Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya otthon egyedül 8-9 órát...

Kutya otthon egyedül 8-9 órát hogy visel?

Figyelt kérdés
Szeretnék a lakásba egy kutyust, de mivel dolgozunk, délután fél5-ig egyedül lenne. Nem bírná ki, ugye?
2011. okt. 7. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem kibirja... Bár nekem nincs kutyusom, van sziámi kiscicám lakásban. 7-4ig egyedül van aztán nagyon örül ha hazaérek :) Viszont fontos, hogy legyen neki friss vize és ennivalója a távollétedben!
2011. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem, simán kibírja, még többet is.

Na persze nem cél, hogy szegény kutya tűrőképességének határait feszegessük, de a napi 8-9 órával semmi baj, a legtöbb kutya ennyit egyedül van, ahol dolgoznak a gazdik.


Csak utána persze foglalkozni kell vele rendesen, de ezt gondolom tudjátok.

2011. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
84%
Rosszul... a mi kiskutyánk reggel nyolctől délután ötig van otthon egyedül. Néha bekapcsolva hagyjuk a árdiót (és azzal ltatjuk magunkat, hogy az jó neki...), de nagyon unatkozik. Ennek megfelelően rendetlenkedik is (amit elér, azt le is szedi). Ha viszont ezenkívül tudsz vele sokat mozogni (mert az az egyik legfontosabb dolog), akkor kibírja gond nélkül. Viszont ha nincs napi egy-másfél órád, hogy mozogj vele, vagy kutyafuttatóra vidd, akkor ne vegyél kutyust.
2011. okt. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Egy kölyök sehogy. Kölyköt nem lehet ennyi időre otthon hagyni, mert mindent televizel, telekakil, széttép, szétrombol, stb.


Egy jól nevelt egészséges normálisan lemozgatott, és ösztöneit tekintvei s kielégített felnőtt kutyának viszont nem gond ennyi. Az enyém is ennyi időket van otthon, alszik mert nem látom nyomát semmiféle aktívkodásnak.

2011. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Whippetem van, télen bent szoktam hagyni, remekül elvan, átalussza a napot. Ha jó az idő, akkor kint van az udvaron a többi kutyával, az jobb azért.

De kutyája válogatja, van amelyik nem bírja az egyedüllétet.

2011. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kölyökkorban rombolhat, de ez felnőttkorára ( jó esetben...) megszűnik.
2011. okt. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát a kölykök már csak ilyenek, valamit valamiért. :D De egy felnőtt kutyának illik rendesen viselkednie. Én is reggel fél hétkor elmegyek, öt körül érek haza, állítólag ugat, ha kinn az utcán kutya megy, vagy a lépcsőházban mászkál, de nem rombol, nem pisil kakil össze semmit, most volt egy éves.
2011. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém jól viseli. Már, idő volt amíg sikerült kinevelni a rossz szokásait és meggyőztük, hogy nem ő a vezér. Nagyon kis domináns kutya, de amióta nem ő a falkavezér, meg van nevelve, és persze le van fárasztva, az óta minden rendben vele. Nem rongál, nem szed szét semmit. Rakok ki neki játékot is, de csak a plédjével szokott játszani. Biztosan nem élvezi, hogy egyedül van, de már nem is nehezményezi. Ha meg reggel alaposan kifárasztod például egy kis sporttal, akkor egész nap aludni fog. Van amelyik magától is alacsonyabb energiaszintű, valami olyat kéne akkor választani. Vagy ha szeretsz futni reggelente, akkor tökéletes a sportosabb kutyus is. Ha jól csinálod a dolgod, akkor egy egészséges kutyus kibír 8-9 órát egyedül.
2011. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Ha megfelelően le van fárasztva a kutya és helyes módszerrel hozzá van szoktatva az egyedülléthez, akkor ki kell, hogy bírja :)

Kölyök kutyánál persze megvalósíthatatlan, hogy ennyit egyedül legyen, hiszen egyrészt napközben is ennie kell, másrészt gondolom te sem szeretnél arra hazamenni, hogy össze van kakilva, pisilve a lakás..

Nekem mákom van, én hozhatom magammal munkahelyemre, ezért tudtunk egy kölyök kutyust bevállalni :)

2011. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

az enyémek 11 órát vannak egyedül. nem ideális de ez van. a kopót 3 hónaposan találtuk (mármint ő volt 3 hónapos:-D) és már másnaptól ennyit volt egyedül. ez van. de tény hogy amit tudott megrágott és minden pisis kakis volt, de ez ellen tenni nem nagyon tudtunk. szóval sztem az nem dráma. csak olvass sokat arról hogy már az első naptól hogyan kell szoktatni a kutyát az egyedülléthez, hogy ne járj úgy h egy 7ig napig 24 órában velecvagy majd elmész dolgozni 8-9 órát, mert abból hosszú órákig tartó visitás és rombolás lesz!

de a net tele van tanácsokkal.

2011. okt. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!