Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan/Miben hozzuk haza a...

Hogyan/Miben hozzuk haza a kiskutyát? (vonaton)

Figyelt kérdés
Kinéztem egy kiskutyát magamnak, de elég messze van (2-2,5 órás út). Vonattal tudnánk csak érte menni, mivel nincs kocsink. Még sosem láttam hogy szállítanak kutyát vonaton. Vennem kell valamilyen szállító dobozt? Vagy elég egy kartondobozba tenni? Van egy összecsukható, műanyag dobozunk is. Abba beletehetem?
2011. dec. 4. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Amikor lehet, én a helyedben kivenném és az ölemben utazna :)

Egy dolgot ne felejts el, hogy 2-2,5 órás út nagyon hosszú egy kiskutyának, pisilni biztos, hogy fog, de lehet, hogy még kakilni is!

Igazából szerintem bármi megfelel a célnak, amiben kényelmesen elfér!

Vizet és tálat is vigyetek az útra!

Mai árak mellett, ha 2 felnőtt utazik vonattal, akkor kb. annyira jön ki a vonatjegy oda-vissza, mintha kocsival mennének.. Nincs ismerősöd, akinek ha kifizeted a benzint, elvinne titeket?

2011. dec. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szállítóketrec.
2011. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát ezt úgy találtuk ki, hogy mivel vidéken leszünk karácsonykor és 27-én jövünk haza, leszállunk az egyik állomáson, ahova, ha szerencsénk van, akkor el tudja hozni a mostani gazdája a kölyköt.

Na már most több probléma is van. Egyrészt a családom nem tudja, hogy kutyust kapok karácsonyra, mivel nagyon ellenzik a lakásban tartását, úgyhogy nem nagyon tudok magammal olyan dolgot vinni, amiből rájöhetnek, hogy kutyusért megyünk. Szóval ezért gondoltam az összecsukhatós dobozra, mert azt be tudom tenni a bőröndöm aljába. Tálakat azt még talán tudok is vinni, max nem kutyatálat és kimagyarázom.:D Tudom ez most fura, de muszáj így intézni, hogy ne legyen veszekedés.:S Ha pisil/kakil, akkor azzal mit kezdjek a vonaton?:S

Kocsi sajnos egyik ismerősünknek sincs, nem is a pénzzel lenne a gond, mert ha lenne, akkor inkább kifizetném, mert kényelmesebb lenne úgy a kutyusnak is. Valami rongyokat teszek majd még a dobozba. Az elég lesz neki? És a BKV-n kell neki is jegyet venni? Nagyon pici kutya (Kb. 10-15 cm magas még).

Bocsánat, ha butaságokat kérdezek, de valahogy meg kell oldanom és nem tudok kitől tanácsot kérni.:(

2011. dec. 4. 12:49
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi már szállítottunk vonaton kiskutyát, nekünk volt szállítódobozunk és beleraktuk, de mi kivettük belőle, mert nem fértek el a doboztól, semmi baj nem volt, miénk kibírta wc-zél nélkül. Hajrá :)
2011. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most hirtelen ezeket találtam:

[link]

[link]

Ezek jók lennének az útra?

2011. dec. 4. 13:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen. Lényeg, hogy a kutyus kényelmesen elférjen.
2011. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én vinnék egy plédet az ölembe tenném,ott utaztatnám. Vinnék itatótálkát, és törlőkendőt ha kakilva.

A dobozba csak nyüszítene, az is új , a vonat hangja is új, a környezet, a sok ember. Szóval nálad nyugodtan aludni fog. Fontos hogy az utazás előtti órákban ne kapjon enni, mert a riadalom miatt hányhat is.

2011. dec. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
alegjobb egy szállítódoboz, amit linkeltél.
2011. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:

Tavaly télen vittem busszal-vonattal másfél órán keresztül a kabátom alatt 8 hetes kiskutyát. Aludt végig egész úton. Engem meg előreengedtek az ajtóban, mert csak azt látták, hogy dudorodik a kabátom és azt hitték, hogy terhes vagyok:))))

A nyakamba kötöttem egy hosszú sálat, beleültettem a kiskutyát és rágomboltam a kabátot. Csak az orra hegyét dugta ki, mert hideg volt.

Csak nehogy repülj kutyástól, ha meglátják a szüleid!

2011. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az cuki lehetett!:D

Már nem a szüleimmel lakom, csak még így is sokszor beleszólnak dolgokba, pedig 300 km választ el tőlük!:) Mondtam, hogy bonyolult a helyzet.

A lényeg, hogy ha tudnának a kutyáról, akkor állandóan megpróbálnának lebeszélni róla, mert ők nem szeretik őket és én csak felesleges idegtépésnek tartom!:) Ha meg már meglesz, akkor nincs miről lebeszélni!:P

Amúgy közben elvitték a kutyust, úgyhogy megpróbálok közelebb keresni másikat.:(

2011. dec. 5. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!