Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a havanese...

Mit gondoltok a havanese fajtájú kutyákról? Szeretitek őket?

Figyelt kérdés

Én speciel nagyon szeretem a havaneseket , és nekem is van egy éppen itt fekszik az ölemben.

Ti szeretitek őket ? Okosnak tartjátok?

Ha nem szeretitek akkor miért nem ?


2011. okt. 13. 14:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Én birom a kistestü kutyákat de a nagy kutyát is.


Leírás:

A legnagyobb pincs, de ennek ellenére apró termetű kutya. Feje rövidebb, mint például a máltai pincsié, szeme sötétbarna, orrtükre fekete. Füle a fejéhez simulva lelóg. Törzse hoszszú, izmos. Végtagjai rövidek, párhuzamosak. Farkát felfelé kunkorítja. Szőrzete hosszú, sima, lágy, a vége kissé elgöndörödik. Színe általában fehér vagy szürkésfehér.


Tulajdonságai: Szeretetre méltó, tisztaságszerető, barátságos, kedves kutya. Szőrzete rendszeres ápolásra szorul.


Alkalmazása: Luxuseb; érdekes, szép megjelenése miatt az egész világon népszerű.


Marmagasság: 25 cm


Testtömeg: 6 kg


Alomszám: 3-5 kölyök


Várható élettartam: 10-14 év

2011. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nincs velük gondom,de nekem térd felett kezdődik egy kutya :) bár az első kutyám akit sajnos 2 évesen megmérgeztek picike volt kb mint egy macska..de vadászkutya volt :) Meg én nem szeretem ezeket az anyuci pici kedvence kutyákat..mikor meglátok egy csivav/yorki/havanese/bolognese kutyát el sem tudnám magamat képzelni egyik fajtával sem..egyszerűen nem az én stílusom..pedig lány vagyok..hozzám a boxer,bullterrier,német dog,argentín dog,masztiffok,vadászkutyák,pásztorkutyák állnak a legközelebb :)
2011. okt. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
köszi mind a kettőtökről. felpontozlak titeket , és azt is aki válaszol nekem !! :)
2011. okt. 13. 14:36
 4/25 anonim ***** válasza:
Szerintem tündériek,bár nekem minden kutya az! :) A szomszédomnak van egy havanese szukája,őt szoktam szeretgetni,annyira finom a szőre tapintása.Kis tündér bogyó! :))
2011. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom velük, de nagyon férrenevelhetők.Ha nem mutajuk meg nekik,hogy ki a főnök akkor felnőttkorukban nagyon akaratos kis dögök tudnak lenni. A cuki pofa mögött néha elképesztően tudnak harapni. Amugy meg imádnivalók (L)
2011. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

szeretem öket :)okosak, de vannak kivételek mint mindig :P

de hamarossan már a bichonok is divat kutyák lesznek sajnos,ahogy most az angol bulldog -.-' a csivava nekem azért tetszik mert kistestű kutya de olyan knt egy dán dog.de azok sajnos örök divat kutyák és már én sem szeretem őket mert olyanok mint egy idegesítő harapos labada!és már tökre zizik!ötülj hogy kaptál egy bichont! én nelem régen az volt a kedvenc kutyafajtám :)) most is szeretem öket de a szívem mindig a nagy kutyákhoz húzott,meg a dándogok :))))) imádom öket!!

2011. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretem őket, nekem is ilyen kutyusom van:-)Viszont azzal egyetértek, hogy meg kell őket nevelni, hogy normális kutyus legyen belőlük, ne egy vicsorgós kis idegroncs:-) Az sem mindegy sajnos, hogy honnan veszi az ember..
2011. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

én is imádom őket külön egyéniség mind :) most is van nekünk egy 4,5 hónapos ,itt egy kép ha nem baj.. itt éppen pózol :)


[link]

2011. okt. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem aranyosak a havanesek de nem a kedvecem. (Gondolom ezt megérted)

Annyi a probléma hogy mivel fehér nagyon gyorsan összekoszolja magát ha például leul az utcán, ha kaját eszik akkor a fehér szőrén nagyon látszik ha kajás maradt, stb,...

A szőrének a gondozásával is sok a gond.

Mondhatjuk úgy is hogy az igényesebb, költségesebb kutyák közé tartoznak a havanese-k.

De attól még aranyosak és én is szeretem őket!

2011. okt. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

20:07

ha vkinek problémája van a fehér színűvel akkor vesz egy másik színt havanese-ből nem csak fehér van a másik ha kajál meg lehet törölni ott a száját nem nagy cucc nekem is volt fehér havanese-m .. a szőr gondozás pedig ugyan olyan mint a többi hosszú szőrű ebnek...

2011. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!