Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobbak a prémium tápok...

Miért jobbak a prémium tápok a középkategóriás tápoknál, ha a beltartalmi értékben (fehérje, zsírok, olajok aránya) alig van különbség?

Figyelt kérdés

Példul az Acana Junior and Puppy beltartalma a következő:

Fehérje (min.) 33 %

Zsír (min.) 19 %

Szénhidrátok (max.) 26 %

Rost (max.) 3 %

Kalcium (min.) 1,3 %

Foszfor (min.) 1,1 %

Omega 6 (min.) 2,7 %

Omega 3 (min.) 0,4 %

Glükózamin (min.) 800 mg/kg

Kondroitin (min.) 500 mg/kg

Hamu (átl. érték) 7%


A Friskies Junioré pedig az alábbi:

Nyersfehérje: 28,0 %

Nyers olajok és zsírok: 14,5 %

Nyershamu: 7,5 %

Nyesrost: 1,8 %

Kálcium: 1,4 %

Foszfor: 1 %

Nedvességtartalom: 9,5 %


Fehérje és zsír tekintetében nem látok nagy különbséget. Gyakran hivatkoznak arra a prémium tápot favorizálók, hogy a közepes tápokban 4% hús van, a prémiumban meg 60%. Szerintem ez nem így van, hiszen az Acana honlapja ezt írja: "energia 36 százaléka fehérjékből, 38 százaléka zsírokból, 26 százaléka gyümölcsökből, zöldségekből, barna rizsből és hasított zabból származik" A 60% az én értelmezésem szerint arra vonatkozik, hogy a hús 60%-a emberi fogyasztásra alkalmas. A 4%, amire meg a közepes tápok kritikájánál folyton hivatkoznak, az az összetevőknél szerepel, annak jelöléséül, hogy mennyi annak a húsnak az aránya, amiről a táp a NEVÉT kapta. (pl. csirkés, bárányos, stb.)


Szóval az érdekelne, hogy az Acana táp VALÓBAN annyival jobb-e - az, hogy jobb, az nyilvánvaló - vagy csak a megtévesztően kihangsúlyozott hústartalom miatt jobbnak TŰNIK?


2009. máj. 4. 10:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
igen az aCANÁBAN,a 36% fehérje 60%-a hús ,a többi gyógynÖvény,zöldség stb...
2009. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%

Kissé lerágott csont...

Mindenki vegye és adja a kutyájának azt, amiben hisz, és a pénztárcájához is megfelelő. Ennyi. Senkinek nem kell meggyőznie a másikat.

2009. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen, így értelmezem én is. Csak most dilemmában vagyok, hogy ennek tükrében Acanát vegyek-e, vagy Friskies-t.
2009. máj. 4. 10:53
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves második! Ezzel aztán nem sokat segítettél... :( Nem akartam győzködést, csak tudatosan próbálok mérlegelni és választani, tényekre, számokra és nem legendákra, ferdítésekre (pl. 4% kontra 60%) alapozva.
2009. máj. 4. 10:56
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Most biztos kövezést kapok..na mindegy azért leiróm. A mi 12 éves kutyánk már 10 éve sem evett meg semmilyen "szuperprémium" tápot,még a gagyik között is válogat..Ezért főtt ételt kap,kutyahusit,farkátat,rizst,zöldségeket..nagy ritkán pedig valamilyen konzerv kutyatápot,de abból sem akanát.A kutyusom köszöni szépen nagyon jól van,öreg korára ellenére még mindig eleven,játzsik,ugrál,a szőre szép fényes.Mielőtt valaki belekötne,állatorvos megszokta nézni,szerinte és szép,egészséges kutya. Ennyit a tápokról..persze ezek csak az én tapasztalataim.
2009. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

nézd,mint már leírtam az acanában a 33%-os fehérjetarttalmon belül 60% hús van,míg a Friskiesben 28% fehérjetartalmon belül csak 4% hús van..

tehát a két táp között 56% az eltérés hús szempontjából,és a Friskiesben nem színhús van,hanem csontpor stb..tehát nem igazi hús..


mivel a kutyád húsevő és nem gabonaevő ezért javasolom,hogy az Acanát vedd,mert abban van hús is..

2009. máj. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

én Orijen párti vagyok,a havanesem a 6féle halasat eszi már rég óta,előtte Royalt és Hill's kapott,mióta ezt eszi sokkal szebb a szőre,fittebb stb..

az Orijen is az Acana terméke.

2009. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
10.57-es. Kutyahusit eszik a kutyát? Kannibál? Másik meg jóhogy konzervből sem Acanát eszik, mivel nincs is konzervjük. Istenem... kutyahusi:D
2009. máj. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
kutyád*
2009. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
Istenem.. én irtam a kutyahusit:-) Gondoltam rá lehet jönni,hogy az a KUTYÁKNAK VALÓ HÚS amit állatboltokban lehet venni:-D Az acanának meg nem tudom milyen tápjai vannak,csak azért irtam azt,mert az állitolag egy hüdecsodajó minőségű táp,az enyém meg rossznak mondottakat eszik néha.
2009. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!