Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik a kutyám, ha...

Miért nem eszik a kutyám, ha semmi baja?

Figyelt kérdés

Mindig rossz evő volt, most meg teljes a hiszti.

3. napja nem hajlandó enni (de 4 napja már több, mint felét meghagyta).

Nincs baja, ma voltunk a kórházban, itthon is látszik rajta, vidám, élénk, és olyan leereszkedő, finnyás pofát vág, ha eléteszem az ételt, hogy egyértelműen lerí róla, nem fájdalom miatt csinálja.

Van ötletetek?


Nem hinném, hogy nagyot hibáztam volna a nevelésében, mindig ugyanazt kapja enni (2 féle Happy Dog), jutalomfalatnak főtt májat és zúzát.

A falatot is volt már, hogy kiköpte...

Szóval nem voltam következetlen, nem ajánlottam fel neki jobbat, amikor nem kérte rendeset...

Nincs elhízva, pont jó, állatorvos is azt mondta, hogy jó kondícióban van, nem fér rá a koplalás.


2011. okt. 13. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mást adjál neki enni ... lehet már unja ezeket a kajákat...

Azért neked sem lenne jó ha 3-4 fajta kaját kellene mindig enned... Egy idő után te is megunnád!!

2011. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De akkor nem folytatódna ez a folyamat tovább? Hogy egy idő után megint valami újat kell adni neki? Én már láttam olyat, hogy a kutya az éhenhalás szélén volt, meghalt volna, csupán finnyáságból, mert mindig felajánlottak neki valami jobbat, és a végén már semmi sem volt neki elég jó...

Tartok tőle, hogy ilyen spirálba csöppenénk mi is...

2011. okt. 13. 21:30
 3/13 anonim ***** válasza:
én kutyám a táppal volt így, én tettem a tápba egy kis jutifalatot jó szagosat és egyből megette 2 hónapig ezt csináltam aztán végül csökkentettem a juti falatok betételét a tápba..most már a nélkül is megeszi..de szoktam rizst főzni és azt is a tápjához keverem de ha van konyhai koszt azt is ,így nem unalmas neki..de van amikor sok olyan maradék van amit ehet és akkor több napig azt kap utána megint táp..
2011. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:

Igazad van, ha megengeded neki, hogy válogasson, akkor válogatni is fog.

Nem jó ötlet a kajaváltás ilyenkor.

Nem akarom kritizálni az orvosod, de belenézett a torkába?

Én is jártam úgy, hogy a kutyámon semmi nem látszott, jókedvű volt, játszott, csak nem evett. Aztán kiderült, hogy torokgyulladása van, csak az orvos nem vette észre.

2011. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 MME ***** válasza:

Az én kutyám télen vágott le nem-evési hisztit, 3 heteset.

Ebből kb. az első két hétben úgy tudtam elérni, hogy egyen valamennyit, hogy a maradékát látványosan a macskákkal etettem meg. Ha finnyáskodott, akkor egy mozdulattal elemeltem előle és adtam a macsekoknak, így a következő etetéseknél már kényeskedve, baromi idegesítően komótosan nekilátott (legtöbbször pár harapás, elvétve fél tál fogyott el, félnél több viszont nem).


A harmadik héten ez sem működött. Egy szaglászás erejéig érdeklődött a kaja iránt, aztán látványosan felhúzta az orrát, és odébb állt. Taktikát váltottam.

Addig az volt a módszerem, hogy felajánlottam neki minden etetésnél az ételt, hogy eldöntse, elég éhes-e, hogy megfeleljen. Miután ez kudarcot vallott, egyszerűen "elfelejtettem" neki enni adni. Közben bejelentkeztem a kórházba is (korábban nekem is azt mondta a dokim, hogy semmi baja a kutyámnak), hogy azért mégis egy teljes kivizsgálást jó lenne csinálni, vérképpel, mert nem hallottam még olyanról, hogy egy kutya hisztiből eddig húzza. Mozgatni ugyanúgy mozgattam, mint mindig.


A szándékos teljes koplalás (amikor is a közelébe nem került ételnek) 3. napjára esett az állatkórház - s láss csodát, elkezdett enni :D

Úgy zabált, öröm volt nézni :) Mintha tudta volna a kis dög, hogy mi jön, ha így folytatja (persze tudom, hogy nem, de azárt kissé kínos volt odaszólni az orvosnak, hogy minden rendben).


