Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most erről mi a véleményetek?...

Most erről mi a véleményetek? Meséltek nekem egy balesetről, amiben az autós eltántotta a kormányt, hogy ne üssön el egy kutyát, ám átment a szembe sávba, ahol nekiment egy másik autósnak, akinek a vezetője súlyosan megsérült. Megérte?

Figyelt kérdés

Egyébként a helyszín országút,90 km/h.Az oké,hogy ne üssük el a kutyát,de itt nem csak a kocsinak lett annyi...

Ez kinek a hibája és mi érte a büntetés?


2011. okt. 29. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a helyzetben az ember nem gondolja át, hogy mit tegyen, hanem ösztönösen cselekszik. Mindenki más is elrántotta volna a kormányt, hogy elkerülje az ütközést. Nyilvánvaló, hogy az emberélet többet jelent, mint a kutyáé, ezt az autó vezetője is biztosan így gondolja.

Ebben a helyzetben szerintem senki sem hibás.

2011. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a büntetés, de szerintem az egyetlen, aki valóban büntetést érdemel, az a kutya "gazdája".

Ezt azért gondolom így, mert az autó vezetője ilyenkor nem látja át az egész helyzetet, és épp csak annyi ideje van, hogy elrántsa a kormányt. Nyilván való, hogy nem akarta elütni a kutyát, és ezért elrántotta a kormányt, de ha fel tudta volna mérni, hogy ezzel egy ember életét kockáztatja, valószínűleg nem így cselekedett volna.


Tudom, ez kegyetlenül hangzik, de ha választani kell, az ember élete bizony fontosabb. Már csak azért is, mert az embert várják otthon, talán van családja, esetleg gyerekei, más háziállatai, akikről gondoskodnia kell, egy kóborló kutyát viszont nagy valószínűséggel senki nem vár ennyire otthon.

2011. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudom azt amit előttem írtak. Az aki ebben a helyzetben gyorsan végig tudja játszani a fejében a helyzeteket az nagyon ritka,sőt. Kinek a hibája? MOndjam azt,hogy az ártatlan kutyájé? Szerintem itt nincs hibás ember,nyílván a sofőr sem így akarta és nyilván a megsérült vezető sem lehet hibás.

Minden esetre nehéz az ilyen helyzet,hisz ha satufékkel megáll az se biztos,hogy jobb lett volna.

2011. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember ösztönösen így cselekszik, jó pár éve mi voltunk a szenvedő alanyai egy hasonló szituációnak, csak ott egy másik autós volt a kutya helyett a szereplő. Kihajtott a velünk szembe jövő kocsi elé, aki ahelyett, hogy fékezett volna és belemegy, elrántotta a kormányt, mi pedig jöttünk szembe, frontális ütközés lett a vége, igaz ott nem történt komolyabb sérülés.

Aki kivágott a belénk ütköző kocsi elé, segítségnyújtás nélkül elhajtott. Gyanusítottat találtak, de nem lehetett rábizonyítani, hogy ő vezette az autót, így megúszta a dolgot és az az autós lett a hibás, aki átrántotta a kormányt, mondván bele kellett volna mennie a másik autóba..

Ezt a vonalat levezetve, ha megvan a kutya gazdája, valszeg ő kapja a büntetést, vagy mindketten. Ha nincs, akkor az az ember, amelyik a baleset okozója volt.

Az h mi érte a büntetés, függ attól is, h mennyire súlyos a vétlen sérülése..

2011. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt nincs jó válasz. Én is rántottam már félre a kormányt, hogy kikerüljek egy kutyát, és semmi baj nem történt.

De aki miatt az a szerencsétlen kutya az utcán volt, annak lekevertem volna 2 nagy maflást.

Nagyon régóta vannak kutyáim, ettől függetlenül azt mondom, hogy természetesen az ember élete értékesebb. De ez egy ösztönös mozdulat, ha valami a kocsi elé ugrik.

Az az ember sem akart karambolt okozni, de akkor hirtelen nem tudhatta, hogy mi a legjobb döntés.

2011. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!