Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyusom legyen?...

Milyen fajta kutyusom legyen? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Elszántam magamat és egy kutyust szeretnék magamhoz venni. Minden képpen hosszú szörű , hajas baba lenne :)


Nem szeretnék menhelyről kutyát , lehet hogy ez miatt kutya gyűlölőnek fogtok tartani , de én fajtatiszta kutyát szeretnék, amit majd versenyekre is vinném .

Sokat gondolkodtam a havanesen , mert ez a fajta nagyon gyönyörű és nagyon szép szőre van és anyukámnak már 13 éve megvan a Fricike aki szintén egy havanese és nagyon édes.

És a pincsi lenne a másik amit megvennék , mert nekem nagyon szimpatikus fajta.

A harmadik a hosszú szőrű tacsi lenne. Mindenképpen vinném a leendő kutyámat kutya suliba és naponta ( ha hideg van , ha nem) lenne időm , több órára is levinni az ebemet.. :)

Panelban lakom és sok időm lenne a hajazásra ,szöszmötölésre csicsázásra. .:)


2011. okt. 9. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél afgán agarat nem a leginteligensebb de szép és hosszu szõre van
2011. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olasz volpino
2011. okt. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Máltai selyem kutya,Bichon Bolognese/Havanese/Frise.Afgán agár.yorkie,ír szetter,puli,komondor,
2011. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azzal tisztában vagy hogy egy kiállítás minőségű kölyökkutya 120.000ft környékén, de leginkább felett van?

És kölyökkorban még messze nem tudni hogy egyáltalán alkalmas-e kiállításra. (saját példámra hivatkozva, juniorban nagy ígéretest kaptunk, de a felnőttbe már nem jutottunk el mert a foga és a szeme nem úgy állt...)

Nem leoltani akarlak, csak a kérdésedből az jött le hogy te inkább egy szőrmókot szeretnél, akinek gügyöghetsz otthon. Ráadásul rá vagy szűkülve a szőr hosszára, pedig más szempontokat is figyelembe kellene venni, hisz 10-15 évre választasz élettársat, nem mindegy hogy belül milyen.

Azzal hogy fésülgetős kutyát szeretnél nincsen gond, de esetleg utána nézhetnél más fajtáknak is, és tanulmányozhatnád a belsőtulajdonságokat is.

Pl: shi-tzu, uszkár, lhasa apso, tibeti terrier, bichon frisé, máltai, hosszú szőrű csivava, yorki, angol/amerikai spániel, schnauzer, cavalier king charles spániel, tibeti spániel, shetlandi juhászkutya, westie, spitz...

2011. okt. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok az árakkal , jómódú a családom és én is.. :)

Az ár nem probléma , volt már yorkiem és shi-tzu-m is .

Ezért szeretnék most valami más fajtát is..

:) Tudom milyen egy kutya tartása...

30/N

2011. okt. 10. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!