Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chippet milyen idős korig...

Chippet milyen idős korig lehet átiratni?

Figyelt kérdés

Chippel vettük a kiskutyám már jópár hónapja, de pörgős hónapok voltak, nem jutottunk el MEOE-hez átiratni a nevünkre a chippet. Van valami korhatár ami előírja, hogy a kutya hány hónapos koráig lehet átiratni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 18. 17:54
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!

Hát én úgy gondolom, a kiállítást se ő, se én nem élveznénk, szóval akkor nálunk ez nem lényeges annyira.


A chip nevemre való regisztrálása nagyságrendelig mennyibe kerül a ti állatorvosaitoknál?

2011. dec. 18. 18:57
 12/27 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi, hogy ennyit kérdezgetek.
2011. dec. 18. 19:02
 13/27 anonim ***** válasza:

Szóval még a chipp sincs átíratva.

Orvosnál jártál már a kutyáddal? Mennyi idősen vetted?

2011. dec. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Nincs átiratva... Igen voltunk orvosnál, megvan minden oltása, járunk ellenőrzésre is rendszeresen, de eddig egyszer se kérdezett egyik állatorvos se a chippről azon kívűl, hogy: Van chippje a kutyusnak? Ennyi.. Én meg bevallom eddig el is feledkeztem a dologról.

8 hetes kora óta van velünk a kutyusom.

2011. dec. 18. 19:20
 15/27 A kérdező kommentje:
Egyébként meg most esik le, milyen számonkérő kritikus a kérdésed kedves 83%-os... Igen, már a nevemre kellett volna iratni a chippet, de eddig elterelte a fegyelmem a nevelése, a jó táp megtalálása.. Próbálom neki megadni azt amit tudok.
2011. dec. 18. 19:24
 16/27 anonim ***** válasza:

Az orvosnak nem kellett volna kérdezni, van-e chippje a kutyádnak, hiszen ott van az oltási könyvben a szám. Ellenőrizni kellett volna neki azonnal. Akkor felhívhatta volna a figyelmedet az átírásra.

Mivel ott voltál a dokinál többször is a kicsivel, nem is kellett volna külön időt töltened a regisztrálással.

Egyenlőre hivatalosan nem a tiéd a kiskutya.ha mindent igyekszel megadni neki, akkor a biztonságot is add meg azzal, hogy átíratod a nevedre a chippet.

2011. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Tőlem megkérdezték, az oltási könyvben csak annyira pillantot bele az állatorvos, hogy milyen oltásokat kapott már meg a kiskutyám és dokumentálta az 3.,4. aztán pedig a veszettség elleni oltást. Összesen ennyire érdekelte az oltási könyv, mást nem nézett benne.


Természetesen most már átfogom iratni a chippet a nevemre.

Egyébként gondold meg mielött beskatulyázol valakit a felelőtlen,nemtörődöm gazdik közé, ha nem tudod miről van szó. Elsőkutyás gazdi vagyok és annyi újdonság, plusz információ járt együtt a kiskutyámmal, hogy bizony a chippen nem is gondolkodtam.


Hozzáteszem, az állatorvosnak figyelmeztetnie kellett volna ezek szerint...

2011. dec. 18. 19:48
 18/27 anonim ***** válasza:

Nem skatulyáztalak be sehova.

Az állatorvos felelőtlenségét hangsúlyoztam. Hiszen Te sem tudtad, mit kell tenned.Neki pedig kötelessége , ha chippet talál egy új kutyában, vagy az oltási könyvben beírva látja, akkor ellenőrizni, egyáltalán be van-e regisztrálva az a chipp és kinek a nevén? Valóban él-e az a chipp a kicsiben?

Leellenőrizte a chippet a kiskutyádban?

Amúgy orvostól függ, mennyit kérnek a regisztrálásért. A fontos az, ragaszkodj hozzá, hogy a hivatalos helyre beregisztrálja az adataidat a chippszám mellé.

2011. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Nem ellenőrizte sose. Ő tényleg csak annyit kérdezett:

Van chipp a kiskutyában? Van? Ó remek!

Ennyi...

Köszönöm a válaszod, mindenképpen ragaszkodni fogok hozzá!

2011. dec. 18. 20:07
 20/27 anonim ***** válasza:

Sajnos pont az ilyen hozzáállás miatt nem jut vissza a gazdájához az elveszett kutya, hiába van benne chipp.

Egy újonnan megjelent kutyánál a rendelőben csak pár perc a chipp leolvasás és ellenőrzés az adatbázisban.

Van nekem is ismerősöm, akinek elveszett a kutyája. Chippelt és sehol második éve. Holott lehet, valahol él.Csak egy orvos és leolvasó hiányzik hozzá .

2011. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!