Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya tanítható meg a...

Melyik kutya tanítható meg a legjobban szagkövetésre? Melyik kutyának a legjobb a szaglása?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 16:17
1 2
 1/13 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő, de a rendőrök a németjuhász kutyákat fogják be rendőrkutyáknak. Láttam is bemutatót. Olyan ügyes volt, hogy a nagyon jól elrejtett dolgokat képes volt megtalálni a szaguk alapján.

Persze a kiképzéstől is függ szerintem, meg attól is, hogy miket tanítanak meg neki.


"Bizonyítottan az angol vérebnek van a legjobb szaglása, meg talán a Basset Hound-nak (remélem jól írtam). "

2011. okt. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
(Megjegyzés: ha gombát szeretnél kerestetni, inkább alkalmazz disznót - Franciaországban például így találnak szarvasgombát!)
2011. okt. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az angol vérebnek a legjobb a szaglása, de a többi kopónak is nagyon jó.
2011. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

természetesen az angol véreb !

erre van kitenyésztve !

a rendőrség már nem nagyon használ német juhászokat nyomkövetésre !!

2011. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Vizsla is, és a spánielek is jók.
2011. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a rendőrség bombakeresésre belga juhászt és német juhászt használ leggyakrabban, drogkeresésre is alkalmazzák őket, de mostanában terjedt el a spániel, aki kis mérete miatt több helyre befér.:)

(onnan tudom, hogy ismerem az ORFK kutyakiképzőjét, és vitt már el TEK-es, katonai és járőrkutyák gyakorlatozásaira.)


amúgy miért kérdezed? kellene valamire a kutya?

2011. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen,gombászásra kellene . Ja és nem disznó
2011. okt. 15. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

hú nem akarok hülyeséget mondani, de ha gombászásra nem disznót akarsz (pedig az a legjobb, a szarvasgombát is disznókkal kerestetik), akkor azt hiszem az ország legsikeresebb szarvasgomba-vadász kutyája egy magyar vizsla.


nem biztos, de apukám mintha készített volna egy riportot a kutyák tenyésztőjével...

2011. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

most kérdeztem meg, a legtutibb szarvasgombavadász kutya egy keverék.:D

vizsla-dobermann szerű keverék, versenyt is nyert!:)


(amúgy a rendőrségnél is vannak keverék kutyák, Olaszországban pl. még ma is két keverék kutyát tartanak a legjobb drogkeresőknek.:))


érdemes benézni a menhelyekre is, ritka nagy kincsekre bukkan ott az ember.


(az én egyik kutyám pl. talált keverék, és iszonyú rossz volt, már ott tartottam, hogy meg kell tőle válnom, mert állandóan kiszökik - akkor is, ha egész nap (!) sétáltunk...

ééés beálltam vele agilityzni.


a kutya erre született, a 4. óra óta ott tartunk, ahol más kutya a 2. év végére jó, ha eljut!!!


ha utána nézel, mi alapján választják ki a menhelyről a kereső kutyákat (mert ezt nem tudom megmondani sajnos), szerintem érdemes egy próbát tenni.:)


minden esetre furcsa, hogy miért nem látok vérebeket...

2011. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szia!Találtál már kutyát?Csak érdekelne mire jutsz, mi vettünk disznót, de azzal nem találtunk.Amúgy a legjobb a vizsla, de nehéz betanítani, vagy labrador, de a vizslának jobb az orra.
2011. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!