Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsolnátok valamit? Kutyane...

Tanácsolnátok valamit? Kutyanevelés kérdés. Van egy 3,5 hónapos keverék szuka kutyám. Nemrég költöztünk kertes házba és ő két fiatal cicával együtt érkezett haza, de más helyről.

Figyelt kérdés

Akkor 8 hetes volt. Egy nap kellett hogy összeszokjanak, azóta együtt alszanak, rengeteget játszanak együtt.

A problémám a következő. Ha kimegyek foglalkozni a kutyával, az elején nagyon lelkes, izgatott, persze a macskák is. NA az egészből az keveredik ki, hogy ők bírkóznak, kergetőznek, néha sikerül a kutyát pár percre lekötni (tanítás, labdázás), de aztán a macskák újra elcsábítják.

Már ma is bezártam a cicákat a kis házba, és úgy csak rám figyelt a kutya. Amúgy sok mindent tud már, ül, fekszik, helyére megy, hempereg, pacsit ad, és ha nincsenek ott a macskák akkor minden alkalommal hívásra odajön. Ha ott vannak akkor szinte a füle botját nem mozdítja.

Sétálni tegnap vittük ki először, az oltások miatt, napközben általában összességében 3-4 órát vagyunk velük.


Hogy tudnám a macskák bezárása nélkül elérni, hogy rám figyeljen elsősorban? Vagy még pici hozzá?

Tudom az lett volna a jó, hogy nem együtt érkeznek,de ezen már változtatni nem tudok.

Természetesen lehetetlent nem akarok tőle várni, csak első kutya és nem tudom hogy ezen változtatni kell e.


2011. nov. 17. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Zárd el a macskákat, a tanítási időszakban mindenképp. A fegyelemmel ráérsz még, meg egyébként is fokozatosan kell a figyelmet elterelő ingereket beépíteni a tanításba. Először tanulja meg a kutya nyugodt körülmények között, hogy mit kell csinálni, aztán majd később hozzáadod, hogy mindig meg kell csinálni, nem csak akkor, amikor ketten vagytok. Ez felnőtt kutyáknál is így hatékony, kölyköknél meg pláne, ők nem tudnak még sokáig koncentrálni, és hát persze mindenük a játék :)
2011. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kutyával játszani akaró többi állat az egyik legzavaróbb tényező, fegyelmezett, rutinos kutyáknak is nehéz megállni, hogy ne foglalkozzanak a fejükön ugráló többi kutyával, macskával. Szóval ha már egyedül jól "működik" az eb, ne azzal kezdd a zavaró tényezők beiktatását, hogy ráengeded a macskákat, az csak a vége legyen, szép fokozatosan építsd fel az oda vezető utat :)
2011. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit megnyugodtam, köszi a választ.

Attól félek, hogy ők egy falka, én meg nemhogy falkavezér, még falkatag se vagyok...

Egyébként ha kettesben vagyunk, minden "tisztelet" megad, játszunk, engedelmeskedik, motiválható, stb.

2011. nov. 17. 11:47
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, még a sétánál is, képzeld a macskák elkísértek minket.Pedig reméltem, hogy oda már nem jönnek..

Egyszer még a lakásba is behoztam a kutyust (nem szeretett bent lenni kicsinek sem), a macskák kívülről kaparták az ajtót, a kutya belülről...Nagy az összhang.

2011. nov. 17. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:

:)

Nos a cicákat nem fogod tudni a helyükre parancsolni, szóval muszáj lesz őket elzárni. Egy 3,5 hónapos kölyöknél természetes, hogy inkább játszana. Ő még nagyon kicsi, nem véletlen, hogy kutyaiskolába is 7-8 hónapos kor után lehet csak vinni.

Nagyon sokat tud már így is a korához képest, a végén túlképzett lesz:D

2011. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát a cicákkal semmit nem tudok kezdeni, lányom nagy kedvencei. Így is csak akkor tudom majd elzárni őket, ha ő oviban van.

A kutyussal klikkerezünk egyébként, nem vita índitásnak szánva írom!!!

