Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek magamnak kutyat...

Szeretnek magamnak kutyat venni, Melyeket valasszam?

Figyelt kérdés

Felsorolom azokat a kutyakat amelyekre gondoltam : westie ,yorkshire terrier , cocker spaniel , beagle , bichon frise , bichon havanese , maltai selyemkutya


a Szuleim csak ugy engednek nekem kutyat ha a kutya nem tul nagy ,birja az udvaron ,kint telen is , baratsagos ,szereti a gyerekeket

En azt szeretnem hogy ne legyen egy buta fajta , legyen nagyon kedves , nagyon baratsagos ,jatekos ,es ragaszkodo a gazdihoz .


Melyek kutya lenne a legtalalobbb az ern csaladomba ????


11 eves lany


2011. okt. 15. 13:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor néz olyan fajták után, amelyek kintre is alkalmasak, ezek szerint nem olvastál róluk sokat... Bichonok alapból kihúzva, társasági kutyák, muszáj, hogy szinte mindig a gazdi közelében legyenek, a spánielek is mindig ott szeretnek lenni, de talán ő a legalkalmasabb a kinti létre(szigetelt kutyaházba) yorkie a szőrzete miatt egyáltalán NEM alkalmas, hogy egésznap kint legyen, szerintem még nyári estéken se. Azt javaslom olvasgass még a fajták után, és ne azt nézd, hogy neked melyik tetszik, hanem az igényeihez képest milyen viszonyokat tudsz biztosítani.
2011. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A beaglet semmiképpen nem ajánlom,első kutyának nem való főleg nem egy gyereknek.Nagyon makacs és önfejű.
2011. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
innen a spánielt meg a beagle-t lehet kint tartani a többi az szoba kutya nem lehet őket kint tartani a szőrük miatt sem illetve ők érzékeny kutyák még nagy szőrrel is télen megfázhatnak ha kint tartod őket.. bichon frisem meg havanese-m van panelban lakok , szeretnek kint lenni de nem kinti kutyák ,egyszer volt hogy újítottuk a lakást festés stb addig az egyik imerőseinknél voltak a kutyák keretes házba nyáron persze és mindig elmentünk őket meglátogatni 1 hónapig voltak ott , de kb egy hét alatt mind két kutya rohadt büdös volt és tele voltak bolhákkal..itt panelba 3 hét után büdösödnek akkor fürdetjük meg őket..kertesbe meg egy hét alatt..
2011. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
ucsó vagyok nála is kint voltak a kutyák a kertbe csak estére mehettek be akkor is csak az előszobába de reggeltől este 9-10 ig kint voltak..
2011. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

na és hol maradnak a magyar pásztorkutyák?:)

Puli, Pumi, Mudi?...


itt nézegess szerintem fajtákat...:)


de amúgy én is a menhelyet ajánlanám...


ha nálam lenne még férőhely, tuti innen vinnék haza egy tökmagot:

[link]


ők pl. elég "veszélyesek"...:)


de ugye tudod, hogy minden nap foglalkozni kell vele?...

séta, játék, tanítgatás,...


a családod is besegít az ilyesmiben?



majd írj, hogy döntöttél!:)

2011. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

na szóval itt nézegess fajtákat:


[link]


lemaradt...:D


(a magyar pásztorkutyák kint is lehetnek télen.)

2011. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

a magyar kutyak valoban nagyon edesek ,de edesanyam nem venne nekem pulit vagy pumit mert szerinte csunyak ,gondoltam a magyar vizslara is ,de az tul nagy ( nem engedik) azt hiszem vegulis vagy beaglet vagy spanielt vagy westiet veszek (leginkabb beaglet


kulonben a szuleim segitenek majd a kutya gondozasaban

2011. okt. 15. 15:15
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem spánielt vagy westit vagy beaglet vegyél mert társasági lények én 12 éves vagyok és egy német juhászt kaptam nagyon sok vel a gond mint minden kiskutyával
2011. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

miért nem jók a menhelyi kutyák ?

és honnan akartok kutyát venni ? remélem NEM szaporítótól, hanem tenyésztőtől

2011. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Catz ***** válasza:

A beaglet nem ajanlom elsö kutynak. Nehezen boldogulnal vele 5-6 honapos kora utan, miutan kinötte a cuki kölyökkutya korszakat. Nehezen motivalhato, csak az orra utan megy. Az ormotlan kopohangjarol nem is beszelve.


Ajanlom kinntre a törpe- vagy közepschnauzert, (kutyanyirogep 15.000.- körül, sporolhatsz a kozmetikan) vagy springer spanielt.

Cocker spanielt NE, ideggyenge, aggressziv lehet.

Westiet se elsö kutyanak, terrier, makacs lehet, habar lehet jo tipusut is valasztani.


Jo lenne tudni, szeretnel- e vele sportolni? (agility, frisbee, flyball...)

Ha nyugodt kutyat szeretnel, akkor francia/angol bulldog igazi mokamesterek, mopsz :)


Ugye azt is tudod, hogy tenyesztötöl vegyetek kutyat (ha nem akartok egy ideggyenge, beteges kutyat). Kerdezzetek utana, hogy hobbi celra kellene, joval olcsobban megkaphatjatok, föleg, ha pl. szinhibas, vagy rajtamarad 1-1 kölyök. Akar 50.000.-töl


Oltasok ara darabonkent kb. 5000.-

Chip benne van a tenyesztö altal (kb.6000.-) ne feledd regisztralni a nevedre

Kullancs, bolha elleni vedelem: 3000.-

Nyakörv+poraz: kb 4000.-


Jo minösegü tap: 15 kg, 10.000.-

Kesöbb fözhetsz is ra.


Kutyaovi:kb. 1000.-/alkalom

Kutyaiskola : kb. 30.000.- egy 7 hetes tanfolyam

Nagyon ajanlott, ha elsö kutya es normalis csaladi kutyat szeretnel.


Jatekok: 500/db

Fekhely: kb. 3000.-

Szigetelt haz: kb. 25.000.-

... es meg biztos van amit kifelejtettem.


Ha kerdesed lenne,n yugodtan irj privit :)

2011. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!