Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok, h tudnám a...

Pendragon kérdése:

Mit javasoltok, h tudnám a kutyának ezt a viselkedését megszüntetni? Vmi használható ötlet?

Figyelt kérdés
A probléma az, h idegenekkel elég agresszív. Eddig csak a kutyákkal szemben volt támadó jellegű, de most már az embereket is "terrorban" tartja. Ami a legnagyobb probléma, h a házban lakók a lehető legrosszabb módon reagálnak rá. Értem ez alatt, h hátrálnak, védekező pozíciót vesznek fel, ami még olaj a tűzre, mert erre még jobban gerjed a kutya. Azt is hozzá tenném, h nem mindenkivel viselkedik így, nem tudom mi alapján szelektálhat.
2011. okt. 14. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a kutya a jelenlétedben agresszív,akkor ott súlyos dominanciaproblémák vannak. Magyarul nem tartod kézben a kutyát. Ha nem megy egyedülinkább menjetek kutyasuliba,mert ez csak egyre rosszabb lesz éslátszik,hogy magadtólnem tudod kezelni
2011. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy nem te vagy a főnök, hanem akutyád. ő feladatának érzi h megvédjen. ő dönti el h ki az ellenség, pedig ez a te feladatod lenne.
2011. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nah legalább megvan, h mi is a probléma. Akkor kezdetét veszi a trónfosztás :) Remélem sikerülni fog, ha meg nem akkor kutyasuli :S Bár őszintén megvallva nem szívesen költenék ilyenre. De végső megoldásként muszáj leszek, mielőtt még kiutálnak a házlakók. Köszönöm a tanácsot!
2011. okt. 14. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most ez az alapján az egy komment alapján hogyan tudnád kezelni a helyzetet, ha egész eddig te magad is bevallod, hogy csak rontottál rajta. Azért oda már súlyos hibá vezetnek, hogy a kutya emberre támadjon. Én nem sokat vacilálnék azon a kutyasulin, normális emberek már ennél kisebb problémák miatt is segítséget kérnek. Egyáltalán félelemből támad, vagy dominanciából? Azt legalább tudod?
2011. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Catz ***** válasza:

[link]

Olvasd el, tartsd be.

Ha kerdesed lenne, nyugodtan irj nekük, nagyon kezsegesek :)

2011. okt. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!