Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hagyományos, fém szájkosár...

A hagyományos, fém szájkosár mikor jó méretű?

Figyelt kérdés

Egy kutyán mikor áll jól a fém, hagyományos szájkosár? Hol kell támaszkodnia? Mikor mondható, hogy pont jó a mérete, s nem kicsi-nem nagy, nem hosszú, nem rövid. Mennyivel kell a szeme alatt lennie? Ha lefekszik mennyire emelkedik fel, stb. (Ha rá lehet tenni kisebbet és nagyobbat is, igazából melyik a megfelelő?) Hogyan alakítottátok át, ha szükség volt rá?


A K9-es méretlistásat ismerem, nem szeretem, mert az azokhoz van megadva, de nem a kosár méreteit nem írja. Attól függetlenül szeretném tudni.


A kosár utazáshoz kell, nem őrző-védő. (a vászon, halti, bőrkosár kilőve)


"Sima" átlagos alkatú kutyafej esetében értem a kérdést. (pl. labrador, vagy a legtöbb keverék)


2011. okt. 18. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy centire passzoljon, ha felteszed és beállítod, úgyis beáll magától, és akkor látod, hogy jó-e. Érjen szépen végig az orrán úgy, hogy ne dörzsölje, és tudjon benne lihegni.

Én amúgy a műanyag kosárra esküszöm, ugyanúgy merev, csak nem húzza le a kutya fejét.

2011. okt. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyat nem találtam, csak fémet. Nagyjából jó, de az első gondom az volt, hogy nem tudtam jutizni :) oké, az a lényege, hogy ne tudjon harapni, de akkor hogyan szoktassam rá, hogyan jutalmazzam, ha rajta van... Tehát egy középső pálca likvidálva lett a kosáron elül lévő pluszfalról. Valszeg a mellette levő másik kettőt is kiszedem, és a középső bőrpántot is leszedem.
2011. okt. 18. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:
24%

Jutizni, jézusbazzeg, hova süllyedt a világ...

Ha a jutalmazást a kutyád csak kaja formájában tudja elképzelni, az baj. Simogasd meg, mondd neki, hogy jaj de okos, az is elég. Nem kell szájkosárban zabálnia. A szájkosár eleve csak akkor kell rá, amikor utazgattok, vagy más olyan helyen vagytok, ahol kötelező. Ha meg azért kell, mert verekszik, akkor rohadtul nem kajáltatni kell, hanem megfogni a pórázt és megnevelni.

2011. okt. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jézusbazzeg, olvasni nem tudsz? Utazáshoz kell, nem őrző védő. Csak az a lényeg, hogy megszokja, rajta maradjon. De vászon nem jó, mert abba belefullad, nem tud lihegni. Namármost nekem fontos szempont, hogy tudjam kajával is jutizni amikor rajta van a szájkosár, mivel a kedvenc teniszlabdájával nem kéne olyankor szekálni, mert nem tudja megfogni. A simizés is megy, párhuzamosan. A kéz mindig kéznél van.


És szerinted egy szájkosár mikor megfelelő a kutyának?

2011. okt. 18. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!