Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatot kérnék elektromo...

Tapasztalatot kérnék elektromos nyakörvről?

Figyelt kérdés
A kutyánk végig ugatja azt az időt (szomszédok panaszkodnak) amikor nincs senki itthon. - állítólag - Mi ebből semmit sem tapasztalunk, mivel amikor valaki van itthon teljesen csendes. Megdöbbenve hallottuk a panaszokat, mi nem tapasztaltunk belőle semmit. Az mondjuk igaz,ha idegen jön vagy ha becsengetnek, elkezd ugatni, vagy ha kopognak az ajtón, lehet hogy ha nincs ki rászóljon, nem hagyja abba? Akkor sincs baj, ha az előszobába ki van csukva, mi másik szobába, szóval nem igényli hogy ténylegesen mindig mellettünk legyen, nagyon jól elvan más helyiségben. Viszont ha senki sincs rajta kivül a lakásban lehet fél(?) vagy úgy gondolja rá van bízva az őrzés (?) ami igaz is, de volt hogy azt mondták, hogy 6 (!) órán át ugatott folyamatosan. Muszáj lesz valami megoldást találnunk mielőtt betörik az ablakot, bedobnak valami mérgezett cuccot, kiszórják a szemetet az ajtó elé vagy simán csak feljelentenek, de így is már az egyik dühösebb szomszéd elmondás alapján elég durván püfölte az ajtót - ami persze csak olaj volt a tűzre. A panasz után direkt elmentünk egy jó három órát, közben a kutyát bekameráztuk, hanggal együtt csináltunk felvételt, akkor visszajátszottuk, egy mukkja sem volt rajta. Olyan nyakörvet szeretnénk, ami magától megy, első ugatásra halkan sípol, másodikra hangosan sípol, harmadikra sípol és kicsit ráz, negyedikre hangosan sípol és nagyobbat ráz. Fél perc után újraindul, szóval ha két vakkantás között eltelik egy óra akkor az már újra halk sípolással indul. Az a baj hogy ha itthon vagyunk vele, jól viselkedik, ha nem vagyunk, nem tudunk rászólni.
2011. okt. 10. 08:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb kutyát megbolondítja a sípolás és csak még többet ugat.

Mennyit sétáltok, játszotok a kutyával? Szerintem egyszerűen nincs eléggé lefárasztva. Egy reggeli, jó 1órás séta, sok futással csodákat művel.Úgy alszik utána mint a tej.

2011. okt. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Szeparációs szorongást nem kéne ilyen durva büntetéssel kezelni, mert teljesen összetöröd vele a kutyát, és más szorongás tüneteket fog mutatni az ugatás helyett. Szétszedi a lakást, az ajtót, bevizel, bekakil, stb.
2011. okt. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
83%
Oh,ez engem is érdekelne.A főnököm is végigugatja a napot..:D
2011. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
le van mozgatva de neki tökmindegy... nyári szünetben volt az egyik ilyen alkalom amikor szóltak, pedig akkor napi több órát futkoshatott parkban minden nap, szabadon velünk.. én úgy tudom ha szeparációs szorongása lenne akkor azzal is problémázna ha csak rácsuknánk az ajtót és egy helyiségben egyedül maradna, de ez nincs így.. ugatott régebben akkor is, ha itthon voltunk, de arról leneveltük, nyílván, mert akkor amikor az ember itthon van, rá tud szólni..
2011. okt. 10. 08:37
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Szó szerint ugyanigy jártunk.

én az ultrahangos ugatásgátlót fogom kipróbálni,az elektromosrol lebeszéltek.

(priviben tudok napközben válaszolni)

2011. okt. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ha egyszer sikerült megoldani a kamerát, akkor izzítsátok be folyamatosra. Meg kellene tudni az ugatás okát, mert ha szorongást büntetéssel kezelsz, akkor rengeteg ártasz. Meg kell nézni kamerán, hogy unalombó, vgay parából csinálja, mert másképp kell kezelni.
2011. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

nem tudom az ultrahangos hogy működik... :-S

de elég értelmes kutya abban reménykedek, hogy rájön hogy kettöt vakkanthat büntetés nélkül csak egy kis figyelmeztetö sípí van, utána jön a bünti és ha hall valamit kintről akár akkor is max 1-1et vakkant és utána csak csendben figyel

szerintem nem ok nélkül ugat, biztos hall valamit kintről, meg van hogy néha poénból vagy nem tudom miért a kaputelefonon becsengetnek valakik, van hogy este fél 11kor is akár, akkor is nekikezd ami természetes, de szerintem ha okkal is ugat, biztos hogy "túlreagálja" a dolgot...a kaputelefont pont most kötöttük ki a falból, hogy azzal is kevesebb bibi lehet... az a baj hogy hiába kötném be a kamerát most mert csak esti iskolába járok, szóval nagyon nagyon ritkán van egyedül hagyva a kutya, mert amikor én megyek, más már jön haza, de már így, az egy két alkalom után is olyan heves reakciót váltott ki a lakóközösségből hogy muszáj vele kezdeni valamit mert reményeim szerint nemsokára dolgozni fogok, és addigra meg kell oldani ezt az egészet, ezért is akartam olyanokkal beszélni akik ténylegesen használták mert egyrészt nem két forint hanem majdnem 30 ezer, másrészt meg nem akarom tönrevágni a kutya idegrendszerét

2011. okt. 10. 08:54
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem is a szeparációs stressz jutott először eszembe. De bármi is az ok, mielőtt büntetni kezded, ki kéne deríteni az okot! Mikor elmész otthonról, bekapcsolva hagyod a számítógépet, webkamera, és a munkahelyről tudod figyelni. Vagy hétvégén a szomszédból, tökmindegy. Így egyrészt kiderülhet, hogy mi váltja ki az ugatást, másrészt az elektromos büntetés helyett azonnal rá tudsz szólni, hogy maradjon csendben! Ha nem szeparációs stressz, akkor néhány erőteljes rászólás a számítógép hangszóróján keresztül is segíthet és nem büntetted feleslegesen a kutyát, ráadásul nem dobtál ki tízezreket az ugatásgátló nyakörvre.
2011. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
de ha szeparációs probléma lenne akkor a múltkor amikor felvettük nem ugatott volna? néha vagy szeparációs szorongás néha meg nincs? mert szerintem akkor mindig lenne, van 3 órányi anyag amikor egyedül volt és csendben játszott a játékaival... azt tudom elképzelni a múltkor hogy szokás szerint becsengettek, akkor az örömóda (úgy csörgött az a sz-ar) megszólal és végigmegy újra és újra amíg valaki kint le nem nyomja vagy nem jönnek ki vagy be a kinti ajtón, akkor ugathatott aztán meg a szomszéd verte az ajtót...
2011. okt. 10. 09:24
 10/22 A kérdező kommentje:
bocs csak nagy vívódásban vagyok magammal emiatt mert egyrészt nem akarom bántani őt másrészt meg sürget az idő és meg kell oldani
2011. okt. 10. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!