Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fog erről leszokni,...

Mikor fog erről leszokni, vagy mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés

3 tacskó kutyám van, a legkisebb 10 hónapos és nagyon ragaszkodik anyukámhoz, olyannyira,hogy mikor anyukám elmegy addig vonyít amíg vissza nem jön.

Nem tudok vele mit csinálni, játszani nem szeret, nem tudom mivel lehetne elterelni a figyelmét, de én most beteg vagyok így nem is tudok vele mit csinálni csak vonyít.


2011. nov. 29. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
csak tudatos neveléssel és egyedülmaradási tréninggel lehet megoldani...kérjetek szakértői segítséget otthonra, mert valószínüleg egy tucatnyi viselkedészavar van a háttérben és 3 teljesen félrenevelt kutya
2011. nov. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De szeretem az ilyen embereket....5 mondatból megállapítottad,hogy 3 félrenevelt kutyám van mert az egyik nem tud egyedül maradni.

Egy szót nem írtam a másik 2 kutyámról, csak annyit ,hogy vannak de te meg állapítottad,hogy velük is gond van.

Gratulálok!

Ilyen válaszok nem érdekelnek!!!!!!!!!!

Szakértőt se tudok szerezni mert az sem ingyen jön...

2011. nov. 29. 12:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik módszer időigényes, amit leírok.


1. Ha a kutya egy pillanatig is, de csöndben marad, dícséret és jutalomfalatot adjál neki. Ha vonyít, ne foglalkozz vele - ez rendkívül hosszú folyamat lesz, amíg megérti, hogy mit is akarsz tőle.


2. Anyukádnak hozzá kellene szoktatnia a kutyát az egyedülléthez. Pl.: kutya szobában van, anyukád kimegy, becsukja az ajtót, majd amikor visszamegy nem csap nagy hűhót maga körül, majd ha a kutya lenyugodott,odahívja magához. Ezt 2 percről ki lehet akár 8 órára is nyújtani, kitartó gyakorlással.

2011. nov. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát sajnos erre nincs azonnali gyógymód, azon kívül, hogy agyoncsapod... (Képzelem, milyen kellemes lehet betegen hallgatni a vonítást...)


Anyukádnak kéne ebbe sok időt-energiát befektetni, hogy ezt a problémát megszüntesse. Ahogy az előttem szóló írta, azt kell megtanítani a kutyának, hogy ha anyukád kimegy az ajtón, akkor nem eltűnik az ismeretlenben, hanem vissza fog jönni.

Az más tészta, hogy ez a viselkedés tényleg a helytelen nevelés eredménye. Sok ember még meg is van hatva, hogy "de édes, hogy hiányzom neki, és hogy örül, mikor hazajövök". Ez nem egészen így van, ugyanis ez akkor szokott előjönni, ha a kutya úgy érzi, hogy ő tartozik felelősséggel az ember biztonságáért - vagyis ő a falkavezér. És pánikba esik, mert fogalma sincs, mi történik veled az ajtón túl. Ahhoz szokták ezt hasonlítani, mintha egy anyuka szem elől tévesztené a totyogó kisbabáját. Naná, hogy üvölt az ajtónál. Csak egy kutyától nem várja az ember, hogy a kisbabájának tekintse.


Így gyorstalpaló szinten annyit tehettek:

Ne figyeljetek a kutyára, amikor hazaéréskor körbeugrál benneteket. Rá se nézzetek, míg le nem nyugszik.

Ne engedjétek, hogy önhatalmúlag hozzátok érjen, csak, ha ti hívtátok. Semmi dörgölőzés, semmi ölbe ugrás.

Mindig ti egyetek először, és a kutya csak akkor nyúlhasson az ételéhez, ha engedélyt kap rá.

Ha sétálni viszitek, ti lépjetek ki először az ajtón, és soha ne engedjétek, hogy előttetek trappoljon séta közben.


Van sok jó cikk a neten, pl. ez is [link]

itt meg egy részlet Jan Fennell egyik művéből: [link]

Olvasd végig, első hallásra furcsának tűnhet, de hidd el, működik! (Persze megfelelő kitartással!)

2011. nov. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

ha te otthon vagy, akkor a kovetkezot javaslom.

Amikor vonyitani kezd, akkor szolj ra valami jol azonosithato szoval.

Majd ha nem hagyja abba, akkor ontsd le egy bogre vizzel.

Elobb utobb osszekapcsolja a vonyitast a tiltoszoval, azt pedig a kellemetlen elmennyel.

Abba fogja hagyni.


(nem, nem vagyok allatkinzo, es tudom, hogy a kutyat pozitiv elmenyekkel is lehet nevelni, am aki ennyire nem ert hozza, annak ez a modszer hatasos lehet.

Ps: eleddig 6 kutyam vol, jol kepzettek, jolneveltek.)

2011. dec. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!