Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel szoktassam be a kutyámat...

Mivel szoktassam be a kutyámat a kutyaházba?

Figyelt kérdés
1 év 4 hónapos golden retrieverem van, és most kapott egy kutyaházat, de nem hajlandó belemenni. Nem új, de az előző kutyus abszolút nem használta így még csak arra sem lehet fogni, hogy a szag miatt nem használná. Próbáltuk, hogy oda kapja a vacsoráját, de egyszerűen inkább addig nyújtózik, hogy elérje a kaját, csak hogy ne kelljen teljesen belemennie, vagy csont esetén pl bemegy érte, kihozza és kint eszi meg. Van valami hatékony módszer amivel belehet neki bizonyítani, hogy nem kell tőle félnie, hanem használnia kell?
2011. okt. 9. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Manu válasza:


jutalom falatokkal és pozitív vissza jelzéssel nagyon könnyen elfogadja majd az új lakot. ;) pár nap mulva már anélkül is befog menni.

2011. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Manu válasza:


a pozitív visszajelzést ugy értettem, hogyha jutalom falatok segítségével kicsit is bemegy a házba akkor megdicséred, megsimogatod. El fog telni egy kis idő mire megszokja, de menni fog neki.

2011. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen ráhagytam a kutyáimra, ők is utálták. De arról gondoskodtam, hogy sehol máshol ne legyen nekik kényelmes, száraz vagy meleg :D Amint szükségük volt rá, egyből összebarátkoztak a házukkal :) Onnantól nincs ilyen problémám.

De azért ügyelj, hogy jó helyre tedd: oda, ahol egyébként, magától is fekszik, figyel. És az ajtaja is arra nézzen, amerre szokott figyelgetni - ugyanakkor ne essen be az eső, ne fújjon be telibe a szél; érdemes thermofüggönyt rátenni.


Hidd el, ha sehol nincs leterítve neki semmi, és le van tiltva a védett helyekről, akkor át fogja gondolni a hülyeségét :)

2011. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte az enyémet sem érdekelte, de aztán mégis csak megtetszett neki :) Ne félj, majd ha jégeső esik biztos bebújik ha nincs más fedett helység.
2011. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így két év elteltével kijelenthetem, hogy minden próbálkozás hiábavaló, egyszeráen fél belemenni :D Lehet kalusztrofóbiás, mindenesetre szakadó esőben is képen inkább szétáztatni magát, mintsem hogy belemenjen.
2013. nov. 14. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!