Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális hogy mély altatásb...

Az normális hogy mély altatásban akarja műteni?

Figyelt kérdés
Vinni akarom a kutyámat ivartalanítani. 2 éves mudi kan. Ma beszéltem a dokival a részletekről. Normális, hogy intubálva műti? Jobban örültem volna a helyi érzéstelenítésnek. Amúgy 10000Ft a műtét, ez is kicsit drága szerintem, de ez van. Máshol is altatnak ezért?
2011. okt. 26. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
általában altatásban végzik a humánusabb helyeken. Helyi érzéstelenítésnél nagyon sok probléma lehet, pl mozog a kutya, kevés az érzéstelenítő és érzi a fájdalmat stb...szerintem egyáltalán nem drága..
2011. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted helyi érzéstelenítésnél hogyan veszed rá a kutyát, hogy mozdulatlanul feküdjön a hátán amíg egy idegen mindenféle szerszámokkal matat a lába között? Erre tényleg kíváncsi lennék! A 10.000 forint olcsó!
2011. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol altatnak ivartalanításnál, kanoknál is, mert kivitelezhetetlen lenne enélkül. Nem kell aggódnod, az altatásból pár órán belül teljesen felébred, egy fiatal mudi észre sem fogja venni. Az én kutyám 2 hete lett ivartalanítva(7,5 éves golden retriever), a műtét után 2 órával már járkált, őrizte volna a házat. Kb egy hétig fájlalta egy kicsit a sebét, de most már kiszedték a varratokat és a seb már szint teljesen begyógyult.
2011. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ok, csak meglepődtem. Igaz, még eddig nem volt egy kutyám sem ivartalanítva. Csak most a szomszéd vett hozott egy szuka nj-t, és az enyém meg megmakkant tőle. Itthon sajnos nem értékelik az elképzelésemet, azt mondták, feláldozom a kutyámat a szomszéd miatt. De akkor is el fogom vinni. Azt honnan tudom, hogy mikor kell varratszedésre vinni? Mert a doki elég tág határidőt adott meg. (10-14 nap)
2011. okt. 26. 20:16
 5/13 Akiteki ***** válasza:

A varratszedés nem óramű pontosságra működik. Mikor már megbízhatóan összeforrt a seb. Ha kicsit tovább vársz, semmi baj nem lesz belőle. Ezért mondta az orvos is saccperkb.

Egy kérdés: jól értetted? Miért kell az altatáshoz intubálni?

2011. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a tacsimat műtötte a doki, az volt 10.000.-

Azért kell a mélyaltatás, mert egy kigolyózásnál pont a műtét legvégén van a legfájdalmasabb művelet. Az enyém kapott egy szurit, nem volt intubálva.

A kutyámat csak belül varrta, a zacsit nem, naponta kellett betadinnal kenni, és gyönyörűen meggyógyult.

2011. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, jól,értettem. Amúgy minden állatot intubálnak, és az embereket is, amikor altatják. Vagyis minden emlőst. Így kapnak levegőt. Altatásban, a gyógyszerek miatt nem venne levegőt senki/semmi. Teljesen részletekbe menően elmagyarázta a doki a műtétet, biztos.
2011. okt. 27. 19:35
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Légzési nehézségek esetén szoktak intubálni. Embereknél sem szoktak a műtétek miatt. 12 műtéten voltam benn, egyik kutyámat és macskámat sem intubálták. Ezért nem értem.
2011. okt. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten nem értjük! Mindenesetre így lesz, ezen változtatni én nem tudok, de nem hiszem, hogy ez valamiféle szabályellenes beavatkozás lenne, mert egy klinikai állatorvos fogja műteni, ő meg elég jónak tűnik a szakmájában. Ráadásul nem is öreg, én bízok benne. Csak azért teszek fel kérdéseket, mert még egy kutyám se volt ivartalanítva, és a félsz bennem van, nehogy rosszat tegyek neki.
2011. okt. 27. 20:25
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A csípő röntgenhez is altatták a kutyámat, de nem intubálták. Persze a műtét az más.
2011. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!