Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem szeret trükköket...

A kutyám nem szeret trükköket tanulni, csinálni. Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Ha agilityzünk, akkor arra pörög kajára. Labdázni imád, folyton játszana vele, mindene, de motiválni nem lehet vele. Próbáltam a klikkert is nála, semmi. Minden mást örömmel csinál, de amikor trükközni akarok vele, vagy valami újat tanulni akkor bebambul, megcsinálni, de mint a lassított felvétel és mint akit kínoznának. De ez egészen kicsi korától. Pedig tényleg pozitívan vezettem fel eddig, 2x volt talán hogy kibuktam rajta, de akkor ott hagytam és nem folytattam, így az nem hagyhatott nyomot. Szerintetek?
2011. okt. 23. 23:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%

Kajával tudod motiválni, ha 2 napig nem eszik. Utána adj neki iszonyatosan finom kaját, pl. macskakaját, jutiként, de előtte klikkeljél. Ha valamit is csinál azon kívül, hogy rád néz (elfordítja a fejét, felemeli a lábát) klikkeljél és kaja. Elég hamar rá fog jönni a kettő összefüggésére. De ehhez az kell, hogy nagyon éhes legyen, máshogy nem fog működni.


Vedd meg a Klikk! könyvet.

2011. okt. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Nekem hasonló problémám volt, csak az én kutyám egyáltalán nem akart dolgozni. Bármit kértem, totál kikapcsolta magát és bambult a másik irányba. Az sem segített, ha 1-2 napig nem kapott enni. Végülis megtaláltam a megoldást: Már egy ideje kizárólag a munkáért cserébe kap kaját, magyarul reggel és este van egy-egy fél órás gyakorlás. Amennyit dolgozik, annyit eszik. És akkora lelkesedéssel dolgozik, hogy én sem hittem volna. El is fogy a száraztáp minden nap! Amúgy én is klikkerrel tanítom, mert nagyon hatékony. Persze az megintcsak idő, mire egy keresztképzett kutya rákattan a klikkerre, de kitartással az is megoldható.
2011. okt. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Hát gratulálok!!!! Azért nem kap a kutya enni 2 napig, hogy az idióta trükköket megcsinálja? 2. Csak akkor kap, ha előtte dolgozik? Esetleg arra nem gondolt egyikőtök sem, hogy azért nem, ill. nehezen dolgozik a kutya, mert nem ösztönerős? Nem mindegyik egyed alkalmas ám munkára, még egy adott fajtán belül sem. Semmire nem fogtok menni az éheztetéssel.
2011. okt. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Senki sem beszélt éheztetésről! Mit szólsz bele, ha nem értessz hozzá? Ez nem "ösztönerő" kérdése, főleg, hogy az enyém egyáltalán nem is munkakutya. Egyszerűen csak motiváció kérdése. A motiváció esetünkben a kaja. A kajáért meg neki is ugyan úgy meg kell dolgoznia, mint nekem! Ilyen egyszerű!
2011. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

A családom azt szerette volna, hogy a balett intézetbe menjek tovább. Én utáltam a balettet.

Marhára örültem volna, ha nem adnak enni emiatt... Ha megcsinálsz egy piruettet, akkor kapsz majd enni.


Miért nem lehet, hogy a kutyával csak azt csináld, amit ő is szeret? Nem szeret trükköket tanulni, ennyi.

2011. okt. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
De szeret trükköket tanulni, csak korábban még nem tudott róla. Mostmár tudja, és szívesen csinálja. Ha nem így lenne, akkor nem tudnék vele egyről a kettőre lépni. Ha megvan a motiváció akkor szereti csinálni. Én is csak akkor szeretek dolgozni, ha kapok érte fizetést, és ha sokat kapok, akkor nagyon szeretek dolgozni!
2011. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Arra nem gondoltál, hogy nem a kutya, hanem Te vagy, aki rosszul csinálja?

Labdára, kajára reagál. Te magad írtad. Innentől csak az lehet a gond, vagy gyorsan akarsz haladni, vagy nem megfelelően tanítod a kutyádat.

Gondolom, magadtól csináltad, nem hozzáértő segítségével.

Ha ekkora az ambíció benned, keress egy klikkerrel dolgozó csapatot. Megtanulod, hogyan kell megfelelően csinálni a Te kutyádnál, és egy idő után ismét magadban dolgozhatsz vele.

2011. okt. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt az elvet vallom, hogy nem minden kutya fog trükköt tanulni. Ez van, ez nem baj. Az egyik kutyám nagyon értelmes, jól reagál különböző helyzetekben, csodás jelzőkutya de a megváltónak sem fog pitizni és forogni a földön. Persze ha sokáig nem adnék neki enni, akkor biztosan megtenne valamit, de nem kínozom. Az alap engedelmességi dolgokat tudja (ül,fekszik,marad...) és kész. A másik kutyám pedig mindent megcsinál. Forog kúszik-mászik ugrik, de ő kaja nélkül is, mert ilyen a jelleme.


A tiéd labdázik és agilityzik. Legyél rá büszke, és ha extraként valamit esetleg megtanul akkor dicsérd meg.


Ha mindenképpen létszükséglet a trükktanítás, akkor meg kutyaiskola, ahol megmondják, hogy hogy is kell csinálni.

2011. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Valahol valamit elronthattál, ha nem szívesen tanul veled a kutya, pláne ha amúgy motivált kajára is meg labdára is. Elismétlek néhány alapdolgot, hátha megtalálod köztük a hibát:

SOHA, SOHA, DE SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM BÜNTETJÜK A KUTYÁT TANULÁS KÖZBEN!!!

A gyakorlás mindig csak addig tart, amíg a kutya nagyon élvezi! Nem várjuk meg míg lankad a figyelme, hanem a csúcson nagy-nagy örömmel, extra jutalommal (ez lehet az egész vacsorája, a kedvenc játéka, vagy akármi amit nagyon szeret) befejezzük. Ha ez az elején a harmadik klikk után van, akkor akkor. Sosem szabad addig csinálni, míg megunja és faképnél hagy.

Mindig alacsony elvárással dolgozunk, és megadjuk a kutyának a még szükséges, de már elégséges segítséget.

Sűrűn jutalmazunk, nem hagyjuk sokáig megerősítés nélkül a próbálkozásait. Ha úgy látod, hogy tévúton jár, és nincs mire megerősítést adnod, akkor lépj vissza a feladatban egy lépést, és adj nagyobb segítséget.

A gyakorlást sosem fejezzük be kudarccal. Ha nagyon nem megy (mert szét vagy esve, vagy ő van szétesve, vagy van valamilyen figyelemelvonó külső körülmény) akkor csinálunk valami olyat, amit már ismer és szeret, és annak nagyon örülünk, ugyanúgy megkapja utána az extra jutalmat!

2011. okt. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Érdekes! Rám hallgat a kutyám!
2011. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!