Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi keverék kutya vagy...

Menhelyi keverék kutya vagy fajtiszta?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ha menhelyről hazahozok egy kutyát annak megmentem az életét, miért jobb egy menhelyi kutyus, mint egy fajtiszta tenyésztőtől?
2011. okt. 11. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

fajtatiszta.

Nem jobb és nem rosszabb.

Két teljesen más igény kielégítése a fajtatiszta kutya és a menhelyi.

2011. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
mind2 fajtiszta mivel maga a kutya egy faj..tenyésztőnél fajtatiszta van..nem tudom nekem volt is és lesz is keverékem és fajtatisztám is most is lesz tavasszal születik tenyésztőnél de szerintem nagyon jó érzés megmenteni egy kiskutyát menhelyről..:)
2011. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor tapasztalható megmentett kutyáknál egy nagyfokú hála... Kicsit más a ragaszkodása, mint egy kiskorban beszerzett kutyának (akár fajtatiszta, akár keverék).
2011. okt. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyik kutya sem jobb a másiknál.


Mondjuk a menhelyi kutya hálásabb és jobban igyekszik jól viselkedni ha csak el nem rontjuk:)). De nem jobb. Micsoda kérdés ez! Tenyésztő vagy és nem veszik a kutyát??

2011. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Mert a menhelyi már megtapasztalta a rosszat és tudja értékelni a jót, sokkal jobban képes szeretni. Tapasztalat.
2011. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

neked kell eldöntened, milyen kutyát szeretnél, a lényeg, hogy szaporítótól korcsokat ne vegyél


menhelyi kutya előnye, pláne, ha felnőttet választasz, hogy "kész" kutyát kapsz, nagyjából ismered a személyiségét, megmentesz 2 állatot egy befogadásával, nem kell esetenként akár 150-200 ezret kifizetni a kutyára


fajtatiszta esetén, ott a lehetőség a versenyekre/kiállításokra

2011. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%

Egyértelműen a keverék. Nekünk eddig 3 kutyánk volt, az első kettő úgy érkezett, hogy kidobták a tacsi-keverék anyukát az utcára, két kölykött szült és az egyiket megtartottuk. A harmadik a jelenlegi kutyusunk, már 10 éves, szintén az utcáról, én hoztam haza.

Ezerszer többet érnek a túltenyésztett ebeknél, egészségileg is szívósabbak és hűségesebb társak.

2011. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi a gazdi vágya. Én pl. imádom a labradorokat, így ha kertes házba fogok költözni biztos, hogy lesz egy törzskönyves, jó tenyésztőtől, bár nem akarom versenyekre vinni, mégis ha labrador kell, akkor az legyen is az, minden tulajdonságával együtt. Ha nem lenne kifejezett vágya a gazdinak, csak egy kutyust szeretne, tökéletesen megfelelő a menhelyi (most már akkora a kutyaszaporulat, hogy kölyköket is simán lehet találni). Viszont ha fajtatiszta mellett döntünk, akkor nem szabad spórolni, és bedőlni a szaporítók trükkjeinek, mintha tízezrekbe kerülne a törzskönyv.
2011. okt. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyálon a gyepmesteri telepen épp 4 fajtatiszta bolognese van!


[link]

2011. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
56%
az a baj e menhelyi kutyával hogy nem tudod hogy honnan jött és hoogy milyen a leki világa
2011. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!