Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A közepes termetű hosszú...

A közepes termetű hosszú szőrű szuka kutyusom összeakadt dobermann kanommal. Kire fognak ütni a kicsik?

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el még most az orvoshoz és csinálja meg az ivartalanítást MOST! Nincs szükség még több "nem tervezett", véletlen, felelőtlenségből megszülető, majd elpasszolás sorsára jutó kiskutyákra!


(az meg hogy kire ütnek a kicsik, csak lutri - valószínű lenne ilyen is olyan is, de mivel a szukád is keverék (gondolom), így az ő ősei is visszaüthetnek)

2009. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ivartalaníttasd!nem kell még több keverék kölyök..

csodálkozom,hogy az állatorvosotok eddig nem ajánlotta a műtétet..

2009. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kire fognak hasonlítani a picik , most nem lényeg!

Hiszen most 4-8 kölyök életét fogod tacsra vágni!

Mert 8 kölyökből örülj ha 2-3 végleges otthonra talál , és nem menhelyen és az örök vadászmezőkön fogja végezni!

Felelőtlen vagy , ne tarts 2 külön nemü kutyát , ha nincsen ivartalanítva (inkább a szuka) .

Jártál már menhelyen ? Ha nem menny el , mert valószínü hogy a te kiskutyáid közül is néhány ott végzi majd.

2009. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Mindenképpen keveréknek fognak látszani!

első generációs keverékek nem szoktak csak az egyik vagy csak a másik szülőre hasonlítani. Vagy legalábbis nagyon ritka,

2009. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4.válaszoló!köszönöm az egyetlen értelmes választ!mindenki olt,hogy felelőtlen vagyok,stb.komoly helyzetismeret nélkül.hát akkor voilá:kicsivel több, mint 3hónapja befogadtunk egy kóbor kutyust,akit ivartalanítani szerettünk volna,de meg akartuk várni,hogy kicsit megszokjon minket,hogy a műtét annyira ne viselje meg(minél idősebb a kutya,annál jobban megviseli az ivartalanítás).aztán egyik nap azt vettük észre,hogy a dobinkkal jól összeragadtak,mint utóbb kiderült,csendes tüzelése volt... jött az injekció,dobi zutty a kennelbe,aztán csak nem akart a kutyus felépülni a szuriból, azért,mert a bébik megmaradtak.na és akkor jött a röntgen,ami két kutyust mutatott.azóta a picik meg is születtek és dobermann-os külsejük van,nem az anyjuk hosszú szőrét örökölték,de valamivel kisebbek,mint fajtatiszta társaik.olyan körülmények között élünk,ahol a kutyiknak van hely bőven,de így legalább a sógoromék is örülnek,mert nemrég kutyavásárlásra adták a fejüket,így az ő gondjuk is megoldódott.csak kíváncsi voltam,hogy lesznek e olyan nagyok és délcegek,mint az apjuk és hogy melyiket tartsuk meg mi, mert a hugomék dobis formát szeretnének és nem tudom milyenek lesznek később,hisz most még dobisak,nade nap,mint nap változnak:-)azt hittem valakinek volt már ilyen tapasztalata.az aggódóknak pedig üzenem:ha a kicsik betöltötték a 3hónapos kort,ivartalanítva lesznek.
2009. máj. 4. 14:06
 6/15 A kérdező kommentje:
valamit elfelejtettem:vemhesen,illetve tüzelés alatt nem lehet ivartalaníttatni!!!!!hiszen akkor sokkal nagyobb sebet kell vágni és óriási a kockázat!!!ezért kapott a kutyi olyan szurit,amitől elmennek a kicsik.de nálunk ez nem vált be...
2009. máj. 4. 14:09
 7/15 anonim ***** válasza:

4. voltam: köszi, de azt hogy felelőtlen vagy csak azért nem tettem hozzá mert már elhangzott, de ezzel én is egyet értek.

Ehhez nem kell helyzetismeret. Van két kutyád, nem vigyáztál, egyértelmű....


egyébként korai vemhesség esetén is ivartalanítanak, kivesznek mindent, és kész. Nem nagyobb a seb, nem nagyobb kockázat.


Az ivartalanítás legfőbb kockázatát az altatás jelenti, nem maga a beavatkozás!


Attól függően milyen a méretkülönbség és melyik a szuka akár halálos kimenetelű is lehet egy ilyen véletlen párosítás. Egy kisebb testű szuka nagy vehemmel komoly veszélynek van kitéve!

2009. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hogy kire fognak ütni?hát valószinüleg ugymond vegyesek lesznek!Biztos cukik lesznek na az hogy felelőtlen voltál elmondták már páran én nem mondom el szerintem ezt te is tudod!DE szerintem ne azzal foglalkoz,hogy hogy fognak kinézni hanem inkább felelős gazdiként keres a kölyköknek FELELŐS gazdid ha valaki jelenkezik de láttod hogy nem való neki kutya mert alkohista,állatkínzó stb. akkor mond hogy sajnálod már elkelt!ÉS bizonyitsd be a többi embernek hogy igenis jó helyet találsz majd a kölyköknek!
2009. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

csak nem a drága dokitok mondta,hogy nem lehet vemhesen ivartalanítani??!!

jézusom,de pénzéhes..elkéri a viszgáaltok,kicsikkel kapcsolatos oltások,egyebek rát,majd javasolja az ivartalanítást,hát ez a szakma szégyene...


a Zöld Zebre állatvédő egyesület ivartalanítási akcióinak keretében az összes részt vevő állatorvos vemhes kuryákat/macskákat is ivartalanít,illetve minden állatvédő szervezet,fajtamentő egyesület ezt teszi,ha vemhes kutya kerül hozzájuk...


tehát ez nem igaz,semmivel sem veszélyesebb a műtét..

téged jól átvertek..


azt a kiskutyát pedig amit elajándékoztok,illene ivartalanítási szerződéssel örökbe adni,hogy ne tudjon továbbszaporodni..

2009. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
A vemhes szuka ivartalanítása jóval többe kerül, ugyhogy nem hiszem hogy a doki volt a pénzéhes
2009. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!