Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tűzel a kutyusom! Mit kell...

Tűzel a kutyusom! Mit kell ilyenkor csinálni vele és mit nem szabad?

Figyelt kérdés
Nagyon izgulok érte... tudom ez normális de féltem más kutyáktól
2008. márc. 20. 14:03
 1/7 anonim válasza:
100%

Hát csinálni nem tudsz vele semmit.A második héten fogja

magát engedni,mert úgye ez három hetes folyamat.

2008. márc. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Te, viszont el ne enged vagy hamarosan több kutyád is lesz. Persze ha csak nem ezt izgulsz?

Ha jól tudom nekik is van utólagos fogamzás gátló, de egy állat Dr többet tud neked erről mondani.

2008. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%
Ha rendszeresen sétáltatód próbáld meg kerülni a többi kutyát. Nem csak miatta. Én egyszer megjártam, mert össze veszett egy kannal és a dulakodás közben engem, harapót meg valamelyik. A tetanusz és társait, jobb kihagyni.
2008. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld távol tartani a többi kutyától, hacsak nem akarsz kiskutyákat. A tüzelőbugyi, ha lakásban tartod, jó dolog, nálunk bevált, nem hagy maga után az Axi kellemetlen nyomokat.

Ha az udvaron van a kutyád, figyelj oda, mert a szerelem kutyáéknál is határtalan és el se hinnéd, mire képesek, csak hogy pározhassanak. Elég egy pici rés a kerítésen, bármi, amire nem is gondolnál.

2008. márc. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon találékonyak a kanok, ha egy tüzelő szukáról van szó...! Nálunk a 3 méteres kerítésen ugrott-mászott át egy németjuhász méretű kan, hogy becserkészhesse az én kutyimat... :( sajnos sikerült is neki, aztán ivartalanítás lett a vége, ugyanid mi nem akarunk szaporítani(van épp elég kutya a menhelyeken anélkül is). Lehet kapni kutyás boltokban olyan spray- t, amivel be kell fújni a hátsó felét a kutyusnak. Elég erős szaga van(embereknek nem gáz, nem érzel büdöset, csak a kutyák kifinomultabb nózijuknak nem tetszik) ez elnyomja a tüzelés hívogató szagát a kanok elől. Esetleg próbáld meg ezt, én csak séta közben használtam, nehogy baj legyen. Amúgy sztem legjobb, ha erre a pár hétre beengeded a lakásba és a kritikus időszakban (második héttől) MINDIG felügyelet alatt áll a kutyus. Persze csak ha nem akartok kicsiket. A legeslegjobb megoldás sztem az ivartalanítás lenne. A kutynak is és a gazdiknak is.

Ja, van náluk is esemény utáni, de azt hiszem ez injekció és utána újra tüzel, amikor ismét végig kell csinálni azt a pár hetet és ha akkor történik meg a baj, újra vemhes lehet. És persze hatalmas adag hormont tartalmaz.

Remélem segítettem:-)

2008. márc. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Precíz válasz az uccsó.Csak a tüzelőbugyit tudom ajánlani,az higiénikus/ha lakásban van/.Bea
2008. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek vele! Ez az első tüzelése a drágaságomnak :) Jelenleg még nem szeretném ha kölykei születnének, arra még bőven ráér. Lakásban lakunk, de a bugyikát nem igazán tűri. Mondjuk elég ügyesen tisztogatja magát. Gondolom ez igynormális.

Még 1x köszi

2008. márc. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!