Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kenneltől tudok Csehszl...

Jenga kérdése:

Milyen kenneltől tudok Csehszlovák farkas kutyát venni?

Figyelt kérdés
Nézegettem magyar tenyésztőket, de igazándiból csak a Crying Wolf kennelt találtam meg. Máshonnan honnan tudnék esetleg beszerezni ilyen kutyust?
2011. okt. 2. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
igazi csehszlovákot sehonnan
2011. okt. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%

[link]


Ezt írják róla...


Miért nem szerzel be egy színben hasonló ordas németjuhászt? És akkor (majdnem) ugyan ott vagy.. Végüli a csehszlovák farkaskutyát is németjuhászból és farkasból keverték ki

2011. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nos, gondolkoztam egy ideig rajta, de nekem inkább az a temperamentum kéne amit a CS.farkaseb hoz. volt már német juhászom, és nagyon aranyos-kedves barát volt de nem igazán az a jellem amit most keresek. Nekem inkább egy szlovák vérvonalú CS.farkaseb kéne. Csak nem találok a crying wolfosokon kívül senkit, és nincs velük bajom, csak jó lenne több tenyésztőt is látni, mielőtt döntök.
2011. okt. 3. 09:04
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
sajnos semmi fogalmad nincs a farkasokról, aki ismeri a kutyákat és farkasokat is az nem vásárol egy ilyen hibridet nem pénzel ilyen őrült tenyésztőket!
2011. okt. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy mennyire ismerem a kutyákat illetve a farkasokat, hanem az, hogy honnan tudok ilyen állatot venni. Nem hiszem, hogy a te tiszted eldönteni mit mennyire ismerek vagy sem. Igazán örülnék, ha a kérdésemre válaszolnál és nem bíráskodnál fölöttem. Amennyiben nem tudsz a kérdésemre felelni, úgy kérlek ne írj rá választ!
2011. okt. 4. 18:41
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

szerintem igaza van az általad kritizált válaszadónak, hiszen nincs olyan dolgozó ember a földön aki ki tudná elégíteni tökéletesen egy farkashibrid igényeit, főleg aki azt hiszi, hogy pénzért mindet megkaphat....

a lényeg az, ha nem ismered a faj és fajta természetes szükségleteit akkor csak egy elcseszett, frusztrált állatot tarthatsz, főleg egy városi környezetben és főleg ha nincs MINDEN NAP 6-8 órád a "házikedvenceddel" való minőségi és szakszerű mozgatásra, foglalkozásra!

bocs mert ez is OFF de arra kérlek, hogy ne dönts felelőtlenül mert csak az a szerencsétlen állat szívja meg(aki egy érző lény!)-te esetleg veszel egy másikat és ezzel le van tudva részedről

2011. okt. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Itt a fő probléma az, hogy nem tudjátok milyen körülmények között élek, mi a munkám, mikor szeretnék ilyen állatot, mennyit értek az állatokhoz, mennyit nem, itt legyen szó kutyáról, farkasról vagy bármilyen más lényről. Alapvetően állattartási hulladékként kezeltek, úgy hogy ötletetek sincs arról, hogy mit miért szeretnék. Nem az volt a fő kérdés, hogy én most azonnal kutyát akarok, hanem, hogy tudtok e valamilyen más kennelt, mert szeretnék körülnézni. És nem szerettem volna senkit ledorongolni, csupán amíg nem tudjátok milyen háttérrel rendelkezem, kérlek a témába vágó válaszokat szorgalmazzátok.

Köszönöm, J.

2011. okt. 5. 11:55
 8/13 Akiteki ***** válasza:
82%
Nem tudsz máshonnan, de nem is kell. Igazán kiváló kutyái vannak. Én sem tartanék ilyen fajtát, de ha valakinek ez kell, nem kell feltétlenül lebeszélni. Most keresd meg Editet, mert tudom, hogy nemsokára kiskutyák lesznek nála. Legalábbis reméljük. :))
2011. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ! Akkor megkeresem Őt! Bár nem most, hanem csak 1-2 év múlva szeretnék, de jó lenne beszélni vele, hogy milyen a fajta, mit igényel, stb, stb, stb :)

2011. okt. 8. 20:37
 10/13 Torolf ***** válasza:
100%

Talán még nem késő, ezért küldök más tenyésztőt is:

[link]


Mielőtt vásárolnál, azért gondolkodj el azon is, hogy hátha szlovákiában, vagy a cseheknél is van jó kutya.

A kételkedőknek meg annyit:

A csehszlovák farkaskutya nem hibrid. a 80-as években még sok volt a viszonylag vad, de azóta sokat domesztikálódtak. Marhára jó lenne, ha nem így kezelnék az emberek. A mindennapokban sokkal több támadás származik németjuhászoktól. Pedig 15-20 éve még nagyon jó példányok voltak abból is.


Mindenképpen ismerd meg a szülő kutyákat, és a tenyésztőhöz is érdemes személyesen kimenni megnézni a körülményeket, ha úgy látod, hogy harmonikus, akkor a kiskutya sem szed már föl kölyökkorban mindenféle feszült szokást.


Valóban sokat kell vele foglalkozni, nagyon oda kell figyelni a dominanciára, a szeretet nem elég!

De ez minden kutyára igaznak kéne hogy legyen.

Mindenki döntse el, hogy bele mer e vágni. Nem vadállatok! Sokkal kedvesebbek, és ragaszkodóbbak mint más fajták, és bár lassan ennek is vége, még nincs annyira túltenyésztve, mint egy golden retriver...


Amit én személy szerint javaslok: Semmiképpen ne legyen egyedül, mert erős benne a falkaösztön. Vagy veletek legyen a házban/ lakásban, vagy legyen pajtása kint. De tény: Ha a pajtás egy rosszul nevelt felnőtt kutya, akkor ugyanúgy a rosszat fogja eltanulni. Nagyon fogékonyak, mindent megfigyelnek!

A kennelbe zárva tényleg a farkas jön ki belőle. Kennelben nem lehet szocializálni SEMMILYEN kutyát.


Üdv: Egy CV tulajdonos

2012. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!