Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szűnnek már meg ezek a...

Mikor szűnnek már meg ezek a dolgok?!

Figyelt kérdés

Mi az ami véget vehtet annak, hogy MINDEN TIT kutyát könyörög ki magának karácsonyra(főleg a 12-18éves korosztály lány tagjaira gondolok, akik még anyuci apuci pénzén vannak!!!)És mikor lesz végre minden ember normális kutyatartó??!!!Mikor jön el végre az az idő, hogy a falukban a kutya nem csengő helyett üzemel és rendesen kap enni és évente megkapta a veszettség és a kombinált oltástát is+chip és minden kutya aki csak hobbi kutya ivartalanítva lesz!??!! Mikor lesz már az, hogy sorba szűnnek meg a menhelyek,mert nincs kutya, mert ami van, az mind gazdinál van, felesleges szaporulat meg nem születik,és mindenki boldog???Mikor kerül már rend az emberek fejébe????!!! Miért nem gondolják át az emberek, hogy a kutya ugyanúgy érző lény, mint Ők és nem lehet vele rossul bánni, a kutya nem egy játék hanem egy társ egy jó barát, és gondoskodni kell róla!!!!!!!!!!!!

Az ebadó ezen mennyiben fog változtatni????

Remélem nagy változások lesznek, és törvények!!

Én kb 5év leforgása alatt a következőket szeretném tapasztalni Magyarországon, az ebadó bevezetése után:

1. Az utáckon nincs kutyapiszok

2. Csak annak van kutyája, akinek van rá megfelelő pénze

3.Minden kutya chippelve és ivartalanítva va

4.Nincsenek szaporítók

5.Megszűnnek a menhelyek és csak elvétve van 2 vagy 3 az országban de nincsenek azok se tele...

Ezeket a változásokat szeretném Én látni....

Ti hogy vagytok ezzel? Ki az akinek tetszenek az elgondolkodásaim?Ki az aki egyetért velem? Ki hogyan látja a mai kutyatartás helyzetét Magyarországon?

Minden válasz érdekel:) Amúgy csivavám van, nagyon szeretem, mindent megadok neki, egy évben ha az ebadót is beleveszem 50ezer Ft a teljes költség, ebben a kaja az orvos a kozmetikus és minden bennevan:) De ti mit gondoltok Magyarország kutyatartásáról?? Milyenek itt az emberek és mi kéne ahhoz, hogy megváltozzanak???

Csoda??....Vagy még keményebb törvények????

21/L


2011. dec. 12. 16:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 17:23as!


Az én kutyám ivartalanítva és chippelve van, de gondolkodó ember vagyok, és tudom azt, hogy hiába a chipp és az ivartalanítás képzled el, akkoris befogják szedni mindenkin az adót, majd csak figyeld meg:) És ezt nem viccből írom, van realitásérzékem, és tudom ,hogy így lesz!!!Ezenkívűl nem segítettem még be menhelyen őszintén szolva nem is szeretnék... Mert nem szeretném, hogy legyen menhely!!! Ja és nemtudom, mi a bajod velem, örülni kéne, hogy valakit érdekel ez a téma, mert tudod, sok pici kutyatartó (csivava, yorki, máltai , bichon és tárasi) nem is törődik azzal, hogy mi megy ebben az országban nyalják falják a kiskutyájukat, és le.arják a menhelyet, és azt, hogy egyes helyeken szenvednek a kutyák!!!Tudod, vannak ilyen kutyatartók is ám!!!Sőt sajnos elég sok!!!Amúgy pedig, ha Én még segítenék is egy menhelyen mint őnkéntes az olyan lenne mint a Dunába vizet hordani, mert semmi változás nem történne vele,kérlek hidd el hogy ígyvan!!Ide változások kellenek, törvények és rend az emberek fejébe!!Hosszútávon csak ez vezet eredményhez!!

2011. dec. 12. 17:35
 12/19 Akiteki ***** válasza:
Szépen összefoglaltad. Ez felér egy esti imával.
2011. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Millió és egy indokot tudnék felsorolni, amiért ez SOHA nem lesz így, ahogy Te leírtad.
2011. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok hogyan győznéd meg a vidéken élő, 80 éves nagymamámat, hogy a kutyába rakasson chipet, és ivartalaníttassa. A nagymamám nem fogja 70 ezres nyugdíjának a felét odaadni egy olyan "nemes célért" amit nem is ért meg, hogy miért szükséges.

Neki a kutya csak egy állat, aki azt a funkciót szolgálja, hogy elüldözi a rókákat, menyéteket a baromfi udvarból. És ezért képtelen lennék rá haragudni, mert a szíve jó, épp csak ő egy más kultúrában nőtt fel.


