Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet Csibész a neve a kutyusn...

Lehet Csibész a neve a kutyusnak? Nekem annyira megtetszett ez a név.

Figyelt kérdés
A jövő héten kapok egy kiskutyát, tacskót, elnevezhetem Csibésznek? Vagy ez nem jó név neki, mert ezt a szót a kutyák idomítására is használják, ha el kell kapnia valamit. Mit gondoltok erről? Ismertek esetleg Csibész nevű kutyát? Illik rá, milyen fajta kutyus?
2011. okt. 23. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A régi kutyám tesója az unokatestvéremhez került, ő egy foxi keverék volt és Csibész volt a neve, de nem "csibészeltették"
2011. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tiltja meg. :) Ami neked tetszik, úgy nevezed el. Apám tacskója is csibész volt(Csibi). Jó pofa név. Ha nincs kiképezve őrző védőre, nincs jelentősége ha így szólítod.:)
2011. okt. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt csibész nevű kutyánk, de elképzelhető, hogy meglátod a tacsit és felkiáltasz:

Milyen aranyos kis 'kajla'...

Innentől úgyis Kajlának fogjátok hívni.

2011. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tök mindegy minek nevezed el a kutyádat. Nem muszáj a csibész szóra ugrania..bármilyen más "támadó" szót is megtaníthatsz neki
2011. okt. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egy tacskónak nagyon aranyos a csibész név:)
2011. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jaja, elnevezheted Csibésznek, nagyon aranyos kutya név!

Bevallom őszintén, hogy én még nem is hallottam olyat, hogy valamelyik kutya a csibész szóra ugrana.

Mára már idős emberek kutyái is gyakran voltak Csibésznek elnevezve, egy-két fajta például: véreb, magyar vizsla.

Egyébként tacsikra is nagyon illik, sőt, szerintem bármelyik kutyára - úgy nevezed el, ahogy neked tetszik, és, ahogy az egyik kommentelő írta, lehet, hogy később meglátjátok és máshogy fogjátok elnevezni. Ki tudja?!


Ha ki akarod képezni, akkor megtaníthatsz neki más szót is, amire ugorhat, például az oridzsinál: Kapd el! Fogd meg! Harap!

Ha pedig most megkapod a kutyád és ugrik a csibész szóra, akkor is használhatod vagy a beceneveit: Csibi, Csibike, Csibu(s) vagy választasz másik nevet, vagy megtanítod neki, hogy "nem szabad! Rossz kutya!".


Remélem segítettem, de mindent elmondtak az előző válaszolók ;-)


Ui: ha ezek nem így lennének, ahogy leírtam, akkor bocsi!

2011. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

A Tirannosaurus rex jobban illik rá.

2011. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A csibész szót a kutyaiskolában tanítják meg nekik, ott valóban nem szerencsés így nevezni a kutyát.

Ha nem akarod iskolába járatni (tacskót amúgy sem nagyon szoktak), akkor tök mindegy, mi a neve.

Még ha egy kiképzett kutya mellett is hívod a sajátodat, akkor se fog nekiugrani a másik, mert ők azt speciális hangsúllyal, és csak a saját gazdájuktól fogadják el.

Úgyhogy ilyen gond nincs.

2011. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!