Azóta is vannak hisztijei olykor, de már nem vagyok olyan "türelmes" - azonnal elveszem az ételt, amint látom, hogy csak játszogat vele de nem kell neki, egyszer eljátszom, hogy a következőnél is felajánlom, majd egy nap nulla kajával. Most már nem olyan bátor :)


Ő régen jó evő volt, és egy hasmenéses rövid időszaka miatt az orvos azt ajánlotta, hogy egy hétig főtt húst kapjon főtt rizzsel. Ezután kezdődött a válogatóssága, addig nem érdekelte, hogy van más étel is a világon (pl. a macskák táljában vagy a kezünkben). Elég volt egy ilyen élmény, hogy egész életére finnyás legyen :(

Viszont így rövid idő alatt tudjuk rendezni a dolgot, nem ringatja magát abba a tévhitbe, hogy ha elég kitartó, akkor kiharcolja magának az ínyére valót.

Mi is féltünk ettől a spiráltól, és örülök, hogy nem mentünk bele.

Így is kap húst is pl. a táp mellé, de nem aggódok emiatt, mert már érti a leckét.


Szerintem ne aggódj. Hagyj ki neki 1 vagy 2 napot, gondolj arra, hogy valószínűleg úgy sem enne, ezzel már nem ártanál sokat. Esetleg második napi koplalás helyett próbáld ki, hogy munkáért eteted kézből. Ha tényleg megvolt a kivizsgálás, akkor ez csak két akarat harca :)

Enni fog úgyis, nem kell megijedni. Az enyém is nagyon lefogyott, de az ő döntése volt :/ Azóta rendben van :)


Nem A póráz két végén-ben láttad véletlenül az önszántából kiéhezett, lefogyott kutyát? :)

2011. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Akiteki: köszi a tippet :) igen, belenézett, feltételezte azt is, hogy ott akadt neki valami, de nem (nem is szoktunk neki pl. csontot adni, bár lehet, hogy ettől függetlenül talált valamit, de nem), meg minden rendben. Mondjuk vérképet nem csináltattunk, de semmi nem utal bajra... Nem változott sem a viselkedése, sem például az ivási szokása, parazitái nincsenek, láza nincs, stb.


Nálunk is már máskor is volt ilyen, de csak egy napig, aztán következő nap már elkeuzdett enni.


MME: hát akkor lehet, hogy egy napig nem látja színét sem ételnek, mert én elég határozottan azt érzem, hogy a "bolondját járatja velem". Hogy feszegeti a határokat.


Köszönöm mindenkinek, de ha ötlete van valakinek, jöhet még :)

2011. okt. 13. 22:11
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja, de ott volt egyébként az az eset :)
2011. okt. 13. 22:15
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudod mi jutott még eszembe? Nemrég egy ismerős kutyája járt így. Panzióba adták 2 hétre a kutyájukat, mert elutaztak, és mikor mentek érte a kutya nagyon sovány volt...

Kiderült, hogy a fogkövessége miatt begyulladt az ínye, és ezért nem akart enni, annyira fájt neki. Mondjuk ez egy idős kutyus, 13 éves. A gazdik későn jöttek rá, hogy nagyon oda kell figyelni a fogakra, főleg kistestűeknél a fogkőre.

2011. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát, a szája a torkával együtt meg lett vizsgálva, meg van egy húzogatós játéka, és azt még most is szadizza a másik kutyával közösen, úgyhogy szerintem ez nála ki van zárva.

Esetleg még valami olyanra gondoltam, amit csak komolyabb, belső vizsgálattal lehetne kideríteni, de annak csak lenne valami jele?

2011. okt. 13. 22:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azt az elvet vallom, hogy ha éhes lesz akkor bármit megfog enni. Hagyd akkor pár napig, hogy tényleg ne rakd elé az ételt, ne legyen jutifalat se, ügyelj rá, hogy utcán se egyen fel semmit. Ha pszichésen is jól van, meg fizikálisan is ( bár én lehet megvizsgáltatnám más helyen is ha nem javul a helyzet )akkor előbb-utóbb ennie kell, mert ez benne van a génjeiben.

Ha még mindig nem eszik, akkor én kikérném valami szakértő segítségét (nem állatorvosét), hogy milyen megoldás létezhet.

2011. okt. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!