Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen HÁZŐRZŐT válasszak?

Milyen HÁZŐRZŐT válasszak?

Figyelt kérdés

Lécci ne írjatok hülyeséget!

Már rengeteg kutyám volt de nem tudom milyen kutyát válasszak!


2011. okt. 28. 20:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is pásztorkutyára szavazok, de csak akkor, ha rendesen lemozgatod!

Különben bekattannak szegények.

Nekem közép-ázsiaim vannak, nekem ők A kutyák, de nem szoktam ajánlgatni, mert életveszélyes egy felelőtlen, vagy gyakorlatlan gazda kezében.


A Bernáthegyi mióta házőrző?????:O:O:O:O

Könyörgöm olyanokat olvasok itt, hogy az eszem megáll.

Egy mentőkutya szerinted képes lenne emberre támadni???


Szerintem a kedves válaszoló összekeveri a Moszkvai őrkutyával... na attól már inkább érdemes a 10 méter távolságot tartani, de egy Bernáthegyitől!...

A Bernáthegyi annyira házőrző, amennyire a Leonbergi vérengző emberevő...



A németjuhászokat nem véletlenül használják előszeretettel a rendőrségnél...

Egy jó vérvonalú nj-t kevés kutya tud túlszárnyalni a sokféle képességei miatt.

Jó drogkereső, tűzszerész, elfogókutya is egyben...

Iszonyatosan értelmesek, és ha nem kapnak lehetőséget a kibontakozásra, hát keresnek maguknak feladatot. (Tehát nj-t csak akkor válassz, ha nem akarsz fogadatlan kertészt, és van időd/energiád agyilag is lefárasztani...)


A másik nagy zseni a belgajuhász, ő egyre népszerűbb a rendőrségnél, de inkább katonaságnál használják tűzszerész és drogkeresőnek...

De mondjuk egy Jago nevű belgajuhász pl. az iraki háborúban volt (még most is él) sikeres elfogókutya, több bevetésen is részt vett már!



Na de akit én ajánlok, ha egyik fajta sem nyerte el a tetszésed, az a holland juhász!

Csak most fedezték fel a benne rejlő lehetőségeket, igazi ŐV kutya, és már Magyarországon is vannak almok!:)


Nekem is van egy gyönyörűségem, vadabb, mint a kájok, amikor valaki áll a kapuban a kájok ugatnak, de nem őrjöngenek, a hollandjuhászomnak viszont sakálszerűen borzolódik a hátán a szőr-taréj, és veszettül ugat, ágaskodik,...

Ha rákeresel a neten, találsz hosszú és rövid szőrű változatot is, nekem rövid van.

A szomszédok úgy hívják, hogy "a sátán kutyája".:D


Egyébként viszont tök nyugodt, jól kijön a kutyákkal és az emberekkel is...

És nagyon egygazdás.

Aki kiérdemli a tiszteletét, annak egy életen át hű társa lesz.

(Amikor a rendőrséghez került egy holland juhász, vissza akarták adni, mert a kutya kezelhetetlen volt... volt viszont egy tiszt, aki meglátott valamit a kutyában, és hazavitte - otthon ő maga képezte ki a kutyát 4 hónap alatt.

A kutya lett a legjobb az összes többi között, de csak és kizárólag arra a tisztre hallgatott.

Mielőtt azonban éles bevetéseken is bizonyíthattak volna, a rendőrtiszt az első közös bevetésükön belehalt egy lövésbe.

A kutya azóta megint kezelhetetlen, vigasztalhatatlan...)

2011. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Válaszd a kuvaszt, a gazdájához bújik, idegeneket nem enged be:) Egy ismerősünk azt mondta, hogy ő minden kutyával össze tud haverkodni, hát a mi kuvaszunkkal nem tudott:)) Szegényke azóta meghalt :( A mostani kuvaszunk kicsit szelídebb, viszont ő még fiatalka, de alakul már...:)
2011. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
NÉMETJUHÁSZ! Sokkal jobb mint a roti és csak mert nem olyan ronda mogorva a kinézete ugyanazt a felkadatot ő is ellátja könnyedén.
2011. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
a németjuhásztol nincs jobb házörző...
2011. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!