Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhászkutya bírni...

A kaukázusi juhászkutya bírni fogja, ha szükségből bezárom hozzánk?

Figyelt kérdés

Két esetben akarom: ha nem vagyunk otthon, illetve éjjel, hogy velünk aludjon. Félek attól, hogy megmérgezik vagy lefújják, van két nem-kau kutyám jelenleg, őket is így tartom, teljes magányban akkor sem lenne bent, ha a család nincs itthon.

A lakásfogság ugyanolyan káros rá nézve, mint a kennelrabság?


Köszönöm a segítséget!


2011. szept. 24. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem van: mi az a kutyássport, amiben igazán ki tudja magát élni egy kau? Súlyhúzáson kívül.
2011. szept. 24. 15:24
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha pici korától ehhez szokik hozzá, akkor nem lesz baj. mást is ismerek, aki hasonlóan tartja a kauját. ha bírod, hogy minden csupa kutyaszőr lesz, akkor hajrá :)

ja és télen illene akkor lejjebb venni a fűtést, mert meg fog főni.


kutyássport nincs nekik, nem arra valók (súlyhúzás nem tudom honnan jött, nem szoktak ilyen kutyákkal nevezni). ha van kedved, akkor járj ki vele futni, és túrázzatok nagyokat.

2011. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már hozzászoktunk a kutyaszőrhöz, van egy bobtail-bundájú kutyám, az egész évben hullatja :D

Valószínűleg ami jó neki, az elviselhető egy kaunak is, a bundás kutyámnál előfordult, hogy lihegett a lakásban télen, úgyhogy sikerült kitapasztalni, mennyi esik jól egy szőrösebb kutyának. Egyébként csak akkor csinálunk meleget, amikor délután mindenki otthon van, éjjel és amikor nem vagyunk otthon, levesszük.


Egy kaus gazdától hallottam, hogy ő súlyhúzással edzi a kutyáját, és hát energikus, erős kutyáknak "tűnnek" a nagy pásztorok, ezért gondoltam.


Nála esélytelen a nyomkövetés? Úgy gondoltam, hogy azt minden kutya élvezi.

2011. szept. 24. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:

szó mi szó, én is szoktam gumit kötni a kaum mögé futás közben, úgy hamarabb fárad :D de a súlyhúzást versenyszerűen értettem, ahova viszont nemigen szoktak ilyen kutyákkal nevezni.


alapvetően szeretni szokták a gazdával közös foglalkozásokat, de nagyon más a világnézetük, mint a "többi" kutyáé :) próbáljátok ki a nyomkövetést, baja nem lehet belőle, ha meg tetszik, hát hajrá!

fizikai terheléssel viszont csínján kell bánni! (súlyhúzás kapcsán mondom) dp rtg előtt nemigen kellene belekezdeni, és még azzal is csak 1,5 éves kor után, fokozatosan készítve a terhelésre.

2011. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid :) Kíváncsi leszek rá, hogy mi fog bejönni vele :)
2011. szept. 27. 15:54
 6/6 anonim válasza:
A lakásfogság, ha napközben kint van, akkor nem rá lesz káros hatással, hanem a pénztárcádra.... Az enyém tokostól döntötte ki a bejárati ajtónkat a kisházon, amikor kiskutyák születtek és el kellett zárnom a kölykökkel a másik kutyámtól akivel csodás módon egy időben ellett....Igen, kellemetlen, ha lefújják, de szerintem csak prüszköl szegény tőle, de egyéb izgalmas dolgok is történhetnek az udvaron, amit nem szeretnél...A legjobb, ha van egy kertből leválasztott része, jól zárható kennelje.
2012. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!