Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megölheti a kutyámat a bánat?

Megölheti a kutyámat a bánat?

Figyelt kérdés

Van egy elég idős, közel 11 éves labradorom.

Úgy olvastam, h 10-13 év az átlag élettartama az ilyen kutyáknak. Imádom a kutyámat, és persze én is azt szeretném, ha minél tovább velünk lehetne, de úgy tervezem hogy jövőre 1 évre külföldre megyek, ahova nem vihetem.

Viszont nem egyedül élek, hanem férjemmel, két gyerekünkkel, a kutya őket is szereti, de engem tart gazdájának, mindig nekem örül a legjobban, ha elmegyünk nyaralni stb.

Ők itthon maradnak, csak én mennék el egy évre, max. két hétre jönnék haza ezidő alatt.


Félek, hogy annyira hiányoznék neki, hogy belebetegedne a bánatba és az öreg kora miatt nem élné túl.

Nem bírnám elviselni a gondolatot, hogy én egy évig távol vagyok, ő meg közben meghal itthon.


Vagy hülyeség ez az egész?

Eddig nem is gondoltam erre, csak a szomszédban lakott egy idős férfi a kutyájával, meghalt a férfi és most a kutyája nagyon-nagyon beteg. Lehet, hogy nem éli túl.


2011. okt. 10. 11:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Az én kutyám 15éves keverék.A nyarat az öcsém külföldön töltötte és a kutya belebetegedett. Depressziós volt, nem evett egész nap aludt és semmivel nem tudtam felvidítani...:( mondtuk is tesómnak,hogy lehet nem várja meg a kutya hogy hazajöjjön mert nagyon rossz állapotban van :( ez így ment kb 2 hétig...aztán fokozatosan magához tért:) Megszokta az új helyzetet és elfogadta,hogy ez van, viszont olyan szeretethiányos lett,hogy örült és hízelgett azoknak is akiket előtte utált. Amikor egy augusztusi hajnalon végre hazatért a "nagy szerelme" látszott rajta hogy alig akarja elhinni:) Tesóm ölébe hajtotta a fejét és percekig nem mozdult:) már teljesen jól van...el is felejtette ezt a nyarat:)
2011. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos igen, van olyan, hogy a kutya belehal a bánatba.


A rendőrkutyák a nyugdíjazásul után (8-9 évesen történik) általában hónapok alatt kimúlnak úgy, hogy egyébként semmi bajuk.:(



Mindenképpen kihagyhatatlan ez az egy év?

Tuti, nem lehet megoldani, hogy Veled legyen a kutyád?

2011. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem van ilyen
2011. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ettől tartottam én is, mert hallottam már hasonlót :(

a kutyám nem jöhet velem, de komolyan számításba fogom venni, hogy elmenjek-e... talán egy "átlagember" hülyeségnek tartaná, hogy kihagyjon valaki egy ilyen lehetőséget egy kutya miatt, de szerintem a kutyabolondok és azok, akiknek van "igazi" kutyájuk, ezt megértik.

2011. okt. 13. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!