Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani 7éves...

Hogy tudnám megtanítani 7éves labradoromat fácán vadászatra?

Figyelt kérdés

Most lettem annyi idős, hogy elmehetek hajtásokra meg vadászatokra.:) Jövő vasárnap lesz egy fácánozás és azt mondta az elnök hogy nagyon szivesen elvisz és hozhatom a kutyámat is. És mivel hogy ő eredetileg vadászkutya így valahogy a vérében is benne kell neki lenni, csak valahogy fel kéne eleveníteni:D Ezzel csak 1 probléma van.

1.A kutya engem inkább játszótársnak gondol minthogy gazdának. Igaz én tanítottam meg neki hogy ül, fekszik, pacsai, stb.... meg ide is jön ha szólok neki, de hogyis mondjam nem vagyok biztos benne hogy egy vadászaton is idejönne ha szólok neki.:s Most a határba gyakoroltam vele hogy ha szólok neki visszajön, végülis 2szó után ide szalad.:D

De a lényeg hogyan tanítsam meg vadászni?

(arra gondoltam hogy eldobok egy plüss állatot és ő neki vissza kell hozni kint a határban ez úgy jó?)

köszönöm a válaszokat.:)

UI. SZERETNÉK MAJD VALAMIKOR EGY ROTIT, ŐT IS MEGLEHETNE TANÍTANI VADÁSZNI, HAJTÁS FÁCÁNOZÁS STB... ATTÓL FÜGGETLENÜL HOGY NEM VADÁSZKUTYA?


2011. okt. 23. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen vadászaton nem a kutya vadászik. Neki csak el kell hoznia a lelőtt fácánt a gazdához és épen átadni. Amíg lőnek, a kutyának feküdnie kell a gazda mellett nyugodtan.Semmi tudással, képzéssel nem szabadna odamenned a kutyával. Magad elmehetsz megnézni, hogyan kell a kutyának dolgoznia és akár az ott lévő kutyásokkal megbeszélni a képzését.
2011. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Egyértelmű előbb megnézem hogy hogyan csinálják a "profik" és azután tudni fogom hogy mit kell gyakorolni és csinálnia.
2011. okt. 23. 13:29
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyelőre hagyd otthon szegényt.

Utána meg ha kutyával szeretnél vadászni, szerezz egy vadászkutyát. Nekik már ösztönösen más a mozgásuk is, és az ösztöneik is jobban működnek.

A te kutyusod valószínűleg az első fegyverdörrenéstől megijedne, és vagy ledermedne, vagy elfutna... Vadászaton pedig neki is baja eshet, ha nem tudja a dolgát.

Szóval ne vidd magaddal.

2011. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:30

A labrador nem vadászkutya?

A lövésállóság sincs életkorhoz kötve.

De valóban nem szabad egy képzetlen kutyát azonnal éles vadászatra vinni.

2011. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
igen, utolsó, ha engem kérdezel, a mai labrador már nem vadászkutya...
2011. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

hátbocs...

1.A labrador direkt vadászatra van kitenyésztve... azonbelül pedig kacsavadászatra mert nagyon jól úszik.(y)

2.Szilveszterkor ha nem fognánk le visszahozná a petárdát a tüzijátékot meg rendesen élvezi szóval eggyáltalán nem fél tőle.:)

Ezek ellenében viszont egyetértek.

2011. okt. 23. 16:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Tudom, és nem akarlak megbántani, de a mai labradorok többsége messze került már attól a jó, vadász-vérvonaltól...
2011. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Lehet hogy igazad van lehet hogy nem.:)

Ezt pár hét múlva meglátjuk...;)

2011. okt. 23. 16:46
 9/16 anonim ***** válasza:
Mint szinte minden munkára való fajta, elmentek a show felé. De aki akar, talál olyan kutyát, ahol valóban a munkakészséget is preferálják .
2011. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyás vadászok fognak a legtöbbet segíteni ebben majd. Ezt terepen kell megtanúlnia, ha van több kutya is lehet eltanulja tőlük.Az nagyon jó alap ,ha nem fél a hangoktól és behívható.Már "csak" apportírozást kell megtanítani és azt hogy ne egye meg a fácán felét mire odaér hozzád.De útobit ugye leginkább fácánnal lehet megtanítani:)


Roti elvileg soha nem volt vadászkutya. De az enyém már kapott el fácánt, amúgy is folyamatosan szimatol ,nyomkeres,és egy mezei úton egyszercsak ugrott egyet be a bokorba és egy fácánnal jött ki. Szegénynek kampec volt egyből.Hagytam és meg is ette az egészet 5perc alatt! Nyúlra őzre is menne ,ha hagynám,bár utol nem érné mert ahhoz lomha, vaddisznót meg elkergetett egyszer mikor kitámadt a bozótból ránk.Hangoktól nem fél,úszni nagyon szeret, apportirozni tud.

Szóval egyedfüggő, elég értelmes és bátor kutya a roti nem lenne lehetetlenség befogni vadászatra, de hogy futtában nyulat fogjon azt nem várhatjuk tőle.

2011. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!