Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az AKITA jó döntés egy egy...

Az AKITA jó döntés egy egy kicsit tapasztalt csajnak?

Figyelt kérdés
Az akita lesz az első kutyám.Imádom a kutyákat.Rajongójuk vagyok. :)

2011. nov. 19. 18:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Akita semmiképpen sem. Olvastál róla? Rettenetesen rossz természetűek. Gazdájukhoz ragaszkodnak, de ha ő el van foglalva valamivel vagy csak egyszerűen lusta nagyot fütyül a gazdira. Nagyon nehezen tanítható, bár okos kutyák. Gyerekekkel nem igazán türelmes.. bár van kivétel. Kezdőnek SOHA! Akitát ne!
2011. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
az elottem levo szerintem utalja az akitakat, me nagyon rendes kutyak...ha oket szereted akk nyugodtan....:)
2011. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
2011. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nem, nem utálom őket, gyönyörű kutyák, nagyon is tetszik a fajta. De hidd el, nem kezdőknek van!" Elég erőszakos, önálló, szófogadatlan kutya! Elég elmenni egy kutyasuliba, elolvasni pár könyvet..
2011. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
mamáméknak volt akitája szinte vele nőttem fel nagyon jó természetű kutya volt :) nevelés kérdése minden amúgy, én csak ajánlani tudom..és elég kicsi voltam még akkor most vagyok 19/(L) és csak pár éve pusztult el..mondom nagyon kicsi voltam még és vele játszottam.. szerintem jó választás ez a kutya fajta amúgy nekem is tetszik :)
2011. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
35%

Hát én inkább az első hozzászólónak adok igazat.


[link]


"Tanítása: A magabiztos és következetes módszerrel dolgozó gazda nagyon sok mindenre meg tudja tanítani az akitát. Ez a kutya veréssel, kiabálással és erőszakkal nem kényszeríthető az ember iránti tiszteletre. Igazán jó nevelési eredmények csak a változatos, ismétlésektől mentes módszerekkel érhetők el. Viszonylag engedelmes fajta, de azért megvan a saját akarata is."

2011. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Látom, a francia buldog vs. bullterrier kérdést is Te tetted fel...:)



Könnyebben tudnánk segíteni, hogy milyen fajta kutyát válassz, ha megmondanád, hogy kertbe, vagy szobába lenne-e, mennyit és hogy tudnál vele NAPONTA foglalkozni, a család is kivenné-e a részét a kutyanevelésből, járna-e kutyasuliba, stb...


Mivel írtad az előző kérdésednél, hogy szobakutya lenne, az akitát én innentől kihúznám a listáról.

Lehet lakásban is tartani, nem fog belehalni a kutya, de jobb neki a kertben.


+ ha jól emlékszem, 13 éves vagy (?), és ez pont a határán van annak a kornak, amikor a kutyának már falkavezérévé válhatsz.


De lehet, hogy a kamaszodó kutya riválist fog benned látni, és akkor a jóisten adjon neked türelmet.:D


Egyébként ragaszkodsz a fajtatiszta kutyához?


Ha van kedved, menhelyeken is szétnézhetsz, vannak fajtatiszta kutyák is, meg full keverékek.

De a keverék kicsit sem jobb vagy rosszabb, mint a fajtatiszta - ráadásul a menhelyen már meg tudják mondani, hogy milyen a kutyus jelleme - izgága, vagy lustika, stb...


belinkelek Neked egy jó menhelyet, ha van kedved, nézz szét a kutyusok között!:)


[link]


Ebolának például szerintem nem sokan tudnának ellenállni!:)

2011. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Itt ezeknél a kérdéseknél már leírtuk, hogy miért nem ajánljuk az akitát gyerekeknek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2380998-melyi..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2378335-berni..

2011. nov. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A tapasztalatlanoknak ugyanezekért nem.
2011. nov. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Még hogy 13 éves kislánynak. Pláne nem! Tudom hogy ez neked semmit nem számít, mert akkor is olyan kutyád lesz, de azért leírom véleményem. Az Akita mivel nagyon önfejű, az 1. hónapba elfog tőletek szökni, ilyen kisgyerek még nem tud neki parancsolni, tanítani sem... AKITA! Ezek szerint nem is olvastál róla semmit...
2011. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!