Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedvencem a lyme-kór szövődmén...

Kedvencem a lyme-kór szövődményében (veseelégtelenség) elpusztult. Jómagam is lyme-kórban szenvedek. Szeretnék egy levélcímet, ahol ezzel kapcsolatban illetve a kullancsok irtásáról reklamálhatok?!

Figyelt kérdés
Ezzel nem hozom vissza a kedvencem, de más állatokon segíthetek, ha irtanák a kullancsokat. Kérem, aki tud ilyen címet, írjon! Gy-m-s megye a legfertőzöttebb, minden 2. borelliosisszal (lyme-kór) fertőzött.
2011. okt. 14. 09:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én emlékeim szerint gyerekkoromban mikor sokat táboroztam, többször is voltam Lyme-kór elleni oltáson. Régen emberre is volt. Nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban kinél lehetne reklamálni, de én is úgy tudom, hogy a kullancsot tilos iratni.
2011. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de miért tilos?
2011. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

mert sajnos az egyetlen szer ami irtja őket melegvérüekre, így az emberre is káros.

Másikat még nem találtak

2011. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
Azért tilos, mert a permettől megdöglött kullancsokat megeszik az énekesmadarak és elpusztulnak. A fecske fontosabb, mint az ember. A kutyáimra teszek spot-ont, de magam nem tudom megvédeni ellenük.
2011. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Évek óta ezt használom:

Scalibor-Adventic és veszélyes területre , vagy tavasszal-ősszel az invázió alatt még Neostomosannal befújom a kutyáimat minden alkalommal. Idáig szerencsénk volt.

2011. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:15


Ami embereknek van védőoltás, az csak az agyhártyagyulladás ellen van. "szerencsére" azt is terjesztik a kullancsok:(

2011. okt. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Elég szomorú, hogy ilyen világban élünk. Kullancs okozta enkefalitiszre van védőoltás igen. Elszomorító, hogy az országok nagy részének lenne pénze arra, hogy olyan szert fejlesszek ki, amely nem káros, de erre ők nem adnak(inkább elteszik zsebre). Nem az emberiség fennmaradása a fontos? Mivel túlnépesedtünk így potyogjunk szépen sorjában a különböző betegségektől? Sajnos én is attól tartok, hogy hiába is próbálkoznék levéllel, csak kinevetnének. :( Engem is elvileg kikezeltek a lyme-kórból, de maradt vissza szövődmény(ízületfájdalom) na és persze a sok antibiotikum teljesen tönkre tette a bélflórámat, amit már nem lehet "visszacsinálni" a normálisra. Most megyek ismét vérvételre, ugyanis megcsípett újból a kullancs másfél hónapja. Jobb, ha leellenőrzöm... Köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!
2011. okt. 15. 11:30
 18/18 Akiteki ***** válasza:
Nagyon sajnállak, hallottam már többektől, micsoda szenvedéssel jár ez a betegség. Tényleg felháborító, hogy semmit nem tesznek ellene.
2011. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!