Élvezi a tanítást, ha meg nem érdekli, akkor otthagy és kész. A tanítás amúgy heti 20 perc, azalatt tanul meg egy új trükköt, és mindennap gyakoroljuk a régiket, de azt már klikker nélkül, dícséretre.

2011. nov. 17. 11:59
 7/10 anonim ***** válasza:

ebben a korban nekik természetes,hogy inkább a fajtársak,más állatok érdekesebbek,mint az ember.3kutyám volt már,mindegyiknél ugyanezt tapasztaltam.kinőnek belőle,majd ha 5 fölött lesz,szó szerint könyörögni kell nekik,h menjenek játszani más kutyákkal...

amúgy ha foglalkozni szeretnél vele akkor mindenképpen zárd el előle a "barátait",mert nyilván egy kisgyerek is szívesebben megy játszani,mint tanulni

2011. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy klikkereztek, az meg pláne, hogy már ilyen bonyolult kérdéseken gondolkodsz, és nem úgy állsz hozzá, mint a többség, hogy ez így nem megy, és akkor hagyják a francba.


Egy jó tanács, amit szokjatok meg már az elején. A tanulást - és a játékot is - mindig te kezdd el, te irányítsd és te fejezd be. Sose várd meg míg megunja és faképnél hagy! Gyakorolj vele mindig éppen csak annyit, amennyi után ő még szeretné folytatni, így motiváltabb lesz a következő leckénél! Ha pedig mégsem jól lőtted be az időt, és látod már rajta, hogy unja, dekoncentrált, menni akar, akkor ránts elő egy olyan feladatot, amit már ismer és szeret, azt még gyorsan csináltasd meg vele, nagy dícséret, és engedd el. A lényeg, hogy mindig te legyél az, aki befejezi a tanulást. Sose várd meg míg lankad a figyelme, a kutya tanításra fokozottan igaz, hogy a csúcson kell abbahagyni! Inkább sok apró, jó kedvű gyakorlás, mint kevés hosszabb, unalmas. Így fenn marad az érdeklődése.


És egyelőre én is azt javaslom, hogy zárd el a cicákat. Később tekintélyből már elvárhatod, hogyha te "vagy olyan kegyes, hogy magad hívod tanulni" akkor ne legyen képe ott hagyni, de mostmég egy kölyöktől ez irreális elvárás lenne és ha meg is tudnád csinálni, akkor is frusztrált lenne tőle. Majd szépen fokozatosan beépíted a cicákat zavaró ingernek. Először lehet úgy is, hogy a cicákat lekötöd valamivel (mondjuk kajával), hogy jelen legyenek, de ne zavarkolódjanak.

Nem tudom milyen technikával klikkereztek, de enegem formálásnál még mindig zavar a macska. A kutyának forognak az agytekervényei, ezerrel gondolkodik, a macska meg ránézésre levágja, hogy mi lenne a feladat, és provokálja a kutyát. Ha az gyakoroljuk, hogy a kutyának bele kell mennie valamibe, a macska a 15-ödik klikk után levágja és belemászik. Na most így meg már nem fér oda a kutya. Szóval inkább vinnyogjon a csukott ajtó mögött, minthogy zavarja a tanulást én azt mondom.

2011. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyesen hangzik, hogy ennyi mindent már megtanult, és ilyen sokat foglalkozol vele. Az hogy szereti a társaságot, zabálni való :), de ha ilyen társaság kedvelő, nem nagyon van más választás, mint a tréning idejére a macskákat látószögön kívül helyezni.
2012. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőkkel.Én is elzárnám a cicákat.De talán tudok segíteni a többiben is.Engedd ki a macskákat,és kezd el tanítani a kutyát,ha nem figyel rád és a macskákhoz megy állj elé told el a macskáktól,és adj ki egy számára idegesítő hangot.Akárhányszor arrébb rakod adj neki egy jutalomfalatkát,hogy tudja,ott jó helyen van a macskáktól távol.Én így tanítanám meg.Lehet,hogy nem jó ötlet,és akkor sajnálom,de kérlek próbáld ki.
2012. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!