, hogy megfelelő papírokkal, szűrési eredményekkel rendelkezzen. Nálunk igazi családtag lenne, a nagy kertben lehetősége lenne mozogni, játszani. Természetesen vállalom, hogy az oltásait beadatom, és a neki megfelelő táppal etetem majd.


Várom mielőbbi válaszát, amelyben kérem, tájékoztasson a kutyus, és az esetleges foglaló áráról, és minden egyébről is, amit még fontosnak tart közölni velem, mint leendő gazdival. :)


Köszönettel,

X. Y.

2011. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Komoly tenyésztő nem szereti, ha egyből az árat kérdezed.


Írj egy rövid bemutatkozást magadról. Volt e már kutyád, milyen, jelenleg van-e stb.

Aztán írd le, miért pont a labrador a választásod. Majd azt is írd le, miért pont az ő kennele tetszett meg.

Aztán jöhetnek az elképzeléseid - hobbi célra, és milyen körülményeket tudsz neki biztosítani, kert, séta, foglalkozás mennyisége, minősége.

Aztán kérdezősködhetsz a kutyáiról, milyen a temperamentumuk. Szűréseik milyenek vannak és mik a szűrési eredmények (ha komollyá válik a beszélgetés, mindenképpen kérj egy másolatot az igazolásról, nehogy átverjenek, hogy valójában nincsenek is szűrve a szülők vagy nem az az eredmény mint amit mond).

Lehetőleg próbálj meg egy baráti beszélgetést kialakítani. Ismerkedjetek meg alaposan, milyen ember, mennyire lelkiismeretes, mennyire fontos számára a nála született kutyák sorsa, nyomon követi-e a kiskutyái életét, vállal-e tenyésztői garanciát és ha igen mire, ha bajba kerülsz vagy a kutyád megbetegszik, számíthatsz-e a segítségére és mennyire.

Ha nincs túl messze a kennel, menj el személyesen ismerkedni is, nézd meg hol laknak a kutyái, hogyan tartja őket, hogyan bánik velük stb.

Érdemes több kennellel is végig csinálni ezt a levelezgetést, hogy lásd a különbséget.

Ha már kicsit összebarátkoztatok, akkor lehet komolyan beszélni kiskutya vételi szándékról. Lehet néhány hónapot várnod kell majd, hogy megszülessen a leendő kiskutyád, de megéri. Ha már eljutottatok oda, hogy konkrétan beszélgettek a kiskutya vásárlásról, akkor lehet érdeklődni az árról. Ez függ attól, hogy milyen célra veszed a kölyköt, hogy kan-e vagy szuka stb.

Mindenképpen törzskönyves kutyát vegyél, akinek a szülei a szükséges szűrésekkel rendelkeznek. Labradort diszpláziára biztos, hogy szűrik, de a MEOE-nél fölkeresheted a fajtaklubot, ők meg tudják mondani, milyen fajtaspecifikus szűréseket szokás csinálni ennél a fajtánál a dp szűrésen kívül. Lehetséges, hogy klinikai szemvizsgálat is van a szülőknél.

Egy jó tenyésztő nem szereti, ha csak az foglalkoztat, hogy van-e eladó kölyök, mennyibe kerül és mikor vihető el. Egy jó tenyésztő biztos akar lenni benne, hogy jó gazdi leszel, hogy a jövőben is adsz a kutyáról híreket, ha érdekel a fajta sorsa is és ezért szűrt szülőktől, törzskönyves kicsit szeretnél. A jó tenyésztő szereti, ha az árnál sokkal fontosabb dolgok érdekelnek, mert a kutyának nem a vételára a sok, hanem a tartása és az esetleges állatorvosi költségek.


Hobbi célra labradort normális kennelből 80 ezer forint körül találsz. Ez a későbbi kiadásokhoz képest csekély összeg.


Sok sikert kívánok!

2011. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló levelet írtam pár napja, mint amit Leilah írt. Leírtam ki vagyok, miért kerestem meg pont őt, és mivel úgy tudtam, nincs most nála alom, megkérdeztem, mikorra várható és milyen szülőktől. A végén kérdeztem meg, hogy ha nem túl tolakodó a kérdésem, megmondaná, hogy kb. mekkora összegre számíthatunk? Nagyon kedvesen válaszolt, holnap megyünk kiválasztani és lefoglalni a babát...
2011. szept. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt én is beleírtam, hogy a kicsi ivartalanított hobbi kutya lenne.
2011. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de nagyon remélem, hogy végül nem lett semmilyen kutyád! Ha egy kicsit is értenél hozzájuk, akkor tudnád, hogy a kert/udvar rohadt kevés egy kutyának, mint egy nagy kennel. Remélem, hogy még csak véletlenül sem adtak neked kutyát! És ha már az ára érdekel, akkor pláne nem szabad neked kutyát adni/eladni!
2012. dec. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!