Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KÁJ (Közép Ázsiai juhász)...

KÁJ (Közép Ázsiai juhász) kutyát tarthatók lakásban?

Figyelt kérdés

Volt már kutyám lakásban egy amstaff !

Most veszek egy kutyát nagyon utána olvastam a KÁJ-nak kennelből fogom elhozni volt aki azt mondta nekem hogy lakásba is lehet nyugodt szível tartani volt aki azt mondta inkább mopszot vagy westit és túl agresszív és nem oda való ! Nekem nem tetszenek a kistestűek nem azért mert nem tekintem kutyának a kistestűt mielőtt valaki ebbe a mondatba bele köt.

Olyanok írjanak aki nagy testűt tartanak tartottak vagy tapasztalt normális kutya tartó.

Vál ászokat köszönöm figyelni fogom és írok vissza .

Köszönöm előre a segítségeteket.


2011. okt. 23. 18:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
RENDBEN Nem KAJ LESZ DE EL OLVASTATOK EZ EGYENLŐRE KERDE VOLT FELELŐS KUTYA TARTÓKTÓL KÉRDEZTEM ES FELELÖS KUTYA TARTÓ VAGYOK KÖSZ A VÁLASZOKAT DE NEM KELL túl REAGÁLNI
2011. okt. 23. 19:35
 12/14 anonim ***** válasza:
97%

"Most veszek egy kutyát nagyon utána olvastam a KÁJ-nak kennelből fogom elhozni"


Oké, akkor fogalmazd meg a kérdésedet helyesen, érthetően, és senki nem fog semmit "túlreagálni" azért, mert kijelentő módban fogalmazol.


Azt is kérdeztem a hozzászólásomban, hogy MIÉRT ezt a fajtát szemelted ki, mert ha megmondod a kritériumokat, lehet, hogy tudok ajánlani más nagytestű kutyafajtákat...:)

2011. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

hiába nagy testű fajta az ázsiai, nem számít a "klasszikus" nagytestű kategóriába. igényeit tekintve nem összehasonlítható a bullmasztiffal, a bernáthegyivel, vagy a német doggal! hiába azonos a termet, a TÉR, a mozgás, a terület igénye ezerszer nagyobb!

nem mozgás kell neki, hanem saját terület. és ő nem vár arra, hogy ezt megkapja! egyszerűen sajátjának tekinti az általa gyakran bejárt terepet. és őrizni is fogja! ez azt jelenti, hogy állandóan pórázon kell élnie, azt a napi négy óra sétát (ami édeskevés a számára) szájkosárban, megkötve kell eltöltenie, és sosem fog teljesen felszabadultan viselkedni, nem tudod megadni neki azt, amire vágyik. és ezek a kutyák nem labdáznak, bringával futtatni veszélyes (egyet gondol és buksz), tehát le kell járni a kilométer adagját, trükkökre annyira nem fogékony, tehát fejben sem tudod csak úgy gyorsan lefárasztani... az ő napi testi-lelki elfáradását a területe bejárása adja meg, az új szagok elemzése, a legapróbb neszre való odafigyelés, 24 órás koncentrálás a védelemre. ezt nem lehet panelkörülmények közt pótolni.

más az, hogy ha van egy kinti-benti kutya nagy kerttel. de csak bent, panelban tartani nem szabad pásztorkutyát.

2011. okt. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%
a kájokat nem csak kib*ák a nyáj mellé,ez hülyeség.Nagyon jó kapcsolatuk van a gazdával.Az össze pásztorkutya territórium védő,erről nem tudod leszoktatni.Lakásba ne vegyél ilyen kutyát ..
2011. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!