Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy németjuhász?

Berni pásztor vagy németjuhász?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust elég tapasztalt gazdi vagyok de nem took dönteni berni vagy.németjuhász?
2011. nov. 8. 20:25
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
De még szeretnénk melléjük még egy kutyust szerintetek Golden vagy Borde collie legyen?
2011. nov. 10. 15:14
 22/30 anonim ***** válasza:
Egyből 2-3 kutya? Irigyellek. És mellette kicsit felelőtlennek is tartalak, hogy úgy választasz fajtákat, hogy gyakorlatilag nem ismered őket.
2011. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Hát úgy őszintén kutya bolond vagyok millió könyvet olvastam róluk az animal planeten az ósszes kutyásműsort megnésztem ,csak kiváncsi volta nektek mi a véleményetek:-)
2011. nov. 10. 20:54
 24/30 A kérdező kommentje:
De amúgy régen volt hogy 6 kutyánk egyszerre csak mosr elkóltósztem és külön kutyákra vágyok! Úgy hogy én annyyira nem tarom magam felelőtlennek!
2011. nov. 10. 20:59
 25/30 anonim ***** válasza:
Làtom megvannak a kutyusok!? Vàrj még a többivel szerintem...
2011. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Még is azt lehetne mondani, hogy felelőtlen vagy! Sejtelmed sincs mit akarsz! Ne a TV-ből, meg könyvből válassz kutyát! A Te esetedben, az lenne a leg tökéletesebb, hogy először élőben próbáld megismerni a fajtákat, munka közben. Erre a legjobb, ha keresel olyan nagyobb kutyaiskolát, ahol sok fajta van. Ott beszélsz a gazdákkal, és abból vonsz le következtetést. Különösen, hogy ilyen igényeid vannak! Az pedig hogy ennyi kutyát akarsz egyszerre, oltári butaság! Tudod te, hogy ha agalitizni szeretnél, mennyi időt kell rá szentelned? Akkor a többire már nem marad időd!Nem azt mondom, hogy soha ne legyen több kutyusod, be sorban, ahogy az időd engedi, és már egyet kiképeztél! Ja, még a lovaglás is! Csak az biztos, hogy neked a berni nem felelne meg. Persze ott is vannak könnyebb csontú mozgékonyabbak, de nem minden esetben a futkározás a fő erényük! Őket, főleg nem ezért tartják. Ő komótos maci, az igazi családi barát. Szívesen sétál, de nem mind való lenne ló melletti futkározásra! futtatásra
2011. nov. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Én Berni pásztor és a Border collie-t ajánlom.

Bernim nincsen de majd szeretnék, Borderem meg van nagyon okos, hűséges, ki fáradhatatlan, és könnyen tanul.(én csak tudom:D)

2011. nov. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Csak ugye, nem egymás mellett a két kutyát? Persze, ha meg szeretnél bolondítani egy nyugodt természetű kutyát, akkor ezt a két homlok egyenest más tulajdonságút össze kell tenni! Az a baj, hogy sok kutyatartót, csak a saját önös érdeke motiválja, a kutyára nem is gondol. Nekem ez, meg ez tetszik, hát megveszem. Az nem is érdekli, hogy melyik milyen jellemmel bír. Pedig ez, volna a fő szempont vételkor, nem pedig,hogy egy gyarló embernek mi tetszik!Egy bizonyos szinten ez is állatkínzás!Ha az ember nem jön ki a férjével, feleségével, hát elválik. De ezt a kutya nem teheti meg, neki el kell viselje, egy egészen más habitusú "társ" jelenlétét! Gondolj ebbe bele, és így adj másoknak tanácsot!
2011. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Te ha mondtam hogy régen is sok kutyánk volt őket is vittük kutyaiskolába meg minden!Csak kiváncsi voltam miről tudtok többet!Vagy segítetek nekem!
2011. nov. 12. 22:11
 30/30 anonim válasza:
Én azt mondom hogy várj egy kicsit a 3. kutyával.Ha 3 külön féle kutyád van nagyon nehéz őket tartani mert mindegyiknek más az igénye.Mind 3 kutyát etetni is sok pénz.A kutya iskola szintén.És még nem beszéltünk az állatorvosról sem ami a berni pásztornál elég drága.
2011. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!