Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » óriás Schnauzer, német juhász...

óriás Schnauzer, német juhász vagy rottweiler?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Mind három fajta tetszik.

Írok pár szempontot írjátok már le mindhárom kutyának arról a szempontról hogyan viseli,mennyi kell neki,stb.

szempontok:

mozgékonyság(kmben kb)

kezelhetőség (kan is)

más kutyákkal viszony

kiképezhetőség,tanítás

házörzés

amiket én tudok adni:

Tavasztól őszig(ameddig nincs ennyire hideg és mondjuk 17:00-ig világos van)

egész nap kinnt lehet a kutya nagy portán,1 óra intenzív mozgás(kb 5-7 km),10-15perc tanítás,30perc játék

és hétvégén kutyasuli

ilyenkor télen november 01-február 29-ig (ameddig hideg van és 17:00nál hamarabb sötétedik

30 perc intenzív mozgás (3 km)10 perc tanítás,20 perc játék,hétvégén kutyasuli

Hétvégén persze mindig van rá napi séta 6-10 km(hosszabb túra)kutyasuli,

,1 óra játék,

szerintetek ilyen körülméynek között melyik a legjobb kutya?

melyik a legkönyebben kezelhető kutya a fenti 3 közül,a schnauzer,nem?


2011. nov. 30. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
német juhász... vagy a schnauzer. De én inkább a német juhászt mondom
2011. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de csak azért mert neked is az van?

mert mondjuk a legtöbb embernek német jucija van,és ne legyetek légyszives elfogultok :) már bocsi,

2011. nov. 30. 20:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Német juhász:


-Mozgásigény: nagy mozgásigényű fajta napi 2 óra mozgás (ebben benne van a játék is) Egy Német juhászt nem csak fizikailag kell lefáraztani hanem szellemileg is. Napi 10-15 perc ilyen téren kevés neki kevés neki. Egy munkakutya. Imád dolgozni. De nem csak olyan feladatok kellenek neki hogy meg tanítok neki egy pár trükköt annál azért több. ( Az Agilityben is nagyon jó a a fajta.



-Kezelhetőség, tanítás:

Ez nevelés kérdése kan/szuka egyformán jól kezelhető, és engedelmes kutyák ja jól vannak tanítva. Családi kutyának tökéletes választás de egygazdás. Könnyen tanítható de néha makacs tud lenni. Ezért csak tapasztalt gazdának való.DE amúgy meg nagyon okos és könnyen tanul.


-Más kutyákkal való viszony:

Nevelés kérdése. Nekem is van egy kan. Másik 3 kannal él együtt egyik sincsen ivartalanítva mégis jól el vannak. Bár a falkában a saját helyét kiköveteli.


-Házőrzés:

Nagyon jó Őrző-védő kutya!



A másik 2 fajtáról nem tudok nyilatkozni még nem volt a 2 fajta közül egyik kutyám sem.

2011. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Rotis_lány ***** válasza:
ezekre a körülményekre: német juhász
2011. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
schnauzernek több mozgás kell?
2011. nov. 30. 21:26
 6/14 Rotis_lány ***** válasza:

Igen. A rotinak meg az érdemi rész kevés. Nem elég neki a napi 10-15 perc tanítás.


Snauzer mozgásigényéről:

"A schnauzer ősei az univerzális munkakutya szerepét töltötték be, elsősorban fuvarosok, lovászok szolgálatában. Az ősöknek kettős feladata volt. Azokban az időkben csak a lófogatú vontatást ismerték, a schnauzer állandóan ott ügetett a lovak mellett, akár 30-40 km is"

2011. nov. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

jó,hát senki nem fog vele 30-40 km-t sétálni.

meg azok a kutyák más körülményekhez voltak szokva,a mostani schnauzerek szerintem nem bírnák.

Én úgy hallottam,hogy a nj sokkal mozgékonyabb,mint az óriás snaci,és azt többen is mondták,ezért rá gondoltam.

jó persze régi snacik bírtak 30-40 km-t gyalogolni,de nj sokkal tovább bír futni,meg kicsit fürgébb

2011. nov. 30. 21:52
 8/14 Rotis_lány ***** válasza:

Szerintem azt válaszd, amelyik neked a legjobban tetszik. :) Ha látod rajta, hogy fáradt, akkor nyilván kevesebbet, ha élénk, akkor többet fogtok sétálni.

A német juhászt a kezelhetőség miatt javasoltam. (3 nj-m is volt)

2011. nov. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
értem....
2011. dec. 1. 06:35
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mind a három eléggé harcias fajta.


A snaci jól bírja a hideget is a hosszúra növő bundája végett is, persze időnként nyírni is kell.


A roti a nagy általánosságot véve a többi kutyával harciasabb, de őrzés védésre kiváló. Nem annyira mozgékony mint egy Német vagy Snaci.


A német juhász jó pörgős. Idegen kutyákkal szemben szintén agresszív, de ez a vérmérsékletétől is függ.

Nagyon jól terhelhető.


Szerintem mind jó. Azt, hogy melyiket választod azt csak te döntheted el. Amelyik fajta szimpatikusabb neked.

2011. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!