Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?

Mi baja lehet a kutyámnak?

Figyelt kérdés
1 éves pumi lány, nagyon ritkán eszik mostanság, de szinte mindig játszani akar. Most is tejeskávét adtam neki, de nem kell, pedig ez a kedvence.
2011. nov. 14. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A tejeskávétól nem csoda, ha pörög. :)

Vannak kimondottan rossz étvágyú kutyák. Nekem is volt olyan uszkárom, akit szintén 1 éves kora körül szemenként kellett kínálgatni a táppal, mert már csont-bőr volt, mégsem evett.

Próbáld akkor etetni, amikor futott egy jó nagyot, akkor jó eséllyel éhes. Cukkolhatod is kicsit, hogy amikor meglátja a tányért, még leülteted, pacsit adatsz vele, szóval dolgozzon meg érte. Sok kutya jobb étvággyal esik az ételnek, ha nem kapta meg azonnal.

És ha lehet, ne menj bele olyasmibe, hogy leöntöm a kajáját egy csöpp tejjel, egy falat májkrémet teszek rá, vagy ráütök egy tojást stb..., mert ha rászokik, még annyira se fogja megenni a kutyatápot. (Ha házi koszttal eteted, akkor sztornó.) Nem fog éhen halni, lehet, hogy később megjön az étvágya.

Egy pumi különben sem egy nagy fogyasztású fajta, gondolj bele, kb. a szalonnabőrkén meg kenyérhéjon meg egerészésen elvoltak a pásztorok mellett.

2011. nov. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pörköltet eszik.
2011. nov. 14. 07:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Tejeskávé és pörkölt?

Szerintem olvass utána a kutyák etetésének.

2011. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem egyszerre...
2011. nov. 14. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
De azért ugye tápot is kap?
2011. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ott van előtte.
2011. nov. 14. 19:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Az mindig van. Ebédkor szoktunk neki tányérba szedni.
2011. nov. 14. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Látod mondtam, hogy utána kellene olvasnod, hogyan is kell egy kutyát etetni...

Elmondom a titkot: a kutyád el van kényeztetve, és válogatós.


A kutya gyomrának nem jó, ha egész nap eszik. 1 nap legfeljebb 2 alkalommal kell neki enni adni. Leteszed elé a kaját, és ha Te megengeded neki, akkor ehet. Az én kutyám még akkor se nyúl hozzá, ha már előtte van a tálkája a kajával. Csak akkor, ha azt mondom, hogy ehet. Nagyjából 1 perc alatt befal mindent, ami előtte van. A kutyáknál az evés ösztönös, amelyik kutya rossz evő, vagy finnyás, az egyszerűen rosszul van nevelve.

Az eddigi rendszeren változtatnotok kell, ugyanis ez így nagyon nem jó. Reggel elviszed sétálni és a séta után elé rakod a tálját a táppal. És ne az legyen, hogy akkor eszik, amikor jónak látja. Te vagy a gazdája, a "falkavezér" te mondod meg neki, hogy mikor ehet. Ha megengedted, akkor adj 5 percet, hogy megegye, ami előtte van. Ha nem ette meg, akkor vedd el tőle. Este ugyanez, az ebédet pedig úgy ahogy van, felejtsétek el. Ha nem nyúl hozzá, akkor bizony éhen marad. De ha napközben nekiálltok etetni, mert "jaj szegény biztos nagyon éhes" akkor hülye lesz normálisan enni. Ha éhes, akkor meg fogja enni, amit reggel és este elé raksz.


Mindezt nem viccből írtam, az evés az egyik legfontosabb része a kutya életének.

Másrészt nem tudom, hallottál e arról, hogy gyomorcsavarodás. Tudod mi okozza? Ha egy kutya teli hassal ugrál és futkározik. És ez nem játék, mert a kutya néhány óra alatt belehalhat. Azért is írtam, hogy reggelit csak séta után, és vacsorát is csak séta után kapjon. Aztán ha evett, akkor egy rövid ideig legyen nyugton.


Nincs azzal baj, ha napközben adsz neki a pörköltből 1-2 falat húst, de az tényleg ne legyen több pár falatnál.

Sok sikert! :)

2011. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!