Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hánynak, és miért lett...

Miért hánynak, és miért lett hasmenésük az 5 hetes kiskutyáinknak?

Figyelt kérdés
Még napi 3x szopnak, a többi 3-4 étkezést Royal Canin Starter vízbe áztatott táppal és Royal tejporral egészítjük ki. Ma vettük neki az új zsák tápot és az állaga/kinézete is más más volt (nem volt annyira olajos, nem ragadt annyira, mint az előző zsák, amit adtunk neki, ugyanilyen volt.) Ahogy megették, valamelyiknek hasmenése is volt, de volt amelyik hányt is :( Mi lehet a baj?
2011. okt. 29. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy avas vagy lejárt a táp? kapjanak rizst és főtt csirke húst, Figyel, hogy nehogy kiszáradjanak ha kell fecskendősen kaphatnak vizet vagy kamilla teát. Ha nem javul akkor holnap reggel irány a doki. és vegyél egy másik zsák tápot...
2011. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, mi is erre gondoltunk, hogy lejárhatott :S pedig most este vettük a Freshnapfban :/

Azóta nem hánytak, nem volt hasmenésük, de viszont van két kutyus, akik egyáltalán nem akarnak enni, csak cicizni.

Ha odatesszük az anyakutyához, akkor teljesen aktíval, szopnak, amennyit csak tudnak, de ha a tápot kell enni, azt egyáltalán nem esznek, és ezért sajnos vékonykábbak, mint a többiek, ugyanis nincs már annyi teje az anyukának. :(

2011. okt. 30. 00:27
 3/6 anonim ***** válasza:

ha szopnak akkor nyugi ha nemszáradnak ki és isznak rendesen akkor nagy bajuk nem lesz, a kicsik napokig bírják csak folyadékon ami ugye itt nemáll fenn hisz anyatejet magukhoz vesznek. Külön is szophatnak a többi kicsi eszi a kaját nekik meg így több tej marad.

Ha csak a tápot nem eszik akkor próbálkozhatsz tejbegrízzel vagy rizzsel és csirkemellet kaphatnak mellé nyugodtan.

2011. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben:)) köszönöm szépen,kiprobalom:)
2011. okt. 30. 01:12
 5/6 Akiteki ***** válasza:

Nézd meg a zsákon a lejárati időt. Ha romlott, vidd vissza, én még kártérítést is kérnék tőlük.

Jártam úgy, hogy vizet kapott a raktárban a zsák és penészes lett a kaja. A kutyám meg f...ott tőle.

Főzz nekik sovány pipimellett rizzsel és adj élőflórás joghurtot is, amíg rendbe nem jönnek.

2011. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csináltam nekik, már jobban is vannak. Se hasmenés nem volt, se hányás :) úgyhogy megnyugodtam. Viszont van két kiskutya, akik megmakacsolják magukat és nem akarnak enni, csak cicizni:( Ha szopnak, akkor minden rendben, fel vannak dobva, de ha én viszem nekik az ennivalót, akkor megszagolják, érzik, hogy nem anyatej, és elfordulnak:/ és az anyukának már nincs nagyon teje :(
2011. okt. 31. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!