Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell csinálni?

Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

4 éves Vizslámat nyáron kezdtem el sétáltatni (kertes házban lakunk amúgy). Csak az utcába viszem ki mert így is elég nehéz vele. Csak 3-4 kutya van az utcában (velünk szembe gazos hely van, nincsenek házak) de ha elkezd ugatni egy kutya akkor elkezd húzni és alig lehet megállni. De nem muszáj oda kutya...húz akkor is ha nincs, egyszerűen siet de nem tudom hogy miért. Elvinném körbe is csak a másik utca tele van kutyával és amikor leérek az utcánk végére akkor már alig tudok vele feljönni. Amikor siet (sajnos mindig) akkor megrántom, megállok vagy rászólok de semmi. Olyat is szoktam, hogy bejövünk és ennyi de szerintem nem igazán tudja, hogy miért is jövünk be. Már unom, hogy kilépünk a kapun és már húz is, egy métert nem lehet vele normálisan menni.

Mit csináljak?

14/L


2011. szept. 27. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk nem kellett volna több, mint 3 évet várni a sétáltalással.
2011. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem ezt kérdeztem. Az már legyen az én dolgom, hogy miért nem vittük ki.
2011. szept. 27. 16:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Két út van. Vagy a büntetés, vagy a jutalmazás oldaláról közelíted meg a kérdést.


Az egyik egy melósabb, de hatásosabb (tekintélyen alapuló) póráz fegyelem bevezetése. Póráz fegyelmet úgy tanulunk, hogy amikor a kutya megelőz(!) akkor azonnal, hirtelen egy rántással, határozottan irányt váltunk. Készülj fel, mert az első néhány séta semmi másból nem fog állni, mint abból, hogy fel-alá járkálsz és az lesz az első siker, hogy nem egy lépés, hanem három lépés után fordulsz. Érdemes előtte otthon lefárasztani a kutyát minél jobban, úgy talán kicsivel zökkenőmentesebb lesz, de az első három hét maga a pokol, aztán már egyre komolyabb eredményeket fogsz elérni.


A jutalmazós módszer sem könnyebb, mert ahhoz meg valószínűleg kicsit ki kell éheztetni a kutyát, hogy egyáltalán érdekelje a jutalomfalat odakint. De azzal meg azt tudod csinálni, hogy próbálod a kutyát az ingerekre közömbösíteni. Őrjöng egy kutya és elkezded etetni, hogy rád figyeljen, aztán már lehet ültetni, szemkontaktust elvárni, és így eljutni odáig, hogy te jobban érdekeld, mint a többi inger. Lehet, hogy lesz pár nap, amíg egyáltalán nem fogad el kaját, de nem kell hogy megessen rajta a szíved. Ha igazán éhes lesz, a kaja jobban fogja érdekelni mint a többi inger.

2011. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is el kell kezdeni nevelni a kutyát. Nagyon jó, olvasmányos könyv Fennel: Kutyapszichológia című könyve, vagy itt van egy hasznos link:

[link]


A baj az, hogy a kutyád nem tisztel téged. Persze ezek betartása még nem oldja meg a séta problémát, de anélkül, hogy a kutyád tisztelne nem fogsz tudni hatékonyan megtanítani neki semmit.

A második válaszoló első javaslata tapasztalatom szerint célravezetőbb. De, mint mondtam a legfontosabb, hogy a kutyádnak tiszteletreméltó vezetője légy.

2011. szept. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyedül a sétával van bajunk. Első szóra leül, marad, megvárja ülve ameddig eldobom neki a labdát, visszahozza (bár nem mindig rakja le magától), már a pacsi is kezd alakulni. Csak az a séta... Bár ma meglepődtem :) mentem le az utcánkba és az utca végén van egy nagy Skótjuhász és most nem annyira vadult. Meg kimentünk az utcából és van egy hosszú járda, azon végigvittem és szépen ment. Akkor nagyon megdicsértem. De hazafelé elkezdett megint vadulni.
2011. szept. 27. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!