Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van vmilyen módszer, amivel...

Van vmilyen módszer, amivel le lehet szoktatni kölyök kutyát a habzsolásról?

Figyelt kérdés

Száraz tápot kap, beáztatva, bár már nem pépesre áztatva. Iszonyatosan habzsol, nem rágja meg, csak nyeli. Szinte 90%-ban ez van, ha bármi mást adok neki. Aggódom, hogy felnőtt korára nehogy gond legyen, addigra ugye már nem kell majd neki beáztatni a tápot ill. hallottam olyat is, ha nem rágja meg, akkor letapadhat (ha nem iszik utána elegendő vizet).

Nem igazán értem amúgy, napi 3x kap enni (4 hónapos) és amikor a tesóktól elhoztuk, akkor még nem habzsolt, szépen nyugodtan evett, érkezése után 4-5 nappal kezdődött ez.


2011. okt. 27. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A kölyök kutya mellett van egy másik kutya is?
2011. okt. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsen, egy nyuszi van, de a nyuszi a közelébe se megy kaja közben...
2011. okt. 27. 14:16
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Kétféle módszert tudok:

1. Lehet kapni olyan tányért, aminek a közepéből kiáll egy kúp. Kénytelen a kutya körbenyalni, hogy a kajához jusson és nem tudja habzsolni. Ha nem találsz ilyet a boltban vagy nem akarsz rá pénzt áldozni, simán megteszi egy kuglófsütő is, ugyanígy néz ki.

2. Önts vizet a tápjára. Nem kell áztatni, csak ússzon a vízben.

Egyébként meg ha nem fulladozik, nem hányja vissza, akkor nyugodtan habzsolhat is. Örülj, hogy jó evő kutyád van.:) Egyszer felvettem videóra két kölyköm étkezését. Megnéztük: 23 mp alatt falták be a vacsit. :)))

2011. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos erről leszoktatni nem lehet, kicselezheted maxiumum, és odafigyelhetsz, hogy ne legyen baja a habzsolástól.
2011. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Na ha legközelebb megyek Fressnapfba, megnézem ezt a kúpos tálat.. 1x volt már, hogy félrenyelt, ezért aggódom... + az anyukája megfulladt, de a tenyésztő anno nem tudta megmondani mitől :(

Amúgy ennek a habzsolásnak tényleg van jó oldala is, nem tudom mennyire ismered a Vetri Care GF600 kapszuláját, hát bazi nagy.. gondolkodás nélkül jön a kutymorgó, ha hívom, leültetem és úgy adom neki, mintha jutifalatot kapna azért, hogy leült, majd gondolkodás nélkül egészben lenyeli :D pedig az elején aggódtam, hogy hogy fogom én ezt neki beadni, milyen íze lehet stb..

2011. okt. 27. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:

én a műanyag tányér közepébe ragasztottam egy dezodoros flakon kupakot, azt kell körbenyalnia..valamelyest csökkent a habzsolás


fém tányérja is van, abba nem tudok ragasztani, egyszerűen beleteszek egy nehéz tömör gumilabdát, azt kell neki kerülgetni, tologatni (ez nem annyira jó, mint a kupak)

2011. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Én egy fém bögrét tettem a tányérba. Sajnos túl okosak, hamar rájöttek, hogy először ki kell venni a bögrét és utána lehet falni. :)))
2011. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!