Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok pomerániai...

Tapasztalatok pomerániai törpespiccel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Olvasgattam elég sokat a fajtáról de nagyon kevés dolgot írnak róluk. Az igaz hogy nagyon hangosak?
2011. dec. 4. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A pomerániai vagy másik nevén törpespitz (a két szó tökugyanazt a fajtát jelöli!) nagyon ritka és ennek megfelelően elég drága jószág. Annak a 2-3 kennelnek a kutyái, akik ezt a fajtát tenyésztik az országban a kutyái tudtommal jó idegrendszerűek, az áruk 6 számjegyű és valószínűleg nem is 1-el kezdődik. Ne tévesszenek meg a hirdető oldalas eladó kölykök, abban 1000%-ig biztos lehetsz,hogy ilyen helyeken törpespitzet nem kapsz.
2011. dec. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem magyarországi kennelből származik, Svájcban veszem, nem szaporítótól (amúgy itt sem olcsóbb, sőt). Van már kutyám, tudom hogy erre oda kell figyelni. Én inkább csak a jellemére vagyok kíváncsi, személyes tapasztalatokra. Nem szeretném pl. ha ugatós lenne, bár tudom hogy nevelés kérdése is. Azért köszi a választ :)
2011. dec. 4. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a pomerániaiak szeretik hallatni a hangjukat, ismerek 2-t, a háztömbben vannak ahol mi is lakunk, minden kis neszre ugatnak, pedig kutyasulis kutyák, gazdái már bocsánatot is kértek, hogy ennyit ugatnak (engem nem zavar, nekem is van kutyám). Valahol olvastam is, hogy nagyon sokat ugatnak, de nem tudom, hogy hol, pedig nagyon hosszú cikk volt, a pomerániai kutyákról. Egyébként okosak és aranyosak voltak.
2011. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ... azért remélem jó neveléssel megelőzhető az állandó ugatás.
2011. dec. 8. 02:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Jelleme: A spitzek eleven, vidám, mozgékony és energikus kutyák. Meglehetősen értelmesek, nagyon szeretnek tanulni, a gazdájukhoz hűségesek, de nem erőszakosak; éberek és szeretnek ugatni. A törpespitz kicsiny termetű ugyan, de nem ilyen benyomást kelt, és egy kicsit túlzottan is magabiztos lehet. A spitzek pontosan tisztában vannak gazdájuk birtokának határaival, és egyedül nemigen merészkednek ki onnan.


Társas viselkedése: Ezek a kutyák általában jól kijönnek fajtársaikkal, de ha egy másik, (sokkal) nagyobb kutya megtámadja őket vagy erőszakosan viselkedik velük, néha elfeledkeznek szerény méreteikről. Az ilyen egyedeket a gazdájuknak kell megvédenie – saját maguktól. A törpespitz nem igazán jó választás a heves természetű gyerekek mel1, mivel ezeket a kutyákat a túl nagy nyüzsgés és zaj felidegesítheti. A háziállatokkal, például macskákkal valóban problémamentes. Az idegenekkel szemben többnyire éberek, és számukra mindig a család az első.

(Kutyatár)


Jellem

A spicc figyelmes és élénk kutya, gazdájukhoz különlegesen kötődik. Nagyon tanulékony és nevelhető. Idegenekkel szembeni bizalmatlansága, a vadászösztön hiánya különlegesen jó házőrzővé teszi. Nem félénk és nem agresszív. Különleges tulajdonságai közé tartozik időjárástűrése, robusztussága és hosszú élettartama.

A spiccek számára mindig a család az első. A háziállatokkal – például macskával – való együttélésük többnyire problémamentes. A fajta kevés hibájának egyike, hogy a spicc könnyen csahol. Már egész kicsi korától rá kell szoktatni, hogy amikor történik valami, csak néhányat vakkantson, majd maradjon csendben. Egy kiskutya ugyan nagyon aranyos ahogyan mindent megugat, ez azonban később sok probléma forrása lehet.

(spitz.hu)


Tömbházban is lehet tartani, ha ugatása nem zavarja a szomszédokat.(háziállat.hu)

2011. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeket már olvastam... inkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi (bár a kérdésemben ezt tényleg nem írtam, bocsi) mert ezek az oldalak általában csak körülírják a fajtát és szinte az összes a másikra hivatkozik. Azért még egyszer köszönöm a választ :)
2011. dec. 8. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
A spitz.hu oldal a MEOE Magyar Spitz Klubjának honlapja, vagyis azt hiszem elég hiteles információkat ad. De ha gondolod, akkor írj a klub címére is, az elnök nagyon kedves, segítőkész.
2011. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Koni válasza:
Az én pomim nagyon ritkán ugat. Még csak nevelnem sem kellett. De persze ez kutyánként is változik, hiszen mindegyikük egyéniség. :)
2012. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!