És amíg mi emberek egymásért sem vagyunk képesek igazán felelősséget vállalni, addig nem sok értelmét látom erről a témáról beszélni.

2011. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Nyugaton úgy tudom, már elég szép eredményeket értek el e téren...

Másfelől meg kell mondjam, hozzám úgy került 2 kutya (1 menhelyi, 1 talált), hogy a kutyatartásról annyit tudtam, hogy a kutyának enni kell adni, meg nyakörvet, pórázt rárakni és sétáltatni.

És úgy gondoltam, hogy ezzel mindent tudok.


Honnan kellett volna tudnom, hogy van klikker, hogy miért fontosak az oltások, hogy mivel és hogy etessem a kutyákat, hogy mi az agility, a bikejöring, mi a különbség a falkavonulás és a munkaséta közt, miért jó a kutyasuli, hogy pásztorkutyával miért nem megyünk ŐV-re, stb stb...


Suliból?... Nem tanítják.

Szülőktől?... Nem tudják...

Kitapasztaltam, utána olvastam, kérdeztem...


Szerencsére mára ez a helyzet gyökeresen megváltozott.

Csakhogy. Nekem rengeteg időm volt erre, mivel pszichiátriai kezelés alatt álltam, suliba nem is tudtam járni.


Mindig is imádtam a kutyáimat, jót akartam nekik, de már tudom, hogy akkor nem tudtam, hogy kell... pedig azt hittem, jól csinálom... Csak aztán nem értettem, miért szökik el állandóan a két kutyám és zabál csirkéket meg borogat kukákat... (a megoldás a szellemi lefárasztás volt.)

És a legdurvább, hogy a tudatlanságom miatt szaporítottam 1-1 almot. Ezt most írom le először, senkinek nem mertem elmondani, mert már tudom, mekkora baromságot csináltam...

Iszonyatosan bánom, fogalmam nem volt róla, hogy jééé tüzel a kutyuskám, jééé talán vemhes is lesz... jééé talán hova mennek a kölykök?... (hogy csak a legalapvetőbb problémákat említsem). (Nagy mázlim volt, hogy mindnek találtam gazdát a baráti körömben, de ha ők nincsenek, akkor azok az emberek befogadhattak volna menhelyi kutyust is...Szóval 5 menhelyitől elvettem az esélyt egy jobb életre. 1 kölyköt én tartottam meg...)

Tényleg csak azt tudom mentségemül felhozni, hogy a kezelés előtt történt mindez, amikor minden olyan zavaros volt...


Szerintem a "régi öregek" hozzáállásán (akik falun csengőnek használják a kutyát, aki a kapun valószínűleg még soha nem lépett ki gazdástul) már nemigen fogunk tudni változtatni.

Nem hiszem, hogy Ilonkanéni besétál a Fressnapfba, kiválasztja a megfelelő pórázt a tacsijának és minden délután tesz egy sétát vele az erdőben... (pláne nem Barátok közt időben...)


De abszolút támogatnám, hogy legyen egy nagy felvilágosító projekt... Szórólapok sulikba, postaládákba, matricák a metróra,...

(Amúgy is egy holland srác szervez valami kutyás felvonulást - hasonlót a Critical mass-hez...)


A fiatalabbak jobb eséllyel fogékonyabbak lennének az ilyesmire...


Büntetéssel, megszorítással szerintem annyit érnénk el, hogy agyonütik a kutyáikat az emberek.

Az ország az összeomlás szélén van - nem politizálok, ez tény.

Sok ember éhezik, önmagát sem tudja ellátni, hát még az egykeresős családosok!

És akkor még jöjjön az ebadó, meg a hamburgeradó, meg a büntetés, amiért láncon van a kutya?...

Esélytelen, hogy ebből jól jöjjenek ki a kutyák...

2011. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

szerintem a szaporítás ellen az lehetne tenni hogy a chip meg az ivartalanítás ingyen lenne,akkor tuti többen mennének ivartalanítani a kutyájuk/macskákat..

amúgy én is egyet értek veled..

2011. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves 18:59-es válaszíró!:)

Nagyon becsületesen, és jól bánsz a kutyáiddal, te nehéz munka és már a kutya által tapasztaltad meg azt, hogyan legyél Jó és sikeres kutyatartó!!Csak gratulálni tudok neked, odafigyelsz a kutyáidra és szereted Őket!:)

Én más utat jártam mint Te... Olvastam és olvastam és bújtam az internetet a kutyaújságokat, és persze a kutyáskönyveket és mindemellett sporoltam a pénzt a csivavámra, mire meglett már mindent tudtam!!:) Tudtam az összes oltásról, az ivartalanításról az okításról is egykeveset, és minden egyéb ami egy kutyához kell!!Mások vagyunk... Mivel nekem nem lehetett csak úgy kutyám (a szüleim nem engedték meg) ezért mindent magamnak kellett megtudnom és minden feltételt megteremtenem hogy életem kutyája végre velem legyen!!!:) Nagy szeretet van közöttünk imádom a csivimet és Ő is engem:) Szeretném azt látni, hogy azok, akik normálisan tartják kiskutyájukat (is itt most külön a kis ölebekre gondolok) elgondolkodnak azon, hogy rossz a menhely és kéne valamit tenni,mert ez így nem mehet tovább...Amíg ezen az oldalon olyan kérdéseket látok kiírva, mint:

Jajjj szülni fog a kutyám most mit tegyek??

vagy Karira cuki muki kutyit akarok, hogyan zsaroljam meg a szüleimet, hogy megvegyék nekem?? vagy

Nem akarok drágán tk-s kutyát venni jó nekem az olcsóbb is ajánlanátok olcsó kutyát?? és még sorolhatnám ezeket a kérdéseket, hogy az ivartalanítás már nem is kerül szóba... Szóval amíg itt ilyen és ezekhez hasonló kérdések lesznek,addíg nem változott semmit a kutyatartás és a kutyaszociológia valamint kutya és az ember viszonya Magyarországon!Várom még válaszaitokat a témában, mint írtam is minden válasz érdekel és mindenkit felpontozok:)

2011. dec. 12. 19:52
 18/19 anonim ***** válasza:

Lehetetlent akarsz. És nem csak Magyarországon nem lesz sosem az, amit Te elképzelsz. Nézd meg a TV-ben a naaaaaaaaaaaaaaagy ámerikát, Angliát, stb. Ők a bezzeg országok. Akkor vajon miért is kell állatvédelmi kommandó? Állatrendőrség? Menhelyek, ahol kíméletlenül altatnak?

Az állat sosem lesz egyenlő az emberrel. És a világ más-más részein sokszor az emberek rosszabbul élnek,kevesebb jogaik vannak,mint jobb helyeken az állatoknak.

Most , sőt még sokáig lesznek menhelyek kis országunkban. Ha annyira a szíveden viseled a kutyák sorsát, ne álmokat szőjél, hanem keresd meg a lehetőséget, hogy segíthess akár menhelyen, akár bármelyik állatmentő csoportnál. A környezetedben próbálj meg ráhatni az emberekre, akik lehet, csak tudatlanságból nem megfelelően tartják az állataikat.Az elmúlt években már sokat alakult az állatokhoz való hozzáállás. Nem közeli jövőben, de kitartó felvilágosítással eljön az az idő, amikor még jobb lesz a helyzet.De az általad vázolt idea nem lesz sosem. Az embereken bukik meg .

2011. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha mindenki úgy gondolnà, hogy nem segít be menhelyeknek, mert ő azt szeretné, hogy ne is legyenek,akkor most még nagyobb kakiban lenne az a sok gazdátlan kutya. Álmodozni szabad, persze. Én is sajnálom az afrikai éhezőket is például, de nem ájulok el magamtól ez miatt. Majd akkor elhiszem, hogy neked ez szívügyed amikor nem csak a szád jártatod, hanem teszel is valamit a lehetőségeidhez mérten. A vàltozàsok nem maguktól következnek be az emberek gondolkodásaiban és cselekedetében, hanem màsok tesznek róla. Bocs, de nekem hitelesebbek azok az emberek, akik szabadidejüket és sokszor pénzüket nem sajnálva segítenek a bajbajutottakon. Ők oszthatják az észt. Nem tudom mitől várod a csodàt? Ez a helyzet, kezdeni kéne vele valamit, nem imádkozni, hogy bár mindenki jó lenne. Fel lehet és kell is háborodni a nem megfelelő állattartàson, de ezzel nem váltod meg a világot. Nyugatabbra sem az interneten sipàkoló húszéveseknek köszönhetőek a szigorúbb állatvédelmi törvények. Ha mindenki mindig azzal takarózott volna, hogy egyedül nem tehet semmit, akkor sosem történt volna semmi és még mindig a sötét középkort írnánk. Lehet negatív válasznak értékelni amit írtam, de azt hiszem ilyet csak olyan tenne, akinek nincs önkritikája. Én is gyàva lennék egyedül szembeszàllni a világgal, ezért csatlakoztam olyanokhoz akik már elkezdték.
2011. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!