Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot vegyek a kutyámna...

Milyen tápot vegyek a kutyámnak? Azt amit megeszik (tesco-csirkés) vagy amibe több a fehérje?

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzem rá, max 200-230 Ft kilójára. A tescosból a csirkéset nagyon szereti, de lehet venni egy boltban magasabb fehérjetartalmú tápot (200 kilója), de nem merem bevállalni, mert lehet, hogy nem eszi meg. Mit csináljak szerintetek?


(főzni nincs időm rá, mert nem vagyok otthon)


2011. okt. 14. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Vegyél abból 1 kilót, próbáld ki és ha nem eszi akkor se vesztettél sokat, max. odaadod a szomszédnak vagy valakinek, hátha neki megeszi a kutyája. Egyébként vannak nagyon kicsit drágábban sokkal jobb minőségű tápok is. De ha ilyen olcsóval etetsz, kiegészíthetnéd egy kis farháttal vagy valamivel. Kutyakajásnál a láb, fej se drága, télen langyosan meg még jól is esik nekik, ha megfőzöd. És legalább színtiszta állati eredetű étel.
2011. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Állateledel boltokban sokkal jobb minőségűt kapsz ugyanazért a pénzért. Kérdezd meg az eladót, próbáld ki egyszerre csak kevéssel és ha beválik vásárold azt. Egy ilyen olcsó áruházláncos kutyakajától az én kutyám egyszer majdnem bélelzáródást kapott.
2011. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Helyi állat eledelesnél kérdeztem 500 Ft a legolcsóbb kilója. Messzebb, pedig nem tudok menni, mert nincs autóm.
2011. okt. 14. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

és ha szükség lesz rá, állatorvosra azért lesz pénzed?...


van Aldi a közeletekben?

ott lehet kapni Romeo nevű tápot, annak elég jó az összetétele, és ahhoz képest nagyon olcsó. kilója azt hiszem 200 vagy 300 forintra jön ki.


ha csak tescos tápot kap, nem lesz hosszú életű szegény...

mindig olvasd el a tápok összetételét!

2011. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak tápot kap, mivel csak egy fajtát eszik meg (nem mertünk kísérletezni), eddig disznófület, bőrt és egész kacsát kapott, hússa, mindennel együtt, mert tudtunk venni akciósan, de ezt nem bírjuk sokáig. Mellette valami tápot szeretnék venni neki, amit megeszik.
2011. okt. 15. 10:52
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
A kutya azt eszi meg amit eléteszel ideális esetben, Ha nem eszi, elveszed, majd másnap megpróbálhatja újra. Ha nem kap mást, meg fogja enni.
2011. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, ne tescosat vagyél.Bár melyik boltban kapsz darlingot vagy vmi hasonló olcsobb közepes minőségü terméket.Ezek általában jók és több fajta táp is van benne.
2011. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindig nézd meg az összetételét! A tescosban van jó de van rossz is,amiben kevés fehérje és sok gabona van,nem igazán ideális a kutyunak.

Prémium tápok drágák,de igaz az, hogy olyan a kutya egészsége, amit megeszik,a sok ilyen olyan vacak táp tuti nme tesz neki jót.Sokan tudom nem engedhetik meg,hogy szuprprémium tápokat vegyenek,de egy közepes árkategóriájút feltétlen megéri.

Próbaképp, ha áttérsz másik tápra, egy kis adagot vegyél, hogy szereti-e?Ha bejön, akkor vehetsz nagyobb adagot belőle.Nálunk néha kap maradékot,főtt husit,bár nem sok maradék marad,mert nekünk is ki van számolva sajnos a kosztpénz:(

2011. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 christa84 ***** válasza:
Ha már a T betűs áruházláncnál tartunk nagyon jó akcióik szoktak lenni pl chappy-darling tápokra... Én brit nevezetű tápot adok (a közepestől jobb minőségű) a spáneljeimnek de szeretik a darlingot is. A kutya fajtája, kora és termete határozza meg milyen kell legyen a táplálék összetétele! Én úgy csinálnám h. veszek abból amit szeret és abba kevernék valami újat először csak keveset aztán kiderül kiválogatja-e..
2011. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

az ócsai úton egy nagykerben lehet kapni vadhús nyesedéket 220Ft/kg

rizzsel főzve szuperjó vacsora a kutyának, a vadhús tiszta, a nyesedékben kevés a zsíros rész, szinte mindig tiszta hús, amennyi zsír meg van, annyi kell is.

egy egészséges kutyát kapsz, ha ezzel eteted. és kis adag is kell belőle


egyszer kell megfőzni, én egy hétre egyszer főzök és utána csak melegítek

ennyi időd csak van a kutyádra :)

2011. okt